Mit gondoltok, szerintetek helyes a bálvány imádá pl. szent képek rozsa füzér, kereszt és ha nem akkor miért?
Mi katolikusok provokációnak vesszük, ha a különböző jelképeink használatát bálványimádásnak nevezik. Nem imádkozunk hozzájuk, hanem segítenek elmélyedni az imádságban.
A kereszt nem a vereség, hanem a győzelem jele.
A szentek nem egyszerűen közvetítők, hanem társak az imádságban. Erősebb lelkek, akik segíthetnek is. Jézustanítványainak is volt csodatevő hatalmuk. Aki hozzájuk fordult, azt mégsem zárták ki bálványimádásért.
NEM vagyok katolikus, és nem hordok semmilyen nyakláncot.
De akiknek bajuk van azzal, hogy mások egy sima keresztet hordanak díszként (nyaklánc, kitűző, fülbevaló stb.), arra hivatkozva, hogy a kereszt egy pogány jelkép volt; azoknak javaslom, hogy most azonnal hajítsanak ki minden ékszert, mert pl. a vízcsepp, a gömb, a karika, a háromszög, a csillag stb. mind-mind ugyanez a kategória...
Kérdező, nem tudom, te melyik keresztény felekezethez tartozol, ha egyáltalán... És azt sem, hogy ott tanították-e neked ezt a kommunikációs stílust, vagy esetleg a te Bibliádban így van megírva...
De az biztos, hogy ilyen súlyos helyesírási hibák, mint amiket sorozatosan elkövettél, már az általános iskola alsó tagozatán sem elfogadhatóak. És ennek semmi, de semmi köze ahhoz, hogy telefonról írsz-e vagy sem, tehát az első mondatod szimplán hazugság.
A következő mondatodban van az igazság, csak közönséges módon kifejezve: téged nem érdekel. Mindez téged minősít: az igénytelenségedet magaddal szemben, és azt, hogy ennyivel sem vagy képes megtisztelni másokat.
"nem atol lesszek jobb ember."
Hát mitől lesszel?
Szia. A Biblia teljes mértékben elítéli az ilyen vagy ehhez hasonló tárgyak illetve dolgok használatát Isten imádatában.
A kereszt pedig pogány eredetű, Tammuz pogány Isten követői hordtak ilyen formájú tárgyakat, utána lehet kutatni.
2Mózes 20:4, 5-Ne készíts magadnak faragott képmást, vagy ahhoz hasonló alakot, ami fenn van az egekben, vagy lenn van a földön, vagy ami a vizekben van a föld alatt. Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra. . .
Megpróbálom neked elmagyarázni.
Azért nem kapsz a katolikusoktól példát a Bibliából, mert a katolikusok betartják a bálványok imádatának tilalmát. Mondok egy egyszerű példát: Ha voltál már szerelmes, bizonyára volt a szerelmedről készült képed. Esetleg még a facéra is felraktak, szereted azt nézegetni. Akkor te most a fényképet szereted, vagy azt az embert, akit ábrázol?
A katolikusok ugyan így vannak a szentek, Jézus , Mária képeivel. Szívesen megjelenítik szeretetük, tiszteletük jeléül, díszítik velük templomaikat, ahogy szeretteink képével is díszítjük otthonainkat. De nem a képeket, szobrokat szeretik, tisztelik és imádják, hanem azokat a személyeket, akiket ezek megjelenítenek.
A kereszt a katolikusok legfontosabb jelképe. Jelentése: Krisztushoz tartozunk, aki a kereszt által megváltott minket, hogy örök életünk legyen a mennyei hazában. Templomainkra is a kereszt jelét tesszük, de sokan nyakláncukon is keresztet hordanak, hogy kifejezzék hitüket, Krisztusi elkötelezettségüket, életük célját, hitvallását.
A rózsafüzér legkevésbé sem tartozik a felsoroltak közé, egy eszköz az imák sorrendjének és számának észben tartásához. Hívő katolikus nem hord magán rózsafüzért.
És csak egy egyszerű történet a végére: nagyanyám első dédunokája születése után nem sokkal kért egy új fényképet kisfiamról, mert a régi tönkrement a sok puszilgatástól, könnyektől. Szerinted ő a fényképet szerette ilyen hevesen, vagy a dédunokát?
Bocsánat, de egy kicsit belerondítok ebbe a beszélgetésbe.
Jézus sosem feszítették keresztre.
Egy kicsit fura lett volna ha a teremtő megengedte volna, hogy a fiát, egy pogány eredetű bálvány imádaton gyilkolták volna meg.*** bi7-app 418. o. 6 „Kínoszlop” ***
A klasszikus görög nyelvben a sztau·rosz′ szó csupán egyenes oszlopot, karót, vagyis cölöpöt jelentett, mint amilyet például az alapozásnál használnak. A sztau·ro′ó ige azt jelentette: ’karókkal körbevesz, karósáncot vagy cölöpkerítést alakít ki’. A Keresztény Görög Iratok ihletés alatt álló írói a görög köznyelven (koi·né′) írtak, s ugyanabban az értelemben használták a sztau·rosz′ szót, mint a klasszikus görögben, vagyis úgy, hogy az egyszerű oszlopot, illetve karót jelentett, melyen nincs semmiféle keresztgerenda egy bizonyos szögben.
W. E. Vine a következőket állapítja meg a sztau·rosz′ szó jelentéséről az An Expository Dictionary of New Testament Words című művében: „A SZTAUROSZ (σταυρός) elsősorban egyenes karóra vagy oszlopra utal. A gonosztevőket erre szegezve végezték ki. Eredetileg a főnév is, és a sztauroō (’oszlopra vagy karóra erősít’) ige is különbözött a két gerendából álló kereszt egyházi ábrázolásától. Az utóbbinak az alakja az ókori Káldeából ered, és ebben az országban, valamint a szomszédos országokban, így Egyiptomban is, Tammúz isten jelképeként használták (mivel olyan alakja volt, mint a misztikus tau betűnek, Tammúz neve kezdőbetűjének). A Kr. u. III. század közepére az egyházak vagy eltértek a keresztény hit egyes tantételeitől, vagy kiforgatták őket. Hogy növeljék a hitehagyott egyházrendszer tekintélyét, pogányokat vettek be a hit általi megújhodástól már távol álló egyházakba, és igencsak megengedték nekik, hogy megtartsák pogány jeleiket és jelképeiket. Így meghonosodott a tau vagy T betű a leggyakoribb alakjában (melyben a keresztgerenda lejjebb van csúsztatva), hogy Krisztus keresztjét képviselje” (I. kötet; 1966-os utánnyomás; 256. o.).
Ennek fényében igazán egyszerű az a megállapítás, hogy semmilyen eszközt nem is kellene Krisztus kivégzésével kapcsolatban a nyakunkban hordani.
Mellesleg megjegyzem, hogy Krisztus sosem magasztalta fel az anyját, és nem is Ő a közben járó isten és emberek között, hanem Jézus.
Persze mindenki úgy hisz ahogy akar, de ha egy kicsit szeretnénk a teremtőnek tetszeni, akkor nem kellene ilyen lazára venni a dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!