Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten férfi vagy nő?

Isten férfi vagy nő?

Figyelt kérdés

Bár én nem vagyok vallásos ez mindig is érdekelt. Már többféle képpen is hallottam és nem tudom, hogy melyik lehet igaz.

1. Ha egyik sem, honnan tudta, hogyan néznek ki a férfiak és a nők?

2. Ha mindkettő, honnan tudta, melyik khm..testrészt kell adni a férfinak és a nőnek?

3. Ha nő, honnan tudta, hogy néz ki egy férfi?

4. Ha férfi, honnan tudta, hogy néz ki a nő?


2009. júl. 15. 08:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
51%
Isten nem személy hanem a világmindenség minden molekulájával együtt! Azért férfinak képzelték annak idején mert az "istenek" a földönkivüliek, férfiak voltak akik klónozták a majmot saját fajukkal és abból lettek a különböző ember fajták. És igy maradt fenn a férfi Isten kép.
2009. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
42%

Amilyennek bemesélik neked, olyan a neme. A római és a görög hit világban megoldották: 2 főisten volt az egyik férfi a másik nő.

És még valami: az elején írt egy kommentelő h csak a nőkben van az alázat gondolkodás stb... ehhez csak gratulálni tudok h mekkora egy idióta vagy. Nő találta fel az autót? NEM. Nő találta fel az első telefont? NEM.

A tv távirányítót nő találta fel? NEM. Vannak amiket a nők találtak fel ( fagyit azt nő találta fel), de a nők inkább kajákat találtak fel, mint műszaki cikkeket. A műszaki cikkek 90%át férfiak találták fel.

Nah, akkor most ki nem képes gondolkodásra? A halottak, ők már tutira nem gondoldoknak.

2009. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
5%

-Isten fekete vagy fehér?

-Mindkettő.

-Isten nő vagy férfi?

-Mindkettő.

-Isten hetero-, vagy homoszexuális?

-Mindkettő.

-JACKO AZ ISTEN!!!

2009. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
6%
Ünnepélyesen kikiáltom ezt a threadet intellektuális feketelyuknak.
2009. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%
Ha szellemi lény, hogyan lehetne neme?
2009. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
4%
persze, hogy többféle vallás van, de Istennek csak a keresztények nevezik, tehát nyugodtan elő lehet húzni a Bibliát!!!!!
2009. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Isten lélek/szellem,vagyis egyik sem,bár megszólításban inkább férfi.
2009. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
Miért kell, hogy legyen neme?
2009. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

elég csak arra gondolnod, hogy miért úgy szólítják meg, hogy "Uram! / Atyám!" , szerintem ez a válasz a kérdésre...mikor a Bibliát megírták a nőknek nem sok közük volt a tudományos élethez, az írás-olvasás sem volt jellemző rájuk...így a férfiak vetették könyvbe a bibliai történeteket...ugye mondanom sem kell, hogy miért él az emberek 99%-nak fejében, h Isten férfi...

(csak előre szeretném megköszönni a bigott vallásosok általi lepontozást)


egy nem ateista 20 éves lány

2009. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%
Megszólításai: Uram, Miatyánk, Atyaisten, Miurunk stb. Szóval? mi a kérdés?
2009. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!