Ki vagy mi az a hűséges rabszolga? Hol írnak róla?
Köszönöm,
valaki megértette azt amire gondoltamén is.
Zsömle/lány
Vidiripi
De nem azért szolgáljuk szabad akaratból mert megvásárolt bennünket. Hanem azért mert megszabadított. S ezért nem vagyunk rabszolgák mert nem rabságban tart minket hanem a rabságból szabadított meg minket Jézus.
T.Kérdező!
A kérdésedre itt küldök választ Bibliaidézetekkel együtt:
A hű sáfár és a Vezető Testülete
„Ki valójában a hű sáfár, az értelmes, akit az ura kinevez majd a szolgaszemélyzete fölé, hogy mindig megadja nekik részüket az eledelből a kellő időben?” (LUK 12:42)
AMIKOR Jézus az utolsó napok összetett jeléről beszélt, ezt a kérdést tette fel: „Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben?” Jézus ezután elmondta, hogy ez a rabszolga jutalmat kap a hűségéért, mégpedig azt, hogy az Úr mindene fölé kinevezi (Máté 24:45–47).
2 Néhány hónappal korábban Jézus egy hasonló kérdést tett fel. (Olvassátok fel: Lukács 12:42–44.) A rabszolgát ’sáfárnak’ nevezte, és a ’háziszolgákra’ úgy utalt, mint ’szolgaszemélyzetre’. Egy sáfár a ház ügyeinek a felügyelője vagy intézője, és a szolgák fölé van kinevezve. De ő maga is egy szolga. Ki ez a rabszolga, azaz sáfár, és hogyan gondoskodik ’eledelről a kellő időben’? Létfontosságú, hogy mindannyian felismerjük, hogyan kerül kiosztásra a szellemi eledel.
3 A kereszténység sok szövegmagyarázója szerint Jézus szavai azokra utalnak, akik felelős tisztségeket töltenek be az állítólagos keresztények között. De Jézus, a szemléltetésben szereplő ’úr’, nem mondta, hogy számos rabszolga lesz szétszórtan a kereszténység felekezeteiben. Ehelyett világosan kijelentette, hogy csak egy „sáfár”, vagyis „rabszolga” lesz, akit mindene fölé kinevez. Tehát, ahogy ez a folyóirat gyakran kifejtette, a sáfárnak a felkent tanítványok ’kicsiny nyáját’ kell szemléltetnie mint testületet vagy csoportot. Lukács evangéliumában a szövegkörnyezetből láthatjuk, hogy Jézus éppen rájuk utalt (Luk 12:32). A ’szolgaszemélyzet’ és a ’háziszolgák’ megnevezések ugyanezt a csoportot jelentik, de kiemelik az egyének szerepét.
Tehát akiket itt "hüséges rabszolgának, nevez, vagy kicsiny nyájnak" ezek a felkentek. Erről a Jelenések könyvében is olvashatsz. Számuk 144000. Ők haláluk után felmennek a mennybe, mert igéretet kaptak arra, hogy Jézussal, mint társörökösök fognak uralkodni a föld felett.
Remélem a válaszom kielégitő volt számodra? Ha kérdésed lenne még, irj nyugodtan, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!