Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy lény milyen tulajdonságok...

Egy lény milyen tulajdonságok után nevezhető szerintetek istennek?

Figyelt kérdés

1. Képes legyen a teremtésre? Életet adni?

2. Képes legyen a semmiből teremteni valamit?

3. Legyen halhatatlan? Esetleg egy istennél ez nem számít, lehet múlandó?

4. Rendelkezzen mások sorsával? Szabadon ítélkezhessen felettük?

5. Legyen okosabb a követőinél? Legyen erősebb tőlük? Tudjon dolgokat, amit normális ember nem tudhat?

6. Legyen már-már gyanúsan kikezdhetetlen? Egyensúly vagy káosz?


Csak kíváncsi vagyok, hogy más-más embereknél mikortól számít valami istennek, mikortól nevezne valaki valakit istennek.

Azért is érdekel, mert ezen tulajdonságok közül néhánnyal emberek is rendelkeznek, a lehetőségek pedig bővülni fognak az idő előrehaladtával.


Különböző vallásúak hogyan állnának hozzá?



2012. aug. 4. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ebben az összes vallás megegyezik: Isten, a Legfőbb,Allah. a Buddha -tudat, a Tao

nem EGY LÉNY nem egy létező- hanem a létezők FORRÁSA.

A skolasztikusok szépen leírták ezt:

Deus esse est. Isten a LÉT. tehát nem létező a Lét.


Végtelen szabad: mert ki is korlátozhatná? akkor az lenne a legfőbb- valamiféle istenség.

- 3. -halhatatlan -Mindentudó és Mindenható

-ki korlátozná? ki tudná , hogy "hehe ezt nem tudod"? az csak fölötte állhatna- és akkor logikusan megint nem a legfőbbről van szó


az összes vallás így gondolja.

a többi pont emberi rivalizálások

2012. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, de ez a te véleményed, ne ródd ki minden emberre, amit te biztosan hiszel.

Egyiptomban az embereknek elég volt a fáraó joga a trónra és a szava, hogy istennek tekintsék.

Ahogy az indiánoknak a puskák, ruhák és a szakáll, hogy istennek tekintsék a felfedezőket.


Ha hozzánk jutna egy ismeretlen eredetű, fejlettségű lény, vagy egy különleges ember, képes lenne valaki istenként tekinteni rá? Csak mert az mondja? Vagy szavak nélkül is hinnének neki?

2012. aug. 4. 14:24
 3/16 anonim ***** válasza:

"Igen, de ez a te véleményed, ne ródd ki minden emberre, amit te biztosan hiszel."

- természetesen a GYK-n véleményemet írom. De sokat foglalkoztam a világvallásokkal - úgyhogy a véleményem mögött tárgyi tudás is van.. nem "azt mondom, amit hiszek".. (ajánlom H von Glasenapp: Az öt világvallás c. művét - sok alapkérdés tisztázódni fog benned. )


"Egyiptomban az embereknek elég volt a fáraó joga a trónra és a szava, hogy istennek tekintsék. "


- az Isten földi reprezentánsának...

ha szerelmes vagy- az isteni érzés: egy földi reprezentánsnak szól- akin keresztül rányílik szíved az égre..


"Ahogy az indiánoknak a puskák, ruhák és a szakáll, hogy istennek tekintsék a felfedezőket."


- erről szó nem volt. Óriási szoláris kultúra- az Azték - ilyen babonás butaságba még a legegyszerűbb képviselője sem esett.


az utolsó kérdést nem tudom megválaszolni - kiT tekintene minek a marslakó.. mindenképp elcsodálkozna, ezen az Istentől távolodó világunkon.. most ez a "divat" - de nem kell felülni a divatnak .:)))


"Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!

De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség. "

/ WEÖRES S.

[link]

2012. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Egy lény sehogy sem lehet isten. Ha van Isten, akkor az pedig nem lény. A kettő két teljesen külön dolog, a közös a személyes természet. De minden, ami a lény kategória, az mind véges, tehát korlátozott, nem végtelen. Tehát bármilyen hatalmas lényből soha sehogy nem lesz isten.
2012. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha hozzánk jutna egy ismeretlen eredetű, fejlettségű lény, vagy egy különleges ember, képes lenne valaki istenként tekinteni rá? Csak mert az mondja? Vagy szavak nélkül is hinnének neki?

-bocsánat, az ut. kérdésre rosszul emlékeztem. Tehát: általában őket megölték.. A prófétákat, a vallásalapítókat. Aki tudank az isteni világról. A "látókat". De nekik mondani kell ..mégis


Karinthy: Ki kérdezett?

"Megkérdezték a madarat, hová repül, a napot, merre szállt?

De ki kérdezte az embert? Ki kérdezett, Homérosz? Ki kérdezett, Szókratész? Ki kérdezett, Gautama Buddha? Ki kérdezett, Názáreti?

Shakespeare, Goethe, Madách, Dante, Beethoven, Kant... ki kérdezett?

Ember, aki tudod – ember, aki láttad –, ember, aki nézted, figyelted, élted – tudtad, mielőtt volt, tudtad, mielőtt lett –, ordítottál, hogy közeledik – ki kérdezett?

Megváltó Atyaisten – aki tudod, hogy lehetne elkerülni, mit kellene tenni, hová kellene fordulni, hogy kellene csinálni –, ki kérdezett?

Ki kérdezett? Ne kérdezd – ordíts, ahogy a torkodon kifér, mert különben csönd lenne körülötted –, ordítsd magad a kérdést, s hidd el a visszhangnak, hogy ő volt, s felelj a visszhangnak, hogy legalább a magad szavát halld."

[link]

2012. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Isten egy élő valaki legyen, ne csak egy erő vagy teológia. Személye ne legyen felfogható a néhány grammos agyammal, mert akkor nem méltó az imádatomra.


1: Mindenképpen olyan valaki, aki teremtett mindent. Beleértve az időt és a teret is. Ezáltal legyen ura időnek és térnek egyaránt. Életet is adni tudjon, nyilvánvaló.

2: Mindenképpen az általunk semminek nevezett semmiből teremtsen mindent.

3: Akinél az élet van és saját magában van az élet, hogyan lehet halandó?

4: Rendelkezzen, de nem szabadon ítélkezzen, mert csak a tökéletes Isten ítélkezhet, de egyedüli igazsággal.

5: Az ember okossága balgább az Isten balgaságánál, az ember erőssége gyengébb az Isten gyengeségénél.

6: Nem tudom értelmezni.


Ezek a meghatározások egyetlen valakire illenek rá, a világ teremtőjére, ki megannyi módon nyilatkozta már magát ki. Az utolsó időben elküldte egyszülött fiát, hogy úgy, ahogy Mózes idejében a rézkígyó felállításánál az menekülhessen meg, ki arra ránéz, éppúgy, ki Őreá néz, megmenekülhessen.

2012. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Isten nem egy LÉNY hanem maga a létezés az ő teljességében. (kereszténység, zsidóság, de szerintem több más vallás is.....)
2012. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak egy Isten van! A többi kitaláció!!
2012. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

csak egy ISTEN van... vagy talán még egy sem ... :-)

... effelé megyünk

2012. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Fú, de jó kérdés!

Sose gondolkodtam még ezen. Most majd fogok.

2012. aug. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!