Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi van a halál után?

Szerintetek mi van a halál után?

Figyelt kérdés
A biblia résztől eltekintve!

2012. okt. 15. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
A nemlét. Bármilyen szőrnyű is. Az élet harc a halál erői ellen, de a végén sajnos általában a halál győz.
2012. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Ami születés előtt
2012. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mindenki mást fog írni.

Halál után még mindig van egy bizonyos értelemben vett élet. A magam emlékeimből, számomra létezik élet a halál után.Újjászületünk egy új testben. Körforgás az egész.

(Persze ez csak az én véleményem).

2012. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Boncolás, temetés.
2012. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A 2-es és a 4-es válaszolóhoz csatlakozom, bár utóbbi egy kicsit morbid.

Semmi sincs az élet után.

A halál ellentéte az életnek mint a lent kifejezésnek fent az ellentéte.

ami az életben lehetséges, a halálban nem.

2012. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sírás és fogcsikorgatás...
2012. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos létezik valami.
2012. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha az életnek a halál az ellentette, akkor ha az életnek van kezdete és vége, akkor a halálnak is van kezdete és vége.

Vajon egyszerre valaki lehet élő és halott?

A halál a jelenlegi életed megszűnését jelenti. Statisztikák alapján mondható, hogy nem fogsz visszajönni ebbe a testedbe. Logikai úton bizonyítható, hogy ebbe a világba sem fogsz visszajönni másként. Aki a reinkarnációban hisz, az miben hisz? Az emlékek nem mennek át új testbe. Ha meg csak hajlamok mennek át, akkor az az ember már nem én vagyok. Mi a célom akkor? És miért menne át a lelkem bárhová? Ki mondja? Ez egy törvény? Persze mindenki azt hisz, amit akar csak érdekel a dolog.

Tudom néhányan mondják, hogy az éntudat rossz. Akkor mi az élet értelme és miért van éntudat?

Mi lesz, ha valaki öngyilkos lesz?


Én remélem, hogy mindenki úgy lesz ítélve, ahogy ő maga ítél. Úgy mérnek majd mindenkinek, ahogy ő maga mért:D

Persze ehhez kell Isten. Remélem mindenki érezni és látni fogja, hogy mit tett, mit éreztek mások, mit gondoltak róla, mit tettek vele. De ez csak spekuláció, aminek abszolút a hit az alapja:D

A semmire nagy esély van, mert mi ezt látjuk. Porból lettünk és porrá lszünk. Ez biztos. Ami utána van az már nem. Az sem kizárt, hogy már meghaltunk és most ítélnek meg.

2012. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Biblia alapján: Vagy kárhozat vagy üdvösség.
2012. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

Aki szeretet nélkül élt, nem tud bocsánatot kérni vagy megbocsátani másoknak vagy saját magának annak kárhozat.


Aki képes ezekre annak tisztítótűz és a megtisztulása után üdvösség.


Akit pedig erős szeretet éltet az egyenesen a mennybe jut.


A menny szerintem olyan mintha a földön található összes kellemes dolgot összeraknánk és sokadik hatványra emelnénk. Tehát elképzelhetetlen szépségű emberek, állatok, növények, helyek, angyalok, öröm, boldogság, szeretet, ilyesmi. :)


A pokol meg olyasmi lehet mint azok az emberek akiket néha látni az utcán mennek egyedül és hangosan folyamatosan szitkozódnak. A lényeg hogy egy elkárhozott ha valaki segíteni próbálna neki azt se fogadná el mert gyűlöli azt is aki segíteni akarna neki.

2012. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!