Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles-e a lepénzelt tanu,...

Hiteles-e a lepénzelt tanu, mégha jó szándékú is?

Figyelt kérdés

--Lehet-e hiteles tanu vallási (vagy bármely más) kérdésben olyan személy, akinek anyagi érdekeltsége fűződik ahhoz, hogy éppen azon dolog (hit, vallásgyakorlat, erkölcsi kérdés) mellett álljon ki?

--Ha egy fizetett, főállású pap rájön, hogy nincs Isten, vagy van ugyan, de egy másik egyház tanai igazabbak, vajon be fogja-e ezt vallani, ha a vallomás az állásának elvesztéséhez vezet?

--Persze értem én, hogy "méltó a munkás az ő bérére", de mi akik hallgatjuk nem vagyunk-e becsapva?

--És önmagát nem csapja-e be a fizetett pap, nem lovalja-e bele magát abba a tévhitbe, hogy tanítása igaz, ha a családja jóléte ezen múlik?



2012. okt. 18. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal az Ábrahámi vallásokban, ahogy a legtöbb más vallásban is az anyagiak sosem számítanak, emiatt egy azt hirdető pap nem hiteles, ha pénzügyei határozzák meg az álláspontját.
2012. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsi a valószínűsége, hogy egy pap ateista legyen. Ha az lesz, akkor lemond a papságról és elhelyezkedik a civil életben.

De általában a papoknak nincs magas jövedelme.

2012. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos többször olvastam itt a gyiken, de magam is beszéltem egy olyan Pappal aki csak azért ment annak, hogy nem kelljen nagyon megerőltető fizikai munkát végezni, dolgozni.


ezen kívül, ha Jézust kérdeznénk, akkor a válasz egyértelmű lenne.

Tényleg, Ő mennyit kapott, mennyi volt a fizetése, vagy az apostolok fizetése a munkáért.

Ugyan is ezt nem hivatásból kell tenni, hanem ez egy életforma.Minden magát kereszténynek vallónak úgy kellene élnie fizetség nélkül, mert ez az életének a része kellene, hogy legyen, nem külön "szakma"

2012. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra is gondolok, hogy valaki papnak áll, sok év teológiát tanul, gyakorlatot szerez a papi mesterségben és semmi máshoz nem ért. Munkanélküli legyen, vagy segédmunkás, vagy árut töltsön fel éjszakánként egy áruházban, vagy újságot hordjon ki fagyos reggeleken?!

Esetleg magas papi hivatalt betöltve, társadalmi elismertségben fürödve veszélyeztetné-e a karrierjét, ha imájára válaszul azt kapná, vagy szentírásait tanulmányozva úgy tűnne logikusnak, hogy egy másik egyház tanításai állnak közelebb az igazsághoz?

2012. okt. 18. 22:45
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egy ilyen papot, bármelyik egyház szívesen alkalmazna, hiszen a tudása megvan és az a tény, hogy elfogad egy másik vallást igaznak, hízelgő az ottaniakra nézve, hiszen nem egy hétköznapi ember tért át a hitükre. Lehet vele dicsekedni.:D Ha viszont az istenbe vetett hitük veszik el, akkor szerintem ezek az emberek megtörnek. Úgy gondolom kevésen folytatnák a munkát, fizetésért. Azért azt ne feledjük el, hogy ezek az emberek az életüket tették fel valamire, ha ez szétesik, nem hiszem, hogy a pénz és a karrier többet számítana, mint, hogy tisztába tegyék a lelki dolgaikat. Azon keveseket, akik hitetlenül lesznek papok, nyilván semmi nem zavarja e téren, hiszen ők kezdettől fogva, munkahelyként kezelik a templomot, imaházat, stb.
2012. okt. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit kezdhetne egy "megvilágosodott, megtért...", katolikus vagy protestáns teológussal a magyarországi iszlám, vagy buddhista, vagy konfuciánus vagy hindu közösség.

De ha csak a kereszténységnél maradunk, az evangéliumi lelkiséghez visszatérő és mindennapi életmódjukban is a múlttal szakító karizmatikus áramlatok szervezeteiben, egyházaiban és felekezeteiben általában nincs fizetett papság, tehát ott nemigen kap állást (legfeljebb lelki áldásokat) a megtért lelkész.

2012. okt. 19. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Fil 1, 14-18.

Azok közül, akik az Úrban testvéreim, sokan fölbuzdulnak bilincseimen, és egyre bátrabban terjesztik az Isten szavát. Némelyek ugyan féltékenységből és vetélkedésből, mások azonban jó szándékkal hirdetik Krisztust. Ezek szeretetből, mert tudják, hogy küldetésem az evangélium védelmére szól, amazok viszont vetélkedésből, és nem tiszta szándékkal hirdetik Krisztust, abban a hiszemben, hogy bilincseimben keserűséget okoznak nekem. De mit számít ez? Csak Krisztust hirdessék bármi módon, akár érdekből, akár tiszta szándékkal, örülök és a jövőben is örülni fogok neki.

2012. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!