Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a feltámadás dolog Péter/Jehova Tanúi, stb?

Figyelt kérdés
Tehát mindenki meghal egyszer, és ez egy alvó állapot, olyan, mint a materiális halál. És mindenki feltámad, de valaki azért, hogy elítéljék, és újra meghaljon, más viszont örök életre. Na most ha valaki bűnös életet él, és tagadja Istent, mert csak a rosszat kapta eddig az élettől, és ezért nincs hite, az ha megtér a feltámadás után, már késő? Vagy hogy van ez? Olyan ellentétes dolgokat hallottam, hogy már nem tudom eldönteni, melyik igaz!
2012. szept. 4. 13:12
1 2
 11/15 pelgrim ***** válasza:

# 5/7


Kedves Hazardteam,


„Kedves pelgrim, te valamit nagyon összekevertél.”


Pedig megvoltam győződve arról, hogy amit írtam egyértelmű és félreérthetetlen.


„Legközelebb mi jön, Daniel Jackson harcot vív a felemelkedett lényekkel, vagy mi?”


Nem, nem ez jön, ...


„Az utolsó ítéletre való feltámadás tényleg "elég ritka" esemény, a reinkarnáció viszont még ritkább, konkrétan nincs is, ...”


Én pedig azt mondom, hogy reinkarnáció van, de utolsó ítélet nincs.


„legalábbis a bibliában nincs és egyértelműen ellentétes a benne foglaltakkal.”


A Bibliát nem kellene olyan szorosan szó szerint venni, ki tudja mi minden történt vele az idők folyamán?


„Jézus Krisztusról beszélsz, ugyanakkor megtagadod a tanításait, ...”


Dehogy tagadom meg Jézus Krisztus tanítását, csak nem hagyom hogy mások írják elő nekem hogyan értsem.


„... ahogy a biblia tanításait is, miközben próbálod tényként előadni a zagyvalék, vallási irányzatokból összegyúrt saját egyvelegedet. Nem tudom, direkt csinálod e, vagy ennyire félreértelmeztél valamit és tévedésből, de az hót ziher, hogy NAGYON nagy bakot lőttél.”


Nekem ez nem vallásos irányzatokból összegyúrt zagyvalék, nem baklövés, nekem ez kinyilatkoztatás.


„Azt javaslom fordulj és térj a Mindenható Istenhez. Hidd el, jobb lesz neked is, meg másoknak is, (kb. mindenkinek..)”


Köszönöm a javaslatot, de hát teljesen fölösleges. A Mindenható Isten folyton velem, bennem és körülöttem van, igazán nem tudom, hogyan térhetnék meg.

2012. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


A Bibliában a Zsidókhoz írt levél egyértelműen fogalmaz: "elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet" (9:27). Nincs második esély.


Meggyőződésem, hogy nincsen olyan, hogy valaki az élettől csak a rosszat kapja, illetve ez nem ok az Istentagadásra. Példa erre a Bibliában Jób, de mai példát is tudok felhozni a gyülekezetünkböl, ahol található olyan testvérnő, aki tolószékben él, mozgásképtelen, alig tud beszélni, de ha van aki türelmesen meghallgatja, a legszebb bizonyságokat és imádságokat ő tudja elmondani.


Üdv. Péter

2012. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy ki lesz feltámasztva vagy ki nem - ez szerencsére nem a mi hatáskörünk, hanem Istenné / ezzel kapcsolatban a Jakab 4:12 int alázatra minket/.


Valaki azt írta, hogy nincs második esély.

Jézus, apostolok, régebben élt próféták azért bemutatták, hogy van!

Több olyan esetről is olvasunk akiket feltámasztottak - érdekes, hogy előtte nem vizsgálták, hogy milyen emberekről van szó / jók voltak - rosszak voltak/ egyszerűen csak feltámasztották őket.

Kaptak egy második esélyt, hogy mit kezdtek vele azt már ők döntötték el / bár szerintem átélni, hogy valaki feltámaszt az olyan meggyőző bizonyíték, hogy én jobb akarnák lenni/.


Persze, hogy pontosan hogyan lesz azt senki nem tudja.

2012. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hazardteam ***** válasza:

1. És láték egy angyalt leszállani a mennyből, a kinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy láncz a kezében.

2. És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, a ki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre,

3. És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell néki oldoztatni egy kevés időre.

4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

5. A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.

7. És mikor eltelik az ezer esztendő, a Sátán eloldatik az ő fogságából.

8. És kimegy, hogy elhitesse a föld négy szegletén lévő népeket, a Gógot és a Magógot, hogy egybegyűjtse őket háborúra, a kiknek száma, mint a tenger fövenye.

9. És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.

10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

11. És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

14. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

15. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.


Ilyen egyszerű.

2012. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szervusz!

A feltámadáskor minden egyes halott fel fog támadni, egészséges, halál előtti testbe. Ekkor lesz adva 1000 év és aki nem fogadja el Isten törvényeit és nem hajlandó meghajolni előtte azok után sem, hogy ismét együtt lehet szeretteivel, örökké elpustul, megsemmisül, a feledésbe merül. Minden egyes halott tiszta lappal fog induli, függetlenül az előéletétől lesz megítélve majd. Gyakran merül fel az a kérdés is, hogy igazságos-e ez. Természetesen ez Isten elrendezése, s ezáltal igazságos. Ugyanis évszázadokkal ezelőtt sem tudhatták az emberek, hogy mikor jön el az ítélet, így nem bízták a véletre, hogy hátha meghalnak azelőtt hanem voltak akik tettek érte, hogy igyis-ugyis esélyesek legyenek Isten paradicsomára.

Tiaztelettel, Miklós

2019. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!