Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a wiccáról,...

Zsizsik666 kérdése:

Mi a véleményetek a wiccáról, és a hozzá hasonló pogány, illetve természetvallásokról?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 14:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%
Azért ez utóbbi erős túlzás -- főleg a Boldogasszonnyal kapcsolatos felvetések. A napba öltözött asszony bibliai jelkép, az hogy a magyarok Máriát Boldogasszonynak nevezik, egy más kérdés. Csak a nevet vitték át, aminek elsődleges jelentése fejedelemasszony. Lehetséges, hogy az elnevezés utal egy korábbi mitológiai alakra, ennek azonban komoly bizonyítékai nincsenek. A magyarok "ősi" hitéről szóló leírások igen későiek, s mind abból a korból írja le a magyarok vallását, amikor már megismerkedtek a kereszténységgel, sőt egy részük már az is volt (bár én úgy tudom, elsősorban az ariánus és a monofizita vonallal kerültek kapcsolatba). A többi ugyanolyan feltételezés és kreáció, mint a wicca "vallás".
2012. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: jól látod, túlzás amit az előtted író állít, bár a nyomvonal maga helyes!

Neked pedig: az arianizmus addigra már rég kiveszett, és egyébként nem is baj, mivel az alapító, Arius líbiai zsidó volt, aki Krisztus istenségét tagadta, tehát nem véletlenül söpörték le őt a színről, mint eretneket. A magyarok a görög rítusó kereszténységgel, valamint a manicheizmus bizonyos ágaival kerültek kapcsolatba keleten.

2012. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Egész pontosan mi a túlzás?

Melyik állításaim hamisak?

Csak úgy rámondani mindent lehet, de azért jobb lenne tisztázni.

2012. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
60%

Nos, mivel írtad, ezért lejegyzem, hogy én mit tartok túlzásnak:


"Ha a wiccák annyira kíváncsiak a pogány magyar hitvilágra, nézzenek körül a magyar templomokban.

A keresztény térítés után a pogány jelképek és rítusok egy része a kereszténységben élt tovább.

Érdekesek a magyar körtemplomok, amik ázsiai eredetűek. Tele van velük a Kárpát-medence, Európában nálunk van a legtöbb - nem véletlenül."


Én ezt az apró dolgot találtam kicsit pontatlannak.

Valamint (javíts ki ha tévedek), de az írásodból az jön le, te a kereszténységben csak az ősmagyar pogányság egyfajta meghosszabbítását látod, s emiatt tiszteled...azonban a kereszténység nem csak ennyiből áll, mert van benne bőven görög, latin és zsidó elem is (S itt ismét hangsúlyozom, hogy az ókori zsidóságot még véletlenül sem szabad összekeverni a mai cion-kazár sátánimádó hordával!)!

2012. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
78%

Akkor valószínűleg alaposan félreértetted, amit írtam.

Idézném a pontos szöveget: "jelképek és rítusok egy része" Kiemelem: EGY része, tehát nem az egész.

Az egészet soha a büdös életben nem tudjuk rekonstruálni, sajnos végleg elveszett, ugyanakkor még így is jóval több maradt belőle, mint amiből a wiccák építkeznek.


Nyilvánvaló, hogy a térítés során elpusztultak a magyar pogány elemek és eleink igyekeztek minél többet átmenteni a keresztény rítusokba. Így a köznép számára is érthető és könnyebben elfogadható volt a kereszténység.


Kifejezetten a magyarországi kereszténységről beszéltem.

A kereszténység univerzális, de a gyakorlati része, megvalósulása igenis speciális, idomul a helyi szokásokhoz szerte a világon.


Megvilágítom egy példával, szerintem így már érthető.

Afrikában a keresztény énekek egy része gyakorlatilag abból áll, hogy meglévő ősi törzsi, pogány énekekre keresztény szöveget húznak. Tehát a dal adott, de nem a régi "huma-huma-umbala-tamtam" a szöveg, hanem pl. egy bibliai vers latin/angol/francia nyelven. Az éneklés közben pedig pogány táncot (lebutított változatát) lejtenek. Keresztények? Igen!


Na ez a helyzet a magyarországi kereszténységgel, ami mindig is különbözött egy kicsit az európai átlagtól.


Ez pedig jól körülhatárolható, mert elüt a környező népek rítusaitól és csak Ázsiában találunk rá párhuzamot.

(pl. csodaszarvas)


Na ezek (EGY RÉSZE) bújtak keresztény köntösbe.


"te a kereszténységben csak az ősmagyar pogányság egyfajta meghosszabbítását látod, s emiatt tiszteled..."

Már ne is haragudj, de az pedig elég blődség, hogy valaki azért legyen keresztény, hogy igazán pogány lehessen. :)))


Ennyire azért ne nézz szőkének. :)

2012. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
18: oké, így már más, s ezzel én is egyetértek.
2013. jan. 5. 11:16
 27/29 A kérdező kommentje:
25: egyetértek a válaszaiddal nagyjából.
2013. jan. 5. 11:23
 28/29 anonim ***** válasza:

"Akkor valószínűleg alaposan félreértetted, amit írtam.

Idézném a pontos szöveget: "jelképek és rítusok egy része" Kiemelem: EGY része, tehát nem az egész.

Az egészet soha a büdös életben nem tudjuk rekonstruálni, sajnos végleg elveszett, ugyanakkor még így is jóval több maradt belőle, mint amiből a wiccák építkeznek."


Ok, igaz, valóban félreértettem a megfogalmazásod ez esetben. A többi résszel is egyetértek. Nem tudnék vele vitázni, mert igaz.


De:


""te a kereszténységben csak az ősmagyar pogányság egyfajta meghosszabbítását látod, s emiatt tiszteled..."

Már ne is haragudj, de az pedig elég blődség, hogy valaki azért legyen keresztény, hogy igazán pogány lehessen. :)))"


Azért annyira nem blődség ez, vannak ilyen irányzatok, Alain de Benoist pl. szilárdan azt vallja, hogy valójában a katolicizmus a legjobban álcázott pogányság, és akinek a legjobb katolikus intuíciói vannak, valójában azok a leginkább pogányok.

Persze én magam sem értek ezzel egyet, csak azért írtam, mert ne hidd, hogy nincsenek ilyen teóriák, mégpedig a nyugati jobboldali gondolkodásban elég sok helyen vallanak hasonló dolgokat.

2013. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

sok ostoba felületes ember hadonászik az erdőben, ezek nem vallások, hanem elfuserált viccek:)

Most komolyan ismersz olyat aki ezt követi és normális?

2013. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!