Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetség szerint az...

Az Ószövetség szerint az istenek fiai keveredtek az emberek lányaival. Mit is jelent ez?

Figyelt kérdés
Van egy kis rész még az elején, asszem a teremtés könyvében, ahol ezt leírja...nem szó szerint idézem, mert fejből van, de a lényege, hogy még óriások éltek a földön és ekkoriban az istenek fiainak tetszettek az emberek lányai és ezért "megismerték" őket....mit jelenthet ez? egyáltalán miért ír isteNEK-et?
2009. aug. 14. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek „az Istennek fiai” nem emberek voltak, hanem Isten angyali fiai. (Vesd össze: Jób 1:6; 2:1; 38:4, 7.) A Biblia egyik írója, Júdás elmondja, hogy egyes angyalok „nem tartották meg fejedelemségöket, hanem elhagyták az ő lakóhelyöket” (Júdás 6). Más szóval elhagyták az Isten égi szervezetében kijelölt helyüket, mivel jobban szerettek volna a gyönyörű földi nőkkel élni. Júdás hozzáteszi, hogy ezek a lázadó angyalok olyanok voltak, mint Szodoma és Gomora lakói, akik „paráználkodtak, és más test után jártak” (Júdás 7)."


Csakhogy nem a saját véleményünk a döntő, hanem a Bibliáé.

A fenti szöveg pedig tisztázza az Ósz. kérdéses szavait!

2009. aug. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
Én médiumi közvetitéseket olvastam.Abban arról volt szó,hogy Ádám fenn a hegyen élt az istenhez hű utódaival,és lenn a völgyben azok akik a gyönyöröknek éltek.A nőket kiszépítették,olyan fodrászatszerű intézménybe küldték.Ők a mai ateisták ősei.Szóvalfenn a hegyen sokan unták ,hogy csak akkor szeretkezhetnek amikor Isten mondja,és hűtlenek lettek.Lementek a völgybe az ateistákhoz dorbézolni.Tök érdekes történet.Istennek fiai tehát Istenhez tartozó férfiak voltak.Na ez is egy verzió.
2009. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló!Már eleve nem jó helyen kezdted a magyarázat keresését!A médiumok sátántól,és démonaitól vezérelt emberek.Biztos,hogy nem a helyes választ tudod meg tőlük.Az,hogy Isten fiai keveredtek az emberek lányaival azt jelenti,hogy:a sátánnak a bukott angyalai jöttek le a földre és azok keveredtek az ember lányaival.Ezekből a bűnös kapcsolatokból születtek meg az óriások ,akik gonoszak voltak és bántották az embereket.De az Isten elpusztította őket az özönvízzel.
2009. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Isten fiai vagyis az angyalok (néhányan kőzülük akik felázadtak Isten ellen és Sátánhoz csatlakoztak) lejőtek a Főldre emberi testett őltőtek, és megnemengedett nemi kapcsolatot ápoltak, igy születtek az "oriások" a nefilek.
2009. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ter 6,1 - Ter 6,4

Úgy látszik, a sugalmazott szerző egy népies legendára hivatkozik, amely az óriásokról (nephilim), a keletiek titánjairól beszél, s akik az égiek és a földiek kapcsolatából származtak. Ezt is egyszerűen úgy közli, mint az egyre terjedő bűn szemléltetését. Az életkor lerövidítése is az ősi áldás megvonását akarja jelenteni.

2010. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az angyalok házassága.


Ez a rövidségében is töredékes néhány vers a legnehezebben magyarázható része az őstörténeteknek. A mai magyarázók szinte egyöntetűen mitologikus vonatkozású torzónak tartják s rokon vonásokat látnak benne azokhoz a sémita, de főként görög mitoszokhoz, amelyekben istenek és emberek nászáról van szó, aminek a következtében félistenek születnek. A Bibliaíró azonban jobbnak látja nem részletezni e történeteket, csak a kései apokaliptikus irodalom veszi fel újra a témát, azzal fejezvén be a leírást, hogy e „bukott angyalokat”, akik szörnyű zűrzavart teremtettek a földön, Isten az alvilágban külön börtönbe vetette. Erre emlékeztet az Újszövetségben 2Pt 2:4; Júd 6. verse. – Két mitológiátlanító kísérlet ismert a magyarázás történetéből. Egyik keresztyén talajon született meg s eszerint az „istenfiak” az istenfélő Sétnek az utódai, az „emberek lányai” pedig Kain leszármazottai. A másik a középkori zsidó értékelési mód, amely szerint az „istenfiak” előkelőket, hatalmasokat jelentenek (Zsolt 29:1 hasonlóságára), eljárásuk pedig közönséges zsarnokoskodás az alsóbbrangú emberekkel szemben.

Az „istenfiak” alatt azonban itt minden valószínűség szerint mennyei lényeket, angyalokat ért az író (vö. Jób 1:6; 38:7), létüket sem az Ó-, sem az Újszövetség nem vonja kétségbe és nem tartja mitologikusnak. Az emberekkel való összekeveredésüket bizonyára azért írja le itt a Biblia, hogy véleményt és ítéletet mondjon a magukat óriásoknak, félisteneknek tartó emberek vagy családok fölött. A szentíró ismerte egy Gilgamesnek a történetét, tudta azt is, hogy egyes királyok, sőt oligarcha családok isteni eredettel dicsekedtek, hogy uralomhoz és erőszakos tetteikhez való jogukat ezzel is igazolják. Ott voltak ezek az „óriások” Kánaán területén is. (Num 13:34 stb. – A héber nefilim szó görög megfelelője gigantes, ennek nyomán általánosan elfogadott az „óriások” fordítás.) – Különös, hogy az Ószövetség nem vitázik a tekintetben, hogy lehetett-e ilyen keveredés mennyei és földi lények között, de ítéletet mond fölötte azzal, hogy a belőle származó korcs nemzedéket mindenestül az özönvízbe fullasztja.

A történetben tehát nem azáltal tűnik ki az emberi gonoszság csúcspontja, hogy a bukott angyalok megrontották az emberi nem természetes életrendjét, hiszen így az emberiség csupán szenvedő fél, hanem azáltal, hogy emberek isteni származással dicsekedtek, magukat óriásoknak, hírhedett hősöknek vallották. A mennyei lények alászállása, mint hajdani mitologikus vonás, csak aláfesti az embereknek magukat óriásokká felmagasztaló gőgjét.

2010. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Némelyek szerint a Ter egyik vitatott helyén (6,1-4) az Isten fiain az angyalokat kell értenünk; az Isten fiai az emberek lányaival (= asszonyok) együtt szerepelnek, egymással szembeállítva; kapcsolatuk gyümölcsei a híres hősök, óriások (vö. Szám 13,33; MTörv 3,11). Az emberek szaporodásával kapcsolatos, meglehetősen homályos elbeszélést (Ter 6,1) mind a zsidó szerzők (a LXX fordítója, Hénoch kv-e 6-11; Jubileumok kv-e 5,1-6; Ruben végrendelete 1,5; Naftali végrendelete 3,5, Philo stb.) a targumisták kivételével, akik a fejedelmek fiai kifejezéssel élnek, mind pedig az első 4 évszázad egyhatyái (Jusztinosz, Athenagorasz, Alexandriai Kelemen, Ireneusz, Tertullianus, Ciprián, Ambrus, Lactantius, Commodianus, Cezáreai Euszébiosz stb.) ilyen módon értelmezték. Lehetséges, hogy Júd 1,6-8 és 2Pt 2,4 is az angyaloknak erre a vétkére céloz. A legtöbb kritikus mégis egy régi mítosz töredékének tekinti a szóban forgó elbeszélést (Ter 6,1-4), mely mítosz eredetileg az isteneknek földi asszonyok iránti szerelmét mutatta be; ezt az izr-k később alkalmasnak ítélték vallásos meggyőződésük kifejezésére úgy, hogy az isteneket az Isten fiaival (= angyalok) cserélték föl. Ebben a változatban a töredék alkalmasnak látszott a vízözön tört-ének bevezetésére (az emberek bűnösségének példája). Némely kat. egzegéta (utoljára J. Scharbert) a Ter 6,1-4 értelmezésekor Szet utódaira gondolt (vö. 5,1-3; 4,26;), és az emberek lányain Kain leszármazottait értette: jámbor emberek, akik engedték, hogy a csalfa nők elcsábítsák őket. De kérdés: vajon kiküszöbölődik-e ezzel a magyarázattal az az ellentét, mely az Isten fiai és az emberek lányai kifejezések közt mutatkozik.
2010. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nephilimek azaz Félangyalok.
2010. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!