Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben? Miért (nem)?

Hiszel Istenben? Miért (nem)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen. Nem tudom megindokolni.
2012. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan abból az okból amiért az emberek általában nem hisznek az emberek Odinban vagy Zeuszban.
2012. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert amit nem láttam abban nem is igen hiszek

Ez csupán mitológia

20/F

2012. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 lsandor ***** válasza:
Igen hiszek Istenben. Szerintem egyértelmű a létezése, a mi volta. Magából a teremtett dolgokból is érzékelhető, hogy létezik, illetve, hogy milyen tulajdonságai vannak. Maga a Bilia is mint az Ő szava nyomos érv, hisz ha embertől származna, akkor nem lenne lehetséges, hogy pontosan beteljesedett számtalan próféciát tartalmaz, napjainkra is. Pl.: 2Timóteusz 3: 1-5
2012. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: a Korán is tele van mára beteljesedettnek (hitt) próféciákkal, akkor Allahban kell hinni? Buddha is megmondta, hogy ez lesz a világgal, neki lenen igaza? Azért, mert egy csomó prófécia van, amit rá lehet húzni az emberi természetre általánosságban, attól még nem lesz isten szava. Nostradamus is jósolt, akkor ő Isten? A Bibliát emberek írták, az embereknek.
2012. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert ennyi erővel az összes eddig kitalált istenben hinni lehetne. Úgy meg kicsit sokan lennének.
2012. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Erről ez jutott eszembe:


[link]


1.)Az olyan szavak mint a minden tudás,minden hatóság és végtelenség , paradoxonokhoz vezetnek , tehát ezért sincs isten,istenek.


2.)Az összes földi vallást megcáfolta már a tudomány.Tudjuk az összes vallás teremtés történetéről hogy nem úgy történt ahogy.


3.)Filozófiilag rá lehet jönni hogy nincs/enek Isten/istenek.

2012. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Hiszek a Biblia Istenében, mert Ő teljesen másmilyen Isten, mint amilyet az emberek általában kitalálnak. A mi Istenünk lejött a Földre, emberré lett, és elszenvedte az egyik legborzalmasabb halált teremtményeiért.

Ilyet semmiféle emberi fantázia nem lett volna képes kitalálni. Arról nem is beszélve, hogy a Biblia íróinak össze kellett volna játszaniuk, hogy ilyen egységes művet alkossanak, ami az Újszövetség esetében talán lehetséges is lett volna, de az Ószövetség több mint ezer éven át íródott, tehát abszurd lenne a feltételezés.

Nos én ezért.

2012. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8as én is így gondolom:)
2012. szept. 15. 17:11
 10/17 anonim ***** válasza:

A szakállas bácsiban,aki kukkolja a mindennapjaink semmiféleképp nem.

Az ok-okozati láncolat legelső pontjában,amit nem tudunk megmagyarázni,felfoghatatlan és végtelen intelligenciával rendelkezik (ráadásul vallástól független),abban igen.

2012. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!