Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Angyalkultusz. Helyes vagy hamis?

Angyalkultusz. Helyes vagy hamis?

Figyelt kérdés
Manapság rengeteg ember kap üzeneteket angyaloktol,vajon ezek az üzenetek tényleg Isten angyalaitól jönnek?
2012. aug. 3. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Jóllehet az égben több millió szellemteremtmény él, a Biblia csupán Mihály és Gábriel nevét fedi fel. Ez megóvhat bennünket attól, hogy olyan tiszteletet adjunk az angyaloknak, mely nem illeti meg őket (Luk 1:26; Jel 12:7). Amikor János apostol leborult egy angyal előtt, hogy imádja, ezt az intést kapta: „Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok, neked és testvéreidnek” (Jel 22:8, 9). Kizárólag Istent imádhatjuk, ezért csakis hozzá imádkozhatunk. (Olvassátok fel: Máté 4:8–10.)


Az angyalok „nyilvános szolgálatra rendelt szellemek”


15 Az angyalok a türelemben is példát mutatnak. Habár nagyon szeretnék megismerni Isten szent titkait, nem tudhatnak mindegyikről. A Biblia kijelenti: „Ezekbe angyalok kívánnak beletekinteni” (1Pét 1:12). Mit tesznek hát? Türelmesen várnak, amíg a maga idejében Isten a ’sokrétű bölcsességét’ „ismertté” nem teszi „a gyülekezeten keresztül” (Ef 3:10, 11).

Úgy hogy ha az angyalok ilyenek mi minek lázongunk

2012. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
No comment... :) ezt én is igy látom.
2012. aug. 3. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Javaslom mindenkinek, hogy ha valaha képzelődni fog, akkor egy dolog mindig legyen a fejében, amit mindjárt leírok, hogy mi.


De előbb megemlíteném, hogy célszerű egy tesztet is elvégezni.


Teszt:

Kérd meg a megjelent teremtényt, hogy együtt imádkozzatok a szerető és igaz Istenhez , majd adjátok az ő kezébe életeteket. Jézus imája például nagyon szép.


Amit a fejben kell tartani:

Isten soha nem fog tőled olyat kérni, hogy a másik embernek kárt okozzál.

Én elég szkeptikus keresztény vagyok. Biztos nemet mondanék minden gonoszságra, amit kérnek.


Ha viszont a gonosz tényleg megjelenik neked, vigyázni kell vele. Mert nagyon meggyőző módon el tudja hitetni, hogy amit tenni fogsz, az egyáltalán nem gonoszság.


Én soha nem bántanék mást. De lehet ez is a gonosz becsapása miatt van? Feltűntetni Istent úgy, hogy kizárólag szerető?

Szerintem szerető, de igazságos is. Tehát mindenféle szemét mocsokságot nem tehetsz meg, csak azért, mert szeret. Bár ha valóban megértetted Istent, nem is fogsz ezekre a gonosz dolgokra vágyni.


Célszerű racionálisan végig gondolni, hogy mit kérnek tőled. Pl. ugorj ki az ablakon. Ilyet Isten nem kérne, miért kérne ilyet?

Csecsemőket ölj meg? Miért kérne ilyen brutális dolgokat, ami a saját "parancsainak" ellent mondanak?

Ne szórakozzon velünk a próbáival.


Nem a mi dolgunk ítélkezni, majd az Úr igazságot tesz, ha akar.


És ha azt mondja az a valami, hogy menj a világ másik oldalára, ahol élj le 3 évet xy küldetés miatt, akkor elmennél?


Érdemes elgondolkodni azon is, hogy ha egy gonosz angyal becsap téged, akkor meg fog-e jelenni mellé egy jó, hogy figyelmeztessen? Vagy fordítva?


Honnan tudjuk, hogy kivel beszélünk, kit láttunk és mit akar? Mi van ha csak betegek vagyunk?

Jobb nem hallgatni semmi ilyen lényre, bármire kér téged.


De szerintem tudni fogod, hogy Istennel talákoztál, ha valóban megszólít.


Tényleg nagyon nehéz téma ez. Mi van ha azt kéri, hogy egyik politikust lőjem agyon? Mert évek óta gyerekeket molesztál, korrupt, háborúkat akar indítani, több ezer ember vére tapad már a kezére? Honnan tudjam, hogy ez most nem igazságosság?


Jó kérdés. Én inkább senkire sem hallgatok. De eddig nem is jelent meg semmi.

2012. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!