Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A rózsafüzér hordása valóban...

A rózsafüzér hordása valóban divattá vált a fiatalok körében? Ti hol hordjátok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én nem hordom


egyrészt mert nem vagyok katolikus

másodsorban, mert ha az lennék, akkor nem divatból hordanám magamon, hanem a zsebemben

egy vallási jelkép-kellék nem divatcikk, nem támogatom a lealacsonyítását Pl. hogy valakinek a kipakolt keblei között lengedezzen...

2012. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hordom, ez nem egy ékszer. Nem erre való.

Amúgy akik hordják divatból szerintem egy Miatyánkot és egy Üdvözlégyet se tudnának hibátlanul elmondani...

2012. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem hordom. Akkor sem hordtam amikor katolikus voltam, most meg hogy protestáns vagyok pláne nem hordom.
2012. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy már protestáns vagy?
2012. nov. 4. 20:47
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem hordok ilyeneket

Biblia ellenes, és bálványnak minősül.

Sehol nem használtak ilyesmit sem Jézus sem a követői, az egyházak mint sok minden mást átvettek helytelenül szokásként más népektől, és beleszervírozták a szokásaikba, megszentségtelenítve Isten szavának tiszta megvilágosító leírásait.

2012. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
Úgy értem, hogy már nem tarozom a Katolikus Egyházhoz. Lélekben már elég rég elszakadtam a Katolikus Egyháztól, de hivatalosan most a nyáron merítkeztem alá egy protestáns gyülekezetben, melynek azóta a tagja vagyok. Ettől függetlenül természetesen testvéreimnek tekintem a Katolikus embereket.
2012. nov. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Mélyen hívő katolikus vagyok, épp ezért nem hordom, mert tilos!

A rózsafüzér kézbe való, és imádkozni kell vele, nem pedig ékszerként hordani. Ez nem egy védő talizmán vagy ilyesmi.

Több pápai rendelet szabályozta, hogy rózsafüzért ékszerként hordani szentséggyalázás.

Kereszt nyakláncot azt lehet hordani, de rózsafüzért nem!

Vagyis, akinek a nyakában ilyet látsz, az biztosan nem katolikus és val. szeg. nem is vallásos.

Személy szerint gyalázatnak tartom, hogy utcalány és strici módjára viselkedő tizenévesek ilyeneket hordanak és diszkókban, egyéb becsületsüllyesztő helyeken ilyenekben pózolnak. Nem az jön le, hogy hűde vallásosak, hanem az, hogy vagy gúnyolódnak a valláson, vagy csak egy poén nekik.


A vallás megalázása az ilyen viselése.

2012. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Jó tudni, hogy nem Isten szava rendelkezett ez felett, hanem a Pápa.

Hogy mekkora bátorsága van ezeknek Biblia ellenes dolgokat az emberekkel megetetni.....

2012. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Agyad a Biblia-ellenes, esetleg...Jézus is hordta a zsidók imafüzérét, aminek bojt volt a végén, akkor meg miről beszélünk?

Protestánst létedre nem egy másik keresztény közösséget kellene ilyen ocsmányul fúrnod, sokkal több gondod lehetne a pogányokkal, ateistákkal és egyéb félékkel.....

2012. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

"Jó tudni, hogy nem Isten szava rendelkezett ez felett, hanem a Pápa."


Aha, még valami, kedves vad-protestáns...hát a protestánsok presbitériuma hol van benne a Bibliában?


A különbség az, hogy míg az első pápa, Péter benne van a Bibliában, addig sem Luther, sem Kálvin, sem Joseph Smith, sem Charles Russel NINCSENEK BENNE! Csak ennyi, kösz....

2012. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!