Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki döntötte el, hogy mi...

Ki döntötte el, hogy mi kerüljön a bibliába?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 01:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
ja bocs, amit én írtam az csak az ószövetségre vonatkozik.De az viszont igaz. Nem kell sajnálni köszi, nem húztam fel magam,csak kiváncsi voltam miért baromságozod le,ami feltételezem helyes válasz. (habár visszaolvasva tényleg csak az ószövetségre vonatkozik, de odairtam hogy a zsidóság szent szövegeit, nem a keresztényeket)
2009. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
rendben, akkor félreértés volt, énis benéztem
2009. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%
Isten. Olyan próféciák találhatók a Bibliában, amelyek 200 évvel előre megjövendölték, hogy mi fog történn akkor. (pl. Babilon pusztulása)-200 évvel későbbre mber nem lát. Csakis Isten szava lehet.
2009. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
45%
Chuck Norris döntötte el
2009. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:02



ez azt jelenti, hogy nem emberek írták???

2009. aug. 5. 02:29
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Emberek írták le. De nem a saját gondolataikat írták, hanem Istenét. Ezért tudtak előre megjövendölni eseményeket. Mert Isten ihlette őket. Olyan ez, mint amikor egy vállalat igazgatója levelet diktál. Nem ő írja le, hanem a titkárnője. De a levél ugye nem a titkárnő gondolatait tartalmazza, hanem az igazgatóét.
2009. aug. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
66%

"római egyház már ereje teljében volt, főleg 313-tól, maga Nagy Konstantin szabta meg a niceai zsinaton is a kanonizáció rendjét"


Ez nem igy van.

Athanasius püspök 367-ben kelt 39. számú húsvéti levelében felsorolja mind a 27 újszövetségi iratot, mint amelyeket kizárólagosan szabad használni az istentiszteleteken és az egyházi életben. Athanasiusnak ez a levele az újszövetségi kánon kialakulásának és lezárulásának dokumentuma.

A 397-ben tartott III. Karthágói zsinat, tételesen felsorolja a Szentírás könyveit, köztük a deuterokanonikus iratokkal.

Ez volt az ún. második kanonizáció.

A római katolikus egyház a következő hét könyvet sorolja a deuterokanonikus könyvek csoportjába (ezeket a könyveket a protestáns egyházak apokrifnek tartják; a protestáns Bibliának nem a része):


* Makkabeusok első könyve

* Makkabeusok második könyve

* Bölcsesség könyve

* Jézus, Sirák fia könyve

* Báruk próféta könyve

* Tóbiás könyve

* Judit könyve

* illetve Dániel könyvének és Eszter könyvének görög nyelvű kiegészítései

Még két igen nagy tárgyi tévedést igazitanék ki.

- Konstantin

A Milánói ediktum, melyet I. Constantinus (I. (Nagy) Konstantin) nyugati és uralkodótársa, Licinius keleti császár adott ki, engedélyezi minden ember, így a keresztények számára is a szabad vallásgyakorlást, Kr u. 313-ban.

Vagyis nem lett államvallás a kereszténység, hanem üldözött, elfogadott lett

- I Nikaiai Zsinat

Az első nikaiai zsinatot (vagy niceai zsinatot) I. Konstantin római császár hívta össze 325-ben. A zsinat (más néven szinódus) a keresztény egyház püspökei számára az első egyetemes [1] tanácskozás volt.


A zsinat célja a nézeteltérések feloldása volt az alexandriai egyházban Jézusnak az Atyához viszonyított természetéről, nevezetesen, hogy Jézus egylényegű-e az Atyaistennel vagy hasonlatos hozzá. Alexandriai Szent Sándor az előbbi nézetet vallotta; a népszerű presbiter, Arius (akinek nevéből az arianizmus kifejezés származik) az utóbbit. A zsinat elsöprő többséggel az ariánusokkal szemben foglalt állást (a 250-318 főnyire becsült tanácskozótestületből 2 fő kivételével mindenki az ariánusokkal szemben szavazott). A zsinat másik eredménye a húsvét időpontjában való megegyezés volt, amely a legfontosabb ünnep az egyház életében. A zsinat úgy döntött, hogy a húsvétot a tavaszi napéjegyenlőséget követő első telihold utáni első vasárnap ünneplik, függetlenül a Biblia héber naptárától és felhatalmazták az alexandriai püspököt, hogy (valószínűleg az alexandriai naptárt használva) évente hirdesse ki püspöktársai számára a pontos dátumot.


A Niceai Zsinat történelmi jelentőségű, az első törekvés, hogy az egész keresztény világot képviselő gyűlés során jussanak konszenzusra az egyházban. „Ez volt az első esemény a Krisztus-tan szakmai fejlődésében.” Ezen túlmenően „Konstantin azzal, hogy összehívta a zsinatot és elnöklője volt annak, az egyház feletti császári irányításnak is jelzését adta.”[2]


A Niceai Hitvallás megalkotása hagyományt teremtett az elkövetkező egyetemes zsinatoknak a hitbéli nyilatkozatok és egyházi törvények készítésére azzal a szándékkal, hogy iránymutatók legyenek az igazhitűségben és egységes forrásaivá váljanak a kereszténységnek. Ez nagy horderejű eseménye volt az egyház és Európa történelmének.

- I (Nagy)Theodosius tette államvallássá a kereszténységet.

380-ban betiltja az arianizmust, mert eretnek tanoknak véli azokat. 391-ben a pogány kultuszok imádásának is véget vet törvényével, ezáltal a kereszténység szabad utat kapott az államvallássá váláshoz. (Una vera catolica fides - egyetlen igaz hit: kereszténység)

2009. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:06


sajnos elég sok ember gyilkolt már ebben a világban, mert a "hangok azt mondták" neki. honnan tudod, hogy istentől voltak az ötleteik?


miért szükséges istennek egy "titkárnő"?


elképzelhetőnek tartod, hogy emberek tévednek?

2009. aug. 5. 12:21
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

én az irodalomfüzetes vagyok:D

"honnan tudod hogy isten mondta nekik"

Ez attól függ,hogy ki miben hisz. A keresztények,meg a zsidók is elhiszik,hogy Istentől származó szövegek, a többiek nem. Gondolom aki írta, az is ebben hisz.Én is speciel. Te pedig eldöntheted hogy hiszel e benne,vagy sem.

2009. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy emberek tévedhetnek. Hisz mindenki tökéletlen. Isten tudja a legjobban, mi kell nekünk, ez logikus, hiszen Ő teremtett minket. Ezért adta nekünk Szavát, a Bibliát.
2009. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!