Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért könnyebb és jobb azoknak...

Brain Storming kérdése:

Miért könnyebb és jobb azoknak, akik hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
(Vallásos gyerekek válaszairól és válaszaik értékeléséről lásd: BS-Studio Virtus /www.bsstudio.virtus.hu/, Valláskritika Rovat azonos című cikksorozatát.)
2008. máj. 14. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

igazából általános esetben ez egyáltalán nem igaz. Nem mindíg jobb, könnyebb. Sőt szokszor igencsak nehéz. Mindamellett van olyan, amikor hatalmas segítség.


Az ember két dolgot visel nagyon rosszul. A reménytelenséget/kilátástalanságot és a miértek hiánytát. Mindkettőt orvosolhatja a vallás.

2008. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

fúú vazz... ez az oldal már sokadjára akaszt ki... gratulálok annak, aki 10 éves gyerekek mondataiban keres logikai hibákat...


a világ legnagyobb baromsága, hogy egyedül vagyunk élők az univerzumban, és semmi célja az életnek, ami csak úgy magától lett. sokkal logikátlanabb, mint az egész istenesdi.

2008. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom mi az az oldal, de elmondom miért könnyebb azoknak akik hisznek Istenben: megvan már mindenre a válasz! Nem kell gondolkodnod hogy megtaláld az utad, hiszen minden le van írva feketén fehéren hogy mi miért van és pont. A gyenge, önbizalomhiányos stb. embereknek hatalmas biztonságot ad. Van múlt, és van jövő, vannak kilátások (és azok elég jók lásd menyország:)
2008. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Aki hisz a jó Istenben,annak alapból jó az élete,mert Isten vele van , a hit nagyon erős dolog. Ha hiszel benne,megkapod,ami kell,csak kérni kell, kitartóan hinni benne és akkor lehet ezt csak megtapasztalni,aki meg nem tapasztalt ilyeneket az ne dumáljon olyan sokat,kussoljon be inkább. Isten mindenkit egyformán szeret. Lehet válaszni: Vagy Isten vagy sátán.

Isten teremtett minket,az ő emberei vagyunk,ennyit megillet,hogy higgyetek benne és teljes szívetekből szeressétek.Ami történt jó dolog egész életedben csakis neki köszönheted,és ami rossz történt,az a sátán műve.

2008. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
4%

Az utolso hozzoszolasbol csak ugy arad a szeretet... "kussoljon be inkabb" megjegyzese valoban egy Isten gyermekere vall.


A valaszt mar megirtak... ha valaki elhiszi a Bibliaban leirtakat annak mar nem kell tovabb gondolkodnia hogy mi hogyan miert... mi lesz velunk a halal utan... stb. egyszoval nem keresi a miert-eket, a valaszt arra hogy miert is vagyunk itt... mi az elet celja es hogy mi lesz a halal utan. Elhiszi a Bibliaban leirtakat es ezaltal mentesul egy csomo kerdestol amik meg mindig valaszra varnak - avagy csak szerintem mivel a hivok ugye mar megkaptak a valaszt a Bibliabol. Tehat elhiszik - egyesek mar annyira hogy kijelentik hogy tudajak - a valaszokat es ezaltal az eletuk is konnyebb lesz, megnyugodnak.

Senki nem szereti a megvalaszolatlan kerdeseket... magyarazatot akar... en meg mindig nem talaltam meg a szamomra megfelelo magyarazatot es biztos vagyok benne hogy e teren konnyebb es jobb az elete egy Isten hivonek. Ismetlem hogy csak e teren... hogy nem kell a valaszokat keresni-e. Az hogy az elet minosege jobb-e... hogy boldogabb-e az teljesen egy relativ dolog.

2008. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Jobb-e, könnyebb-e? Erre még én se tudom a jó választ, pedig régen voltam már 10 éves. Ez az ateista, ahogy kiforgatja a gyerekek válaszait, hát nem találok szalonképes szavakat. Ha valóban olyan okos, mint amilyennek képzeli magát, használná inkább arra, hogy segítsenen a rászorulókon, nem valláskritikára pazarolná az energiáját. Kritizálni azt mindenki tud. Áldozatot hozni, segíteni másokon, sokkal nehezebb.
2008. máj. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Annyiféle módon hiszünk ahányfélék vagyunk. Isten útja az önmegismerés útja. Aki nem ismeri saját magát nem tud hiteles Istenkapcsolatot kialakítani. Szegény Brain Sorming nem tudja, hogy aminek ellen állsz, annak a hatása alatt vagy. Kétségbeesetten keresi az utat és kínlódik a saját hitével. :) Majd megtalálja. :)


Nem jobb és nem könnyebb azoknak akik tudják magukról, hogy hisznek Istenben. Ők ezen az úton járnak és kész.

2008. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Létezik a jó és a rossz. Ez olyan biztos mint ahogy az emberi léleknek két oldala van. Tudjuk, hogy a jó végpontja Isten. Aki pedig azt állítja, hogy nem létezik mert nem látta, az vagy vak vagy teljesen hülye...a kézjegye mindenhol ott van ezen a bolygón, csak néhány hitetlennek meg kellene mosni azt a csipás szemét és akkor talán látná is:)
2008. jún. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Én hiszek Istenben, és egyáltalán nem gondolom, hogy amióta megtértem (nem voltam mindig hívő) azóta könnyebb az életem. Sőt, igaziból sokkal nehezebb, kezdve olyan apróságoktól, hogy azóta lyukasztok jegyet a villamoson, illetve nem hülyítem a nőket.


Azt aláírom viszont, hogy jobb így, sokkal. Nem valami Istenen kívül eső ok miatt, amit ő ad, hanem Ő maga miatt, hogy a gyermeke lehetek.


Egyébként családfő vagyok, házzal, kocsival, iskolábajárással egy teljes élettel, nem tudom, honnan veszik mások azt, hogy az aki hívő az ideggyenge és/vagy a homokba dugja a fejét a valós élet problémái elől. Én legalábbis nem gondolom, hogy azt tenném.


Ez az oldal meg arra van, hogy kérdéseket tegyünk fel, amikre a válasz érdekel is, és nem arra, hogy olyan kérdést teszel fel, amire rögtön választ is adsz a saját szád íze szerint...

2008. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert ezzel amit nem tud megmagyarázni a balga ember,betölti a szívében tátongó űrt.
2008. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!