Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fér össze egymással a...

Hogy fér össze egymással a vallás és a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki vallja, h hívő és gyakorolja is a vallását. Közben meg 4 éve barátja, akivel együtt is él, ráadásul aki nem is az első neki, és tuti, h szexelnek, mert fogamzásgátlót is szed.

Csak nekem fura ez?


2012. okt. 20. 16:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%

Inkább csak a keresztény vallásban ekkora probléma ez.

A többi vallás ebben normálisabb - de még a nem ortodox keresztény irányzatok is elnézőbbek.


Ma a normális keresztények között is az a nézet van, hogy ha szeretik egymást és komolyan gondolják a kapcsolatukat, akkor mindez megengedett.

Ehhez viszont pl. nem árt, ha legalább eljegyzik egymást.

2012. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia alapján igenis bűn a házasság előtti szex, sőt nem hogy a szex de a csók, vagy bármi más szexualitással kapcsolatos dolog. Temérdek ige van a Bibliában a paráznaságról. Szerintetek mire vonatkozik az ha nem a házasságon kívüli kapcsolatokra. Jézus még azt is mondta hogy már pusztán az is paráznaság ha valaki tisztátalan módon néz nőre. Úgyhogy ez a Biblia álláspontja a dologról.


A kérdésre válaszolva: Attól hogy hívőnek vallja magát attól még nem biztos hogy a Biblia alapján él, vagy hogy tényleg hívő. Manapság csak úgy dobálóznak azzal a szóval hogy hívő. Attól hogy valaki kereszténynek mondja magát, templomba jár, vagy csak attól hogy úgy gondolja létezik Isten, még nem lesz keresztény. Ez nem címkeragasztgatásról szól. Pont az ilyen képmutató vallásos emberek miatt van annyira lejáratva a kereszténység. Hisz a külső szemlélő mit mondjon egy olyan magát kereszténynek valló emberről (nyilván ő nem tudhatja mennyire keresztény a Biblia alapján) ha az esetleg még nála (ateista, nem hívő) embernél is gonoszab dolgokat tesz.


Temérdek magát vallásosnak/hívőnek nevező ismerősöm van. Rengeteg katolikus ismerek akik még templomba is eljárnak, közben káromkodnak, szexuális bűnökben élnek, és a hit megélésének a jeleit, vagy akárcsak szándékát sem látni bennük. Többen elmondták hogy csak tradícióból keresztények. A Biblia nem erről szól. Jézus megmondta:

"Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak." János 14,21


Szóval a helyzet az, hogy az ismerősöd csupán vallásos. Nem tudom milyen érdeke fűződik hozzá, vagy milyen meggyőződésből, de kereszténynek mondja magát, talán még büszke is erre, vagy ettől érzi magát jobb embernek, de attól még nem lesz Bibliai értelemben hívő.


Hívd fel a figyelmét ezekre a dolgokra, szólj neki, hogy térjen meg a vallásosságából, és kezdje el rendszeresen olvasni a Bibliát, ne csak a polcon csücsüljön.

2012. okt. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

"Temérdek ige van a Bibliában a paráznaságról."

No igen - csak azt felejted e, hogy a Bibliában a paráznaság még a házasságtörést jelentette.

Csak később, a középkorban értették minden házasságon kívüli nemi jelenségre.


De Jézus még nem így mondta!

2012. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
5%

Mt. 15. 19. Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.

Ha ugyanaz lenne, a felsorolásban Jézus nem vette volna külön a két fogalmat.

gyilkosságok - Ne ölj!

házasságtörések - Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét...

paráznaságok - Ne paráználkodjál!

lopások - Ne lopj!

hamis tanubizonyságok - Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!

káromlások - Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd!

Paráznaság minden házasságon kívüli szexuális kapcsolat, még ha az aktus nem is megy végbe. A csókolózás,simogatás, masszírozgatás viszont a bujaság kategóriájába esik.

Nekem sok barátom van akik a jegyesség idején is tartózkodtak a házas élettől (nem véletlenül nevezik így), és nagyon boldogok most! Egyiküktől idézek: "tökéletes harmónia van közöttünk az ágyban is!" Isten azt mondta Ádámmal kapcsolatosan: "szerzek néki segítőtársat, HOZZÁILLŐT" Én nem félek attól, hogy bármi gond lenne majd, ha nem fekszem le a menyasszonyommal, ugyanis hozzám illő lesz. Mindenben.

1 Thessz. 4. 3-4. Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;

Hogy mindenitek szentségben és tisztességben tudja bírni a maga edényét.

Szentnek lenni azt jelenti, hogy elkülönítve lenni valami magasabb rendű célra, a tisztaság jelentése pedig: tisztesség, méltóság, megbecsülés, érték. Isten helyezte belénk a romantikát, szexualitást és a szenvedélyt. Nem remetének szeretni minket látni, hanem szeretné ha ezeket élveznénk. De a szexuális kapcsolat nem valami alkalmi könnyed szórakozás, hanem magasabb rendű célra van elkülönítve, értéke és méltósága van. A legnagyobb kincs, amit magunkból adhatunk és aki meggondolatlanul odaadja, joggal érezheti becsapva, kifosztva magát. Fontos az embernél az önuralom. Ezt meg kell tanulni, még a házasság előtt, mert sokszor le kell majd mondani bizonyos dolgokról a család érdekében (új autó, focimeccs a haverokkal stb.).

A szexuális kívánság komoly függőség kialakulásához is vezethet, amikor valaki a szex. kapcsolattól várja mélyebben gyökerezőszükségletei és hiányérzetei betöltését. A kívánság szenvedélye gyakran azokra jellemző, akik a bensőséges kapcsolatteremtés egyéb területeit elhanyagolják. Az együtt járás idején folytatott nemi élet sokszor a kapcsolatteremtési készségek hiányát leplezi. Ilyenkor a szex a szeretet kifejezési formája helyett a szeretet pótlékává válik.

Megtérésem előtt az elismerés és fontosság érzése miatti hatalmas vágy vezetett, de ma már másképp gondolkodom. Nagyban befolyásolta a gondolkodásom megváltozását két keresztény pszichológus által írt könyv: Dr. Henry Cloud & Dr. John Townsend: Randikalauz, határvonalak a párkeresésben. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még házasodás előtt áll.

L.

2012. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Sehogy se fér össze. szerintem is fura. Nem hinném hogy igazi hívő.
2012. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

A Bibliában elég sok a később betoldott - Jézus vagy valamelyik apostol szájába adott - szöveg.

Jézus még a paráznaságon csak a házasságtörést értette!

2012. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

16-os és 13-as!

A Bibliához szükséges a történelmi háttér is. Lehet, hogy akkoriban a paráználkodáson a házasságtörést értették, de ez azért volt így mert amúgy is tiltva volt mindenfajta házasság előtti nemi érintkezés.

2012. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy a vegaság és a húsevés, vagy az állatvédelem és a bikaviadalok. Egy szó, mint száz: sehogy.
2012. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik hívőnek vallják magukat, de az egyház bizonyos tanításait nem fogadják el. A házasság előtti szex tilalma az egyik, a fogamzásgátlásról szóló a másik, ami tipikus, de más is lehet.
2014. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

legtöbben a saját igényeikre alakítják a vallást


ritka az az ortodox vallású aki szó szerint betart mindent



Bibliában meg elég sok kegyetlen ötlet is van, kivel mit kell tenni bizonyos esetben

2014. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!