Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai Isten férfi és nő...

A bibliai Isten férfi és nő egyaránt?

Figyelt kérdés

A Szentháromság tana szerint Isten az Atya, a Fiú és a Szentlélek.


Ha ebből elhagyjuk a Fiút, aki nem más, mint Isten és a Szentlélek egy megtestesülése - aki csupán 2000 éve "jött létre" -, marad az, hogy a kezdettől fogva Isten volt az Atya és a Szentlélek.


Az Atya hím- , a Szentlélek pedig nőnemű szó, tehát isten egyszerre nő és férfi is ( még ha nem emberi nemként, hanem csak aspektusként, tulajdonságként értelmezzük is őket).


Csupán felötlött bennem, hogy a legtöbben már megszokásból is rávágják, hogy Isten férfi... :) Holott legalább annyira Anya, mint Atya.


2010. aug. 21. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bibliai isten akármi lehet, mert mindenható.
2010. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Atya = Isten

Szentlélek = Szűz Mária

Fiú.: Jézus


Miután Isten termékenyítette mek szeplötlenül Máriát így kieséses alapon is Hímnemü :)

2010. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2010. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Miután Isten termékenyítette mek szeplötlenül Máriát így kieséses alapon is Hímnemü "


Ezzel csupán az a baj, hogy a Szentlélek nemigen termékenyíthetett volna meg egy földi férfit, hogy ezzel kizárjuk a hímneműséget :)

2010. aug. 21. 15:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Jól látod kedves kérdező. :P

Én olvastam egy érdekességet, miszerint az Atya az erő és akarat, a Szentlélek az Anya, vagyis a szeretet és bölcsesség, és a Fiú, Krisztus az Ige, ami mindet hordozza magában, a mindenség, akárcsak az Atya vagy Szentlélek, csak ez utóbbi kettő más aspektusban van megvilágítva, ami kevesebbnek tűnik, de igazából nem az. Jelképes a Szentháromság kifejezés. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kayl18 ***** válasza:

nem, nem jól tudjátok, a Biblia arra tanít bízd magad Istenre, ő majd úgyis megvéd, kérdem én, miért vannak természeti katasztrófák, bűnözés stb, ha lenne Isten mint személy biztos vagyok benne hogy úgy csinált volna meg bennünket, hogy tökéletesek legyünk, de mivel senki sem tökéletes, miért akarná bosszantani magát velünk? ha annyira mindenható személyként képzelitek el, akkor simán betudna avatkozni mindenbe, miért nem teszi?

én azt mondom a tér van mint tudat, semmi más nem létezik, mindent a tudat szl, ahol van tér vagyis tudat ott van hely dolgoknak viszont ezek igazából nem léteznek csak a tudat teremti őket különböző dimenziókban, mindenhol más a tér fizikája, minden dimenzióban mégis összeköti őket a sötét anyag és sötét energia, a sötét anyag az amit látunk mikor lemegy a nap vagyis a sötétség, most kutatják a tudósok és valszeg ez okozza a vonzás törvényét, az ok-okozati összefüggéseket, mert nem érzékeljük, nincs szaga, gyakorlatilag nem is látjuk mivel ez maga a sötétség,nem halljuk, nem tudjuk miből áll, gyakorlatilag nem is létezik mégis van, különös mi?!

de ennek is van egy forrása, ezt nevezitek Istennek, ami nem személy hanem nevezzük csak forrásnak, ebből a valamiből van minden, ha Istenhez imádkozol akkor ehhez a forráshoz imádkozol, és mivel része vagy te is a forrásnak ha erősen koncentrálsz valamire hosszú időn keresztül mondjuk minden nap reggel 1 órát, akkor az a valamit, legyen mondjuk egy kocsi, azt te valszeg megfogod szerezni, mert elképzelted és az agy nem tesz különbséget a valóság és a képzelet között, ez is egy módszer hogy jobb legyen valakinek az élete, a másik az ha ugyanezen az alapon működsz de nem kérsz semit, lemondasz mindenről, mert a problémák forrása pont az hogy mindannyian a tökéletességre törekszünk és ha meg is szerezzük azt amit akarunk előbb utóbb elmúlik így megint rossz lesz nekünk, de ha lemondasz a pénzről stb-ről amik nem létfontosságúak, persze pénz is kell valamennyi persze, de pont ez az ami miatt problémája van általában mindenkinek, tehát vagy döntsd el hogy neked ez mag az kell és tégy meg érte mindent amit csak tudsz, vagy mondj le róla, igazából smint mondtam semmi sem létezik abban a formában ahogy mi ismerjük, te teremted meg a jövőd, bocs ezt le kellett írnom:D

2010. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

SZIA!


Jó kérdés ! De én nem azt mondanám ,hogy Isten férfi is és nő is ,hanem ,hogy egyik sem !Isten szellem ,és a szellemi lények nemtelenek ! (János 4:24)

Általában azért van férfiként megszemélyesítve Isten is és az angyalok is ,mert létezik egy főségi alapelv ,amit bővebben is elmondhatok neked ,ha érdekelne !

De igazad van ,Isten tele van olyan érzelmekkel és tulajdonságokkal ,mint egy nő ,hiszen Isten maga a szeretet,a gyengédség és kedvesség stb...

2010. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A szentlélek nem nőnemű szó, a magyar nyelvben nincsenek nyevtani nemek. Pl. a Gott szó hímnemű...

Amúgy angolul "he"-vel utalnak rá, ebből arra lehetne következtetni, hogy valóban férfi, bár nem a hagyományos értelemben, gondolom...

2010. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sohasem a fordított változatokat kell figyelembe venni, mert azok nem adják vissza a mélyebb értelmet, ha a nyelv nem alkalmas a kifejezésére.

Az eredeti nyelvű Bibliában a Szentlélek nőnemű szó.

2010. aug. 23. 09:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt nem tudtam, hogy eredetieg az.
2010. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!