Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovisták, Szomatisták és...

Jehovisták, Szomatisták és hasonló "kis" egyházak tagjai hogyan vélekednek az Ateistákról?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
gondolom úgy hogy Isten szereti őket
2012. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Azok nem egyházak, hanem szekták. És nemcsak az ateistákat nézik le, hanem azt is, aki más vallású. Még csak nem is lehet párkapcsolatban lenniük olyannal, aki nem szektatag. Akkor, szerinted?
2012. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is, nem Jehovisták, hanem Jehova tanúi, nem Szombatisták, hanem Adventisták.


Másfelől nem tudom, hogy mit értesz az idézőjelbe tett "kis" szó alatt, de 2007-es adatok szerint a tanúk létszáma Magyarországon 22.000 fő volt. Mit nevezel kis egyháznak? A Katolikus egyház lényegesen több tagot számol, de jelentős része nem vesz részt a hitéletben, míg az adventista illetve a tanúk döntő többsége aktív tagja a gyülekezetnek.


Hogy mit gondolnak az ateistákról? Úgy hogy olyan emberek, akik nem hisznek Istenben. Hogyan gondoltad?

2012. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én adventista vagyok, és önmagában az atesitákkal nincs semmilyen problémám. Már abból adódóan sem, mivel vannak atesita barátaim, akikkel nagyon jól elvagyok. Nem igazán szoktunk vallási kérdésekről beszélni, de ha szóba kerül, akkor én is elmondom az én véleményemet és ők is az ő véleményüket, amit kölcsönösen tiszteletben tartunk. Az esetleges véleménykölönbségek nem változtatnak semmit a barátságunkon.

2012. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3-as hozzá szólóhoz

egyébként a Tanúk 236. országban Több mint 7. millió 600 ezren vannak.


Hogy az Adventisták hogyan vélekednek nem tudom, s nem vagyok hívatott helyettük válaszolni.

De személy szerint mi a Tanúk elmondhatom, hogy senkit nem bántunk, tiszteletben tartjuk az emberek nézetét, legfeljebb nem értünk velük egyet.

De ezen kívül egyebet nem teszünk, mert nem a mi feladatunk az ítélkezés, vagy más emberek durva meghurcolása.

Jézus azt mondta, hogy amennyire csak rajtunk áll, minden emberrel békébe éljünk.


(Róma 12:18) 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek.

2012. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajom nem lenne velük, ha nem szidnák folyton a keresztényeket.
2012. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

cigánysongoku, nekem meg semmi bajom nem lenne némely keresztényekkel, ha nem hajtogatnák folyton, hogy elkárhozok, csak mert nem hiszek.


Amúgy (már) nincs egyetlen adventista ismerősöm se, de van református, evangélikus és római keresztény barátom. És a barátságunkon nem változtat, hogy az ő hitük meg az enyém, ami merőben más.

2012. dec. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!