Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért könnyebb és jobb azoknak...

Brain Storming kérdése:

Miért könnyebb és jobb azoknak, akik hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
(Vallásos gyerekek válaszairól és válaszaik értékeléséről lásd: BS-Studio Virtus /www.bsstudio.virtus.hu/, Valláskritika Rovat azonos című cikksorozatát.)
2008. máj. 14. 10:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

maximálisan egyház és vallásellenes vagyok!

az egész csak a pénzről szól. gondoljunk csak a középkorban gyártott búcsúcédulákra, és még sorolhatnám...

az egyháznak azért van szüksége újabb és újabb hívőkre, hogy a papoknak legyen miből öltözködni és kajálni. stb. mert sztem anélkül is lehet hinni vmiben, ha nem járkálsz templomba, nem adakozol, stb.

én nem vagyok vallásos, de nem érzem magam szar embernek, mert ugyanúgy segítek a néninek leszállni a villamosról, és ugyanúgy van BKV bérletem.

és ezt nem azzal magyarázom, h jaj mer isten mit szólna, ha nem így tennék. nem! nekem van erkölcsi tartásom, és vannak elvárásaim magammal szemben. vallás és egyházak nélkül is.

2008. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

pff de ááááááhhhhhh

én nem hiszek..de ha itt a vallásosaknak a földi élet örömeit nem szabad kiélvezni...akkor sajnálom őket !!de tényleg.. és ha még se kerülnek a mennyországba..akkor elpazarolták az egyetlen életüket

nem akartam senkit semmegbeántni..

2009. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!