Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor én most a vallásos...

Akkor én most a vallásos barátaim szerint mindenképp a pokolban végzem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő. Úgy tudom, hogy a hívők szerint, aki nem hisz, az nem képes jót tenni, mindenképpen a pokolban végzi, stb., stb.(keresztény)


Gyakran gondolkozom, hogy vajon a vallásos barátnőm nem bánja, hogy a pokolban végzem? Hiszen ő ebben biztosan hisz.


2012. júl. 16. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Mindenki, aki meghal a pokolba jut a Biblia szerint, mert a pokol (seol, hádész) és a sír váltófogalmak a Bibliában.


A jó hír az, hogy mindenki feltámad egyszer a pokolból (sírból), a nagy kérdés, hogy az életre, vagy a halálra.


Ha az életre szeretnél feltámadni, akkor fogadd el Isten szabadítását, és örökké élhetsz. Ha nem akarsz örökké élni, Isten nem fog rákényszeríteni, mint ahogyan a vallásos barátnőd sem... ;-)


Üdv. Péter

2012. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Szia. A Biblia szerint minden ember érdemeit tekintve a pokolra jutna. Mert mindenki bűnös. Ezért vette el Jézus a bűnöket. Így üdvösség kizárólag a Jézusban való hitben van. Ez a Biblia álláspontja, amiben én is hiszek.
2012. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Csak az kárhozik el, aki élete utolsó pillanatában is elutasítja Istent. Hinni Benne tehát fontos.

A barátnődön viszont csodálkozom, ha csak a saját sorsával törődik. Nem szabad senkit erőszakosan térítgetni,-hiszen Isten mindenkinek szabad akaratot adott, de nem lehetünk közömbösek embertársunk iránt, az Örömhírt vele is meg kell osztani, a lehetőséget megadni, és ő majd eldönti, hogy melyik utat kívánja járni.

A hit legyen meg Benned, hogy van Isten és a szeretet Isten és embertársad iránt, akkor biztosan üdvözülsz.

2012. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Minden vallás jónak állítja be Istent és még is elhiszik hogy az az isten aki olyan jóságos képes egy embert akit annyira szeret a pokolba küldeni hát nem ha tényleg létezik Isten és szeret minket akkor nincs pokol !
2012. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!