Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallási iskolába járó...

A vallási iskolába járó fiatalok mennyire veszik komolyan a vallásukat?

Figyelt kérdés
Tehát például, ha egy fiú vallási gimibe járt (ahol csak fiúk vannak), akkor ha van egy barátnője, azzal nem fekszik le az esküvőig? Főleg olyanokat kérdezek, akik ismernek ilyen embereket, vagy ők maguk jártak ilyen iskolába.
2009. aug. 5. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Mit jelent az, hogy "vallási iskola"?

-hittudományi főiskola?

-vagy egyházi fenntartású oktatási intézmény?

2009. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
én ismerek többet is de ők nem veszik annyira komolyan..
2009. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
88%
én egyázi gimibe járok, és ott kb az iskola 15%-a vallásos
2009. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
van egy nagyon jó haverom, vallási suliba jár. őt egy koncerten ismertem meg, együtt söröztünk, fesztiválozni is szokott. rajta keresztül megismertem szinte az egész osztályt, vannak köztük füvesek is. többiek csak koncertekre, fesztiválokra járnak vagy diszkóba. ők totál lesz*rják a tanulást, a vallást is. mellesleg pont ez a haverom nem tudta elmondani még a 10 parancsolatot sem. megkérdeztem hogy mindenki ilyen-e abban a suliban - ugyebár az ő osztálya ilyen - és azt mondta hogy az egész suliban van vagy 2-3 srác aki tényleg komolyan veszi ezt az egészet. a haverom már rég nem szűz, az osztálytársai közül pedig csak azok maradtak még szüzek akiknek eddig soha nem volt még barátnőjük...
2009. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Én tapasztalatból kétfelé osztanám a vallási iskolába járó embereket. Egyrészt vannak azok, akik a szüleik parancsára járnak ide, vagy mert nincs más választásuk. Ők túlnyomó többségben szarnak bele az egészbe, sőt nem egyet ismerek aki alaposan el is távolodott a vallástól.

Aztán ismerek sok olyat, aki saját akaratából és meggondolásából ment ilyen iskolába 18 éves kora után. Ők rendszerint buzgó hívők és igen, akiket ismerek azok azok a típusok, akik nem fekszenek le a barátnőjükkel az esküvőig.

2009. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én ismerek egy fiút, aki a Piarista Gimnáziumba járt, most már egyetemista. Az egész családja vallásos, sajnos nem ismerem túl jól, de a beszélgetéseinkből úgy gondolom, hogy ő is vallásos, és nem kényszerből járt oda. Viszont nem tudom, hogy ez a vallásosság meddig terjed ki. Sajnos őt nem kérdezhetem meg, mert nem vagyunk olyan viszonyban, de nagyon érdekelne, ezért kérdezem általánosságban. Meg mert ismerek lányokat, akik szintén vallási lány suliba jártak, és maguktól, és vallásosak is, mégis lefekszenek a barátjukkal.
2009. aug. 5. 15:09
 7/18 anonim válasza:
95%
én sulim is vallásos. de kb 20%-a veszi komolyan
2009. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Ehez az egészhez csak annyit, hogy 14 éves koráig Marilyn Manson is egyházi iskolába járt és erős katolikus neveltetést kapot... aztán kicsit más irányba indult el, mikor zenész lett :D
2009. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

nagyon vegyes

én tanítottam egy katolikus gimiben, volt amelyik komplett idióta és már szinte szekta-szerűen veszi komolyan, volt aki meg aztán azt se tudta hova jár kb ...

tehát sztem ez mindenhol vegyes

2009. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen, tudom:) ezért is írtam, hogy akire én gondolok, ő nem kényszerből járt oda:)
2009. aug. 5. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!