Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért különbözik Jézus nemzets...

Miért különbözik Jézus nemzetségtáblázata Máté és Lukács evangéliumában?

Figyelt kérdés
Odáig önerőből is eljutottam, hogy Lukács Jézustól visszafelé vezeti le a családfát. Azonos sorrendbe rakva a kettőt, Lukács Ádámtól kezdi (Lk3.23-tól), Máté pedig Ábrahámtól. Ezzel még nincs semmi gondom. Innentől Dávid királyig szinte megegyezik e kettő, kivéve, hogy Lukácsnál Heszrón után Arni és Admin után következik Aminádáb, Máténál pedig csak Arám van Heszrón és Aminádáb között. Még ez is elmegy, kis eltéréssel. A gondom az, hogy innentől kezdve teljesen eltér a két családfa, még Jézus földi (nevelő)apja József apjaként is Máténál Jákób fia volt József, Lukácsnál Élié, de a többi felmenő sem egyezeik. Nem célom a Bibliát megkérdőjelezni, hiszek Jézusban, mégis érdekel a kérdés!

#Máté evangéliuma #Lukács evangéliuma #Jézus nemzetségtáblázata #Jézus apja József
2012. nov. 15. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a téma, tudok küldeni anyagot. Egy elgondolkodtató dologra azért felhívnám a figyelmedet: Azok a zsidó rabbik, teológusok,akik nem ismerték el Jézust, bármit mondtak ellene, de a nemzetségtáblázatát nem támadták meg. Tehát ha az téves lenne, ez egy olyan labda lenne, amit azonnal lecsapnának.
2013. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem erdekel a tema.

Viszont a hitelesseg kedveert gondoltam leirom.yeshua-t elismeri na zsido vallas mint profetat.ennyirol van szo.

2013. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
de érdekel a téma, csak valamiért nem küldött az oldal értesítést az e-mail címemre az újonnan érkezett válaszokról, nem tudom miért, és régen látogattam meg ezt az oldalt. Bocs. Szóval várom az anyagot. kösz.
2013. márc. 1. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!