Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten férfi vagy nő?

Isten férfi vagy nő?

Figyelt kérdés

Bár én nem vagyok vallásos ez mindig is érdekelt. Már többféle képpen is hallottam és nem tudom, hogy melyik lehet igaz.

1. Ha egyik sem, honnan tudta, hogyan néznek ki a férfiak és a nők?

2. Ha mindkettő, honnan tudta, melyik khm..testrészt kell adni a férfinak és a nőnek?

3. Ha nő, honnan tudta, hogy néz ki egy férfi?

4. Ha férfi, honnan tudta, hogy néz ki a nő?


2009. júl. 15. 08:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
A Minden6ó c. film szerint néger férfi :D Amúgy mindenki fehér férfinek képzeli el. De felesleges ezen gondolkodni, mert nem létezik, legalább is a Bibliai Isten nem létezik.
2009. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
22%
Figyusz! Csak azért lett férfi az Isten neme, mert régebben pasik istennek képzelték magukat, most is! Férfiközpontú társadalomban élünk. De amúgy ha kicsit elgondolkodsz rajta az Isten a Nőbe teremtette bele az ő tulajdonságait, és nem a férfiba. Isten nemtelen, az angyalok is nemtelenek, de a nő tulajdonságai vannak meg bennük: szeretet, önfeláldozás, kedvesség, gyengédség, kitartás, tolerancia, alázatosság, bölcsesség, türelem, gondoskodás!!!
2009. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Előző Válaszoló!


"szeretet, önfeláldozás, kedvesség, gyengédség, kitartás, tolerancia, alázatosság, bölcsesség, türelem, gondoskodás"


Tehát ezek közül egyik tulajdonság sincs meg egyetlen férfiban sem?

2009. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
14%

mivel a saját képmására teremtette meg Ádámot, szerinted?

mivel a szentlélek képében "látogatta" meg Máriát, akitől Jézus született, szerinted?

kicsit forgasd a Bibliát és akkor nem lesznek ilyen megválaszolatlan kérdéseid.

2009. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
Hermafordítva.
2009. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

-God is black.

-Yes, she is.


:D

2009. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Mivel többféle vallás és hitvilág van, nem húzhatjuk elő egyszerűen a Bibliát, mert az csak egy.


Nem tudom, hogy férfi-e vagy nő, egy biztos, létezik, és olyan, mint egy jó barát, és én úgy gondolom, hogy ezt a titkot ráérek megtudni, ha oda kerülök.


Mivel mindig voltak férfiközpontú és nőközpontú társadalmak, mindegyik úgy képzelte el, amilyen a vezetője volt, a férfiközpontúak férfinak, a nőközpontúak nőnek.


Ha fontos lenne ezt így határozottan tudnunk, akkor Isten egyértelműen minden kultúrába ugyanúgy közölte volna. De mivel mindegyikben másképp jelenik meg, ezért nem fontos tudnunk, majd ráérünk akkor.


Férfi vagy nő? Nem tudom, de nem is ez a fontos.

2009. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Al Bundy szerint sokszor nő.
2009. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%

Az idő, a tér, a nemiség stb (és még sorolhatnám) teremtettség (creatura)


Istenre nem lehet antropomorfiát alkalmazni.


Az antropomorfizmus alkalmazását a Teremtőre / Isten, mind a három monoteista világvallás (judaizmus, iszlám, kereszténység)) egyhangúlag elutasitja.

2009. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%
Második hozzászóló! Igen esetenként, de azt már nyálasnak, paucsnak, hülyének nevezik a többi pasi. sajnos. Pedig az Igazi Férfiban ennek kell hogy legyen, nem az erőszakosság, dominancia, anyagiak imádata....de sajnos ritka manapság az igazi férfi.
2009. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!