Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok írni nekem olyan...

Tudnátok írni nekem olyan IGÉT ami a helyes ÉNKÉPről szól?

Figyelt kérdés

Nincs önbizalmam és sztném kikeresni azokat az igéket ami a helyes önképre vezet rá.

Az is elég ha csak az igehelyet írtok



#önbizalom-énkép
2012. szept. 23. 21:50
 1/4 yuda ***** válasza:
50%

Ha szívesen olvasol, és még érted is, akkor Rómaiakhoz írt levél első nyolc fejezete.

Nem verse, hanem fejezete.

Pál itt azt boncolgatja, hogy az ember bűnös és a régi, Ádámi természetben nincs semmi jó. Tudja az ember a jót, amit kellene tennie, de nem tudja megcsinálni, mert a benne lakozó bűn éppen ennek szöges ellentétére sarkalja.


Minden poént nem lövök le, mert nagyon izgalmas, de a lényeg az újjászületés.

Régi embert, -más helyen úgy nevezik Ádámi természetet, megint más helyen óembernek hívja... halálba kell adni.

Nem meggyógyítani, mert azt nem lehet. Nem befoltozni, nem ápolgatni, feljavítani, hanem halálba adni.

Szükség van egy új életre, egy új identitásra, ez a krisztusi természet. Enélkül lehetetlen Istennel járni, neki engedelmeskedni, hiszen a régi természet ellene van.


Önbizalmat kizárólag úgy tudsz építeni, ha úgy gondolkodsz, beszélsz magadról, ahogy Isten gondolkodik rólad. Minden más dolog hazugság.

2012. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már újjászülettél és vetted a Szent Szellem ajándékát, akkor hasznos lehet számodra Kenneth Haginnek az a tanácsa hogy írjuk ki és valljuk meg azokat a verseket (lehetőleg egész mondatokat) az Újszövetségből az apostoli levelekből amelyekben szerepel az a szó hogy: 'Krisztusban', 'akiben', 'Őbenne'. (A Biblia szókeresővel egyszerű, csak figyelni kell mert a Károliban nem mindig pont így szerepelnek ezek a szavak. Pl. lehet îgy is: 'Ő benne', 'Krisztus Jézusban', stb.) Ezeknek a mondatoknak a megvallása azt a hitet és identitást építi ki bennünk, 'amivé az Isten, az Atya számára lettünk Krisztus Jézusban.' Pl.: 2Korintus 5:17 Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés [az]; a régiek elmúltak, íme, újjá lett minden.
2012. szept. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :)
2012. szept. 24. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelenések könyve: "Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok,

és meggazdagodtam és semmire

nincs szükségem; és nem tudod,

hogy te vagy a nyomorult és a

nyavalyás és szegény és vak és

mezítelen:

18. Azt tanácslom néked, hogy végy

tőlem tűzben megpróbált

aranyat, hogy gazdaggá légy; és

fehér ruhákat, hogy öltözeted

legyen, és ne láttassék ki a te

mezítelenségednek rútsága; és

szemgyógyító írral kend meg a te

szemeidet, hogy láss."


Krisztus megmondta milyen legyen az én képűnk...

2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!