Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallási iskolába járó...

A vallási iskolába járó fiatalok mennyire veszik komolyan a vallásukat?

Figyelt kérdés
Tehát például, ha egy fiú vallási gimibe járt (ahol csak fiúk vannak), akkor ha van egy barátnője, azzal nem fekszik le az esküvőig? Főleg olyanokat kérdezek, akik ismernek ilyen embereket, vagy ők maguk jártak ilyen iskolába.
2009. aug. 5. 14:20
1 2
 11/18 anonim válasza:
94%

Nagyon kevesen veszik komolyan!Én oda jártam egy évet, és könyörögtem anyámnak, hogy írasson át egy nem vallásos suliba!A legtöbb szülő azért küldi oda a gyerekét,hogy úgymond megneveljék, vagy azt hiszik hogy ott nem térhet rossz útra!Pedig elmondom nektek hogy a sok rossz fiatal akiket azért küldtek oda hogy megneveljék elrontják őket!!

Mivel ők lesznek a példaképük,természetesen vannak kivételek!És bevallom én cigánylány vagyok, és azt hittem hogy ott nem lesznek előítéletek!Én próbáltam alkalmazkodni,de csak akkor voltam jó ha a dolgozatban segíteni kellet!1 évet szenvedtem ott!Arról nem is beszélve,hogy ha a sulit jöttek ellenőrizni,az apácáktól kezdve tanárokig mindenki hazudott, aztán mentek gyónni!

2009. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
az egyház sem veszi komolyan a saját szabályait, tehát mit vársz egy egyházi iskolástól? :)
2009. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyházi gimibe jártam...én komolyan vettem ezt és csak akkor történt meg, amikor férjhez mentem. A többiek között is volt, aki hasonlóan gondolkodott, mint én. Volt, aki be tudta tartani, volt, aki nem, volt olyan is, aki nem is akart ilyet betartani. Szóval nagyon vegyes.
2009. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok: a kisebbségi hölgynek mondanám, hogy az egyházi iskolákban sokkal erősebb az előítélet. Pl. a tanulók nagy része szélsőséges, nem is enyhén jobb oldali, hanem szélsőjobbos, és aki nem olyan, azt alapból kirekesztik. Utálnak mindenkit, főleg a zsidókat és a kisebbségieket. Nem tudom, hogy ez egyeseknél hogy fér össze a vallással. Én sokszor rosszul éreztem magam, mert sok ilyen oszt. társam volt és én ugye nem volt ilyen rasszista, ezért sokszor rosszul bántak velem. Nincs olyan, hogy nem értesz egyet, mert akkor egész életedre szekálnak...hát ilyen az egyházi iskola. A tanárok nagy része meg a diákok kb. 90%-a nagyon erősen jobb oldali beállítottságú, és aki nem olyan, azt egyből leszólják, csúfolják, a tanárok is kiszúrhatnak vele. Nekem egyik osztálytársam azért ment át máshová, mert kicsinálták, mivel politikailag nem értett egyet másokkal.
2009. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
én régebben a Pázmány egyetemre akartam menni, és mikor utánanéztem a koliknak és kiderült, hogy nem koedukált, sőt, egész évben még a családtagjaimat sem vihetném fel a szobámba, nemhogy a pasimat,ráadásul apácák lettek volna a nevelőim felnőtt nő létemre, hát letettem róla :) mellesleg teljesen ateista vagyok, nem a vallásossága miatt mentem volna,hanem mert ott voltak haverjaim...mellesleg többen is mondták,hogy a legnagyobb k..vák az apácakoliban vannak :D
2009. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én lánygimibe jártam, már sok éve, amikor csak néhány ilyen iskola volt még.

Véleményem szerint az ilyen suliból kijövők zárt közösségből (esetenként koleszból, mint én) hirtelen kiesnek, és nem sűrűn ismerik a másik nem képviselőit, mert eddig őrizgették. Nekem minden új volt, és átkozottul felsőbbrendűnek éreztem magam. Csak kétféle utat láttam a többi osztálytársamon: vagy elkurvultak (bocs), vagy szüzikék maradtak. Hangsúlyozottan NAGYON nehéz visszautat találni a hétköznapi életbe, olyan világba, ahol nem mindenki vallásos, ahol a fiúk nem félévente egyszer bukkannak fel, és nem is olyan csiszolt és kicsit rozsdás modorúak, mint a suliban voltak, és ahol többé nem tanárok/nevelők/prefekták vigyáznak rád, hanem anyád és apád fennhatósága alól kell kikecmeregni, mert ők még mindig annak a pici gyerkőcnek látnak, aki annak idején elment egy messzi suliba. Ráadásul tanulni kell továbbra is, és valamit megőrizni abból az értékrendből, amit négy éven keresztül sulykoltak beléd, és vagy a részeddé vált, vagy az ellen kezdesz lázadni, de mindenképpen keresed köztük azt, ami a saját, felnőtt életed részévé válik majd.

Azt gondolom, a házasság előtti szűtzesség kérdése az utolsó, ami egy ehhez hasonló helyzetben lévő fiúban felmerül, és nem is szabad tőle bármi ilyesmit elvárni.

Én a magam részéről örülnék, ha a vallásból nem ábrándult ki annyira, hogy minden erkölcsöt és értékrendet eldob, mert talán ez a legfontosabb, amit ott kapunk, egy szilárd és állandó mércét, amihez igazodhatunk.

(Bocs, ha kicsit elfogult vagyok, szerettem oda járni, és utána nagyon keményen megharcoltam a magam életéért :))

2009. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Utolsó hozzászóló nagyon jó válasz.


Egyébként mikor választanak gimit ? 14 éves fejjel miről tud dönteni valaki ? (nem offenzív).


Mindenképp vannak olyanok akikre valamilyen mértékben hat.

Ha viszont igazi vallásos "fiatalok"-ról kérdezel. Bármelyik szemináriumban 99% -ig biztos lehetsz benne aki már a "vallási iskolában" is minimum 6 amúgy meg 8 évet el fog tölteni Istent szolgálva , nekem elég vallásosnak tűnik. (remélem én is ez utóbbi tagja lehetek és Isten erőt ad nekem, hogy semmi se térítsen el odáig, már nem sok van hátra :) )

2009. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én ilyen suliba jártam jómodú emberek közé, kötelező volt a heti egy osztálymise, seki se vette komolyan, én kifejezetten megutáltam az egészet.

Náluk a többség drogos, alkesz vagy ribanc volt (külön fiú lány osztályok).

2010. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!