Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, a bűn és a bűnnek...

Mit jelent, a bűn és a bűnnek a terhe?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mi a bűn, és annak a terhe?


A bűn az, amikor tudva és akarva megbántod az Istent.

Ennek a terhe a lelkiismeret-furdalás, és legrosszabb esetben a pokolra jutás.

2012. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Meghatározás: A Biblia héber és görög szövege alapján betű szerint azt jelenti, hogy valaki elvéti a célpontot.


Maga Isten jelöli ki a „célpontot”, amelyet intelligens teremtményeinek el kell érniük. E célpontnak az elvétése a bűn, amely igazságtalanság vagy törvénytelenség is egyben (Róma 3:23; 1Ján 3:4; 5:17).

Bűn minden, ami nem egyeztethető össze Isten személyiségével, irányadó mértékeivel, útjaival és akaratával, amelyek mind szentek.

Magában foglalhatja a helytelen viselkedést, a kötelességmulasztást, az istentelen beszédet, a tisztátalan gondolatokat vagy önző kívánságokat és indítékokat.

A Biblia különbséget tesz öröklött bűn és szándékos bűn, valamint az egyszer elkövetett és megbánt bűn, valamint a bűn gyakorlása között.


A bűn terhe pedig az, ami egyben a következménye amelyet jelenleg még viselnünk kell.

A bűnnek a betegség és a halál a terhe melyet hordozunk jelenleg még.

Persze szellemi értelemben azt is jelenti amit az előttem szóló irt kivéve a pokol, mert olyan nincs.

Mert aki meghal azt felmentik a bűne alól.


(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

2012. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Bűn minden, ami nem egyeztethető össze Isten személyiségével..."


Isten személyisége. Ha van személyisége, akkor az már nem lehet végtelen. Isten pedig végtelen...


Hogy van ez az Isten személyisége? Mi jellemzi a _személyiségét_?

2012. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szervusz

Nos nem értem mi az érthetetlen ebben.

Miért ne lehetne személyisége,és egyénisége, nem egy személytelen valaki aki érzéketlenül teremtett a világban.

Maga a megtestesült szeretet, van humor érzéke is csak nézzünk körbe,

Sokszor nevetünk, mosolygunk, főleg ha van miért.

Pl két játszó pici kutyus bohóckodásán.

Vagy más élő állat kedves megnyilvánulásán.

Ezek mögött érző személy van, Én úgy gondolom.

Vannak tulajdonságai.

Megbocsátó, készséges, kedves, de van ha szomorú amikor rosszat teszünk.

Ezek személyre utalnak, sőt van akarata is, szándéka az emberekkel kapcsolatban.

Azt írta a biblia elején, hogy a képére és hasonlatosságára teremtett minket embereket.

Ez nem fizikai ábrázatot, hanem tulajdonságokat takar, ami a mi személyiségünk is.

Talán így érthető, ne tudom:))

2012. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bűn minden, ami ellenségeskedés Istennel. Ez lehet bármiféle tett, vagy hozzáállás is.


A bűn terhe nekem azt jelenti, hogy a vétek, amit elkövettél, teherként nehezedik rád. Nem tudsz tőle felszabadulni. Olyan kifejezés, mint pl. az adósság terhe.


Viszont szerintem ne kezdjünk bele abba, hogy pokol létezik-e, vagy sem. Mindenki higgye, amit akar, ebben a kérdésben, de inkább a Bibliára helyezze a hitét, mintsem egy szektás tanításra.

2012. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha valaki nem szándékosan, öntudatlanul mond olyat ami bűn? Nem akarna senkit sem megbántani, csak nem tudná hogy ezzel megsérti Isten törvényét.
2012. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma 22:08

Válasz:

Bűnt akkor követsz el, ha csak tudva, és akarva bántod meg az Istent! Ha te pl. nem tudod, hogy lopni bűn, mégis lopsz, akkor az nem számít bűnnek...

2012. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zeiksz válasza:
Bűn az, amikor a gyenge nem teljesíti az erős parancsát. Terhe bármi, amit az erős kiró a gyengére és az elszenvedi.
2013. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!