Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A rózsafüzér hordása valóban...

A rózsafüzér hordása valóban divattá vált a fiatalok körében? Ti hol hordjátok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 20:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A különbség az, hogy míg az első pápa, Péter benne van a Bibliában, addig sem Luther, sem Kálvin, sem Joseph Smith, sem Charles Russel NINCSENEK BENNE! Csak ennyi, kösz...."


Péter soha sem tartotta magát Pápának mint aki, elsőbbséget élvez, mert nagyon jól ismerte Jézus Krisztus mondását, miszerint "a ki közületek első akar lenni, mindenkinek szolgája legyen:" (Márk 10,44) Hogy Péter valóban Pápának tartotta-e magát, arról jobb talán megnézni, hogy maga az apostol hogyan gondolkodott, vajon tényleg valamiféle vezetőnek tartotta magát? Lapozd fel kérlek az (1Péter 5,1)-et ;-) Péter csupán egynek tartotta magát a presbiterek közül, ezért mondja magára hogy ő "presbitertárs" ;-)


"A köztetek lévő presbitereket kérem én, a presbitertárs, és a Krisztus szenvedésének tanuja, és a megjelenendő dicsőségnek részese;"(1Péter 5,1)


Abban pedig igazad van, hogy Charles Russel, vagy Joseph Smith nincs benne a Bibliában, Kálvinról és Lutherről azonban ez nem elmondható, ugyanis a Jelenések könyve hét levele Egyháztörténeti korszakokat is jelképez, ahol jövendölést olvashatunk többek közt a reformációról is.

2012. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
én a zsebemben hordom, és nem divatból. :) hanem mert használom.
2012. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

Hát kedves Barátaim, most is tévedtek


Mert nem vagyok protestáns.

Sőt egyik történelmi egyházhoz sem tartozom.

S csatlakozom ahhoz a hozzá szólóhoz aki írta, hogy Péter sosem volt Pápa, mert nem is tanította Jézus a hangzatos címek viselését.

Kijelentette: Ne hívjatok senkit Atyátoknak, meg Rabbinak, meg mesternek, stb.


Nem hogy még Pápának, meg Ő eminenciája,,, micsoda dolog egy embert így a biblia nevében felmagasztalni.

azt mondta Jézus, hogy aki nagy akar lenni, az legyen mindenkinek a szolgája.

A nemzetek világ vallásai és az emberek használnak címeket egymás között.Jézus követői nem.


Jézus azt mondta ti mindnyájan testvérek vagytok.


Továbbá, ne feledd, hogy Péter sohasem hivatkozott magára úgy, mint aki több, mint Krisztus egyik apostola (2Péter 1:1). A Bibliában sehol nem szólítják őt „Szent Atyának”, „Legfőbb Főpapnak” vagy „Pápának” (a latin papa az „Atya” szó gyengéd kifejezése). Péter ehelyett alázatosan ragaszkodott Jézus szavaihoz, melyeket a Máté 23:9, 10-ben találunk: „Azonkívül a földön senkit ne hívjatok atyátoknak, mert egy a ti Atyátok, az égi. ’Vezetőknek’ se hivassátok magatokat, mert egy a ti Vezetőtök a Krisztus.” Péter nem fogadta el a hódolatot. Amikor Kornélius, a római százados „leborult a lábaihoz és hódolt neki . . ., Péter felemelte őt mondván: ’Kelj fel; én is csak ember vagyok’ ” (Cselekedetek 10:25, 26).


A hivatkozásként megemlített 260 pápára vonatkozóan Foy pap elismeri: „Sokan közülük méltatlanok voltak magas tisztségükre.” Ennek igazolására a New Catholic Encyclopedia megállapítja: „Ami a kormányzás céljaként számított, az a tisztség volt és nem az egyes pápák személyes jelleme. A pápa személy szerint lehetett szent, középszerű vagy akár gazember is.” De elhiszed, hogy Krisztus ilyen embereket használna fel arra, hogy képviseljék őt?

Mindenesetre az az állítás, hogy a pápaságot Jézus alapította egyszerűen nem nyer támogatást a Bibliában. Az Encyclopedia of Religion szerint még a modern katolikus tudósok is elismerik, hogy „nincs közvetlen bibliai bizonyíték arra vonatkozóan, hogy Jézus alapította a pápaságot, mint az egyházon belüli folyamatos tisztséget.”

2012. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
helyes
2012. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hordtam sosem, hiszen nem ékszer, vagy nyaklánc, hanem egy eszköz. Ékszerként nem szabad hordani, talizmánok viselését pedig eleve elítélik a katolikusok, mert a babonaság bűn (az I. parancsolat megsértése), tehát ekképp viselni halmozottan tilalmas.


Egyébként meg nem bálvány, rendeltetését tekintve nem különbözik egy abakusztól: számolásra használják. Csak kavicsok táblán való tologatása kicsit körülményes volna.

2012. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, divat. És én sehol nem hordom, mert nem tetszik.
2012. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Én a vámpírklubban néha felveszem.
2012. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

ismerek olyat aki már egy éve divatból hordta.

a kereszthordás is divat


igazából az egész kereszténykedés is csak egy divat, mert aki valóban ismeri a bibliát, az nem imád bálványokat; nem hord kereszteket, nem csókolgatja azokat, se a szobrokat a templomokban és nem azokhoz imádkozik. jobb esetben nincs is tele szentekkel meg jézus-istenekkel a templom, de ilyen sincs nagyon, szóval fölösleges téma.

2012. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!