Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, szerintetek...

Mit gondoltok, szerintetek helyes a bálvány imádá pl. szent képek rozsa füzér, kereszt és ha nem akkor miért?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem mert akik hordják a keresztet az olyan mintha valakinek a hozátartozoját megölik egy fegyverel és azt a nyakába hordja. Mert ez nem jó emlék. Ez elég morbid nem?
2012. júl. 21. 14:58
1 2 3 4
 31/35 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves munyamunya!


Én részemről lezárom itt kettőnk beszélgetését, mert a nézeteink olyan távol állnak egymástól, amit nem tudok áthidalni. De ha te híven követed Jézus útmutatásait, akkor ajánlok figyelmedbe egy szakaszt:


"Fogadjátok be tehát egymást, ahogyan Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére. Róma 15:7"


Kívánok neked további szép napot.

2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 munyamunya ***** válasza:

Kedves Andizsuzsi!


Ha már mindenáron az Írásokra hivatkoznál, tedd ezt értelmesen és összefüggésében:


""A békességes tűrésnek és vígasztalásnak Istene pedig adja néktek, hogy ugyanazon indulat legyen bennetek egymás iránt Krisztus Jézus szerint: Hogy egy szívvel, egy szájjal dicsőítsétek az Istent és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyját. Azért fogadjátok be egymást, miképen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére. ""


Nem más hiten levőkről, mindenfélékben hívőkről van itt szó, hanem testvérekről, akik együtt dicsérik az Egyetlen Igaz Istent.


Egyebekben neked is szép napot!

2012. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Amugy egyes embereket tényleg meg botránkoztat. Szerintem ennek lehet több oka is mint pl.az hogy egy kivégzet embernek a képét viseli magán mert nem csak Jézus halt meg igy. Az már személyes dolog hogy miért viseli magán.
2012. júl. 23. 17:05
 34/35 anonim ***** válasza:
Azt azonban még hozzá tenném, hogy a kereszt számos dolgot jelent, mint szimbólum. Én olyan keresztet sosem tennék a nyakamba, ami feszület, csak magát a jelet. Tudom, hogy az őskeresztények jele a hal volt, de én Jézushoz a kereszt szimbólum tartalmát jobban tudom kötni. (egyébként én biztos vagyok abban hogy keresztre volt feszítve és nem oszlopra, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen, mert mint mondottam, a kereszt jelentése a lényeg.)
2012. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
46%

Akkor egy kicsit bővebb hozzászólás... :)


„Ne csinálj magadnak faragott képet, vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt.” (Kiv 20:4-5)


Máshol ezt olvashatod a bibliában:


Azok, akik a szentek szobrait ellenzik, figyelmen kívül hagyják a sok-sok szentírási idézetet, amelyben az Úr ajánlja a szobrok készítését. Például: „Készíts vert aranyból két kerubot az engesztelés táblájának két végére. állítsd az egyik kerubot az egyik végére, a másikat a másik végére. Az engesztelés táblájának két végére állítsd a kerubokat. A kerubok szárnya fölfelé legyen széttárva, hogy szárnyukkal befödjék az engesztelés tábláját, az arcuk pedig forduljon egymás felé. A kerubok arca tekintsen az engesztelés táblájára." (Kiv 25:18-20)


Amikor az úr a kivonulás ideje alatt az izraelitákat a kígyók csapásával akarta megbüntetni, azt parancsolta Mózesnak: “Csinálj egy tüzes kígyót, s erősítsd egy póznára. Akit marás ért és rátekint, életben marad!” (Szám 21:8-9).


Ezek szerint a zsidók bálványimádók lettek. :) Mert ügye a frigyládán is voltak angyal képmások,és sokszor meghajoltak a frigyláda előtt..... Nem beszélve a tüzes (réz) kígyóra való telintést,amitől meggyógyultak....


A válaszadók közt volt "Jehova tanúja" is...

Ők úgy gondolják,hogy Jézus nem Isten,hanem angyal....

Neki ezt ajánlom:

Mt 1,23

Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.

Jn 1,1

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige

Jn 1,2-3

ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett.


Jn 20,28

Tamás fölkiáltott: „Én Uram, és Istenem!”


Az eredeti kérdésre visszatérve.

Minden bálvány,amit Isten elé teszel.

Lehet bálvány akár egy tv sorozat,ami miatt nem jutsz el a misére,vagy az Istentiszteletre.

A tárgyak csak arra kellenek,amire egy fénykép. Megörökít a feszület egy történelmi pillanatot.Ha ránézel emlékezz mi történt,és hogy miért. Nekem van a nyakamban egy. Sok esetben érnek kísértések. De sokszor van,ha ránézek,agy megfogom,eszembe jut,hogy nem szabad ezt,vagy azt megtennem Jézus miatt. Mégis tudom,hogy a kereszt csak egy élettelen tárgy,és nem imádom.Ugyanakkor,amit ábrázol amiatt nem dobálom ide oda,és nem kezelem hanyagul stb....

A lényeg: Bálvány az amit Isten elé teszel.A Bálvány szó is abból származik hogy : bael-zebub az az báál a pogány istes akinek kis szobrokat csináltak,ami előtt áldozatot mutattak be. Innen a név: báál-vány.... Szép napot.

2012. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!