Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, szerintetek...

Mit gondoltok, szerintetek helyes a bálvány imádá pl. szent képek rozsa füzér, kereszt és ha nem akkor miért?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem mert akik hordják a keresztet az olyan mintha valakinek a hozátartozoját megölik egy fegyverel és azt a nyakába hordja. Mert ez nem jó emlék. Ez elég morbid nem?
2012. júl. 21. 14:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%
a kereszt azt jelkepezi hogy Krisztus meghalt a buneinkert. ezert hordjuk.
2012. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%

Ha valamit ábrázolsz, azzal még semmi gond. Onnantól van baj, ha a tárgyakat istenként és ereklyeként kezded kezelni.

Pl. helytelen, ha eltörik egy pohár és eltemeted vagy megölöd, aki eltörte. Primitív dolog. Akkor érthető ha ideges leszel, mert nincs rá pénzed. De akkor sem ez a világ közepe.


u.i.

A keresztények nem agymosott emberek, akik csak megvannak tűrve és mindenkit provokálni akarnak keresztel a nyakukban egy mesére hivatkozva, hogy na kinyírták Jézuts, kinyírtak sok embert és lesz ez még így ti nyomorultak!

Ezt amit írtam csak az agymosottak gondolják.

2012. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem azért van fent egyes embereknek a szentképek a falon vagy a kocsiban hogy imádkozanak hozzájuk. Vagy mert szerencsét hoz? Amugy meg mást is "keresztre" feszitetek Jézus idejében.(az se biztos hogy Jézust keresztre fesziteték-e. Vagy rosszul gondolom?
2012. júl. 21. 15:46
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy mast is keresztre feszitettek,de ki volt meg olyan,aki ertunk halt meg?
2012. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Csak Jézus volt. Viszont a kereszt is "faragott képmásnak számit" amit bálvány imádásra használnak. Szerintem nem kell ahozz valamilyen jelképett hordani hogy meg köszönjük Istenek amit értünk tett hogy feláldozta az egyszülött fiát. Isten mit vár el hogy viseljünk keresztet vagy utánozuk Jézus viselkedését? Mit irr a Biblia?
2012. júl. 21. 16:03
 6/35 anonim ***** válasza:
28%

Eléggé el vagy tévedve, kérdező. Itt nem bálványimádásról van szó, még akkor sem, ha az egyszerű emberek többsége nem tudja mésként értelmezni. Miért lenne bálványimádás a nyakamban hordani egy szimbólumot, ami azt jelzi, hogy a Megváltó meghalt és feltámadt értünk? Miért lenne bálványimádás elmondani egy rózsafűzért, vagy egy-egy imát egy szenthez, amiben mindössze egy közvetítőhöz fordulunk, hogy imádkozzon értünk, mert önmagunkat nem tartjuk méltónak rá, hogy Istenhez forduljunk?

Ne csak a saját szemeddel lásd a világot, nézd meg a másikéval is!

2012. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Mit irr a Biblia? Csak jelképek álltal hallgat meg minket Isten? Az apostok is Jézus halála után jelképel imàdkoztak és miota imádkoznak emberek jelképekel? Mit irr a Biblia csak hogy tisztába legyek vele?! Tényleg kell nekünk közvetitő?
2012. júl. 21. 16:40
 8/35 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


A Biblia egyértelmű a témában.


(Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.)

(Ézsaiás 42:8)


(Galácia 5:19-21)

"A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát."


Jézus a közvetítő, nincs szükség élettelen tárgyakra.

János 14:6

"Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam."


Üdv: Imre

2012. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kiváncsi hogy mit irr a Biblia. köszönöm. Kiváncsi lenék rá hogy az elözö válaszolo miböl gondolja hogy szükségünk van eszközökre,jelképekre. A Bibliábol vagy a szomszéd Jozsi bácsi mondta.
2012. júl. 21. 17:18
 10/35 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"csak hogy tisztába legyek vele"


Eddig is tisztában voltál vele, kár a katolikusokat provokálnod. Amivel rettentően nem vagy tisztában, az a helyesírás. Mielőtt másban keresed a hibát, előbb nézz magadba.

2012. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!