Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondott Isten Saulnak...

Mit mondott Isten Saulnak (Pálnak) a damaszkuszba vezető úton?

Figyelt kérdés
Nem jut eszembe se latinul, se magyarul; google kereséssel se kapom meg a választ, így felteszem itt, hátha van valaki aki tudja.

2012. nov. 26. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"Saul, Saul, miért üldözöl engem?"
2012. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sztrecskó ***** válasza:
100%

"Saul, Saul, mért üldözöl engem? Ő pedig megkérdezte: Ki vagy, Uram? Az így válaszolt: Én vagyok Jézus, akit te üldözöl. De kelj fel, menj be a városba, és ott megmondják neked, mit kell tenned."

ApCsel 9;4-6

2012. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
a mese szerint nem isten szólt saulhoz, hanem jézus. de mivel csak mese, így lényegtelen. jézus nem létezett.
2012. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A Szentírás két helyen örökíti meg ezt az eseményt.

Az első helyen ezt olvassuk:

"...amint közeledett Damaskushoz, és nagy hirtelenséggel fény sugározta őt körül a mennyből: És ő leesvén a földre, hallott szózatot, mely ezt mondta néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem? És mondta: Kicsoda vagy, Uram? Az Úr pedig mondta: Én vagyok Jézus, akit te kergetsz: nehéz néked az ösztön ellen rúgódoznod. Remegve és ámulva mondta: Uram, mit akarsz, hogy cselekedjem? Az Úr pedig mondta néki: Kelj fel és menj be a városba, és majd megmondják néked, mit kell cselekedned." (Csel. 9:3-6)

A másik hely, ahol Pál meséli el a történetet:

"Lőn pedig, hogy amint mentem és közeledtem Damaskushoz, déltájban nagy hirtelenséggel az égből nagy világosság sugárzott körül engem. És leestem a földre, és hallottam szót, mely mondta nékem: Saul, Saul, mit kergetsz engem?

Én pedig feleltem: Kicsoda vagy, Uram? És mondta nékem: Én vagyok a názáreti Jézus, akit te kergetsz. Akik pedig velem voltak, a világosságot ugyan látták, és megrémültek; de annak szavát, aki velem szól vala, nem hallották. Én pedig mondtam: Mit cselekedjem, Uram? Az Úr pedig mondta nékem: Kelj fel és menj el Damaskusba; és ott megmondják néked mindazokat, amik elrendeltem néked, hogy véghez vigyed." (Csel. 22:6-10)


Üdv. Péter

2012. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmit...


Nem zárható ki, hogy Pál (korábban Saul, aki rabbinak tanult) a Szanhedrin felkérésére alapozta meg a Pál-féle kereszténységet. Az ismert tény, hogy Pál soha nem találkozott Jézussal, viszont a legádázabb üldözője volt Jézus követőinek. Az ő kezdeményezésére készültek el az újszövetségi könyvek, ő kezdte a saját tanait a világ népeinek hirdetni, ő számolt be elsőként Jézus feltámadásáról és a "végidőkre", azaz napjainkra sugallt visszajöveteléről is... Pál tette le a kereszténység fundamentumát, ami kizárólagosan Jézus feltámadására bazírozott:


Pál első levele a korinthusiakhoz

15,12 Krisztus feltámadt, mi is feltámadunk

Ha pedig Krisztusról azt hirdetjük, hogy feltámadt a halottak közül, hogyan mondhatják közületek némelyek, hogy nincs halottak feltámadása?

15,13 Hiszen ha nincs a halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadt fel.

15,14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, de hiábavaló a ti hitetek is.

15,15 Sőt Isten hamis tanúinak is bizonyulunk, mert akkor Istennel szemben arról tanúskodtunk, hogy feltámasztotta a Krisztust, akit azonban nem támasztott fel, ha csakugyan nem támadnak fel a halottak.

15,16 Mert ha a halottak nem támadnak fel, Krisztus sem támadt fel.

15,17 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, semmit sem ér a ti hitetek, még bűneitekben vagytok.


És ő volt az, aki megátkozta azokat, akik mást mernének hirdetni...:


Pál levele a galatákhoz

1,6 Nincs más evangélium

Csodálkozom, hogy attól, aki Krisztus kegyelme által elhívott titeket, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok;

1,7 pedig nincsen más. De egyesek megzavartak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.

1,8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!

1,9 Amint már korábban is megmondtuk, most ismét mondom: ha valaki nektek más evangéliumot hirdet, azon kívül, amelyet elfogadtatok, átkozott legyen!


[link]

2012. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 Mikor aztán már úton volt, és közeledett Damaszkuszhoz, akkor hirtelen világosság ragyogott fel körülötte az égből, 4 mire ő a földre esett, és hallotta, hogy egy hang így szól hozzá: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” 5 Ő ezt mondta: „Ki vagy, Uram?” Az így szólt: „Jézus vagyok, akit te üldözöl. 6 De kelj fel, menj be a városba, és megmondják majd neked, mit kell tenned.” 7 A vele utazó férfiak pedig szótlanul álltak; hallottak ugyan egy hangot szólni, de senkit sem láttak. 8 Saul pedig felkelt a földről, és bár nyitva volt a szeme, nem látott semmit. Kézen fogva vezették hát, és bekísérték Damaszkuszba...

Cselekedetek 9:3–8;

13 délben az úton láttam, ó, király, amint az égből a nap tündöklését felülmúló világosság ragyogott körül engem és a velem utazókat. 14 És mikor mindannyian a földre estünk, hallottam, hogy egy hang így szól hozzám héber nyelven: »Saul, Saul, miért üldözöl engem? Nehéz neked az ösztökélések ellen rugdalóznod.« 15 Én pedig ezt mondtam: »Ki vagy, Uram?« Az Úr így szólt: »Jézus vagyok, akit te üldözöl. Cselekedetek 26:13-15.

2012. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!