Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor én most a vallásos...

Akkor én most a vallásos barátaim szerint mindenképp a pokolban végzem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő. Úgy tudom, hogy a hívők szerint, aki nem hisz, az nem képes jót tenni, mindenképpen a pokolban végzi, stb., stb.(keresztény)


Gyakran gondolkozom, hogy vajon a vallásos barátnőm nem bánja, hogy a pokolban végzem? Hiszen ő ebben biztosan hisz.


2012. júl. 16. 19:28
1 2
 1/14 HudsonHawk ***** válasza:
40%

Alapjában véve Igen. Mivel aki nem hisz Istenben kimarad az élet legjobb részéből, másrészt nem tud Isten segíteni rajtad, ha nem tartasz vele. Úgy tudnám illusztrálni, hogy ha a kisgyerek nem áll meg az út szélén és elüti az autó arról nem az apukája tehet. Az apa/Isten szól/kiált, de a gyerek/felnőtt szabad akaratból dönt, ahogy dönt.


Nem azért ajánlom a kereszténységet, hogy ne kerülj a pokolba, hanem mert JÓ.

2012. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

A pokolba semmiképpen nem fogsz kerülni, hiszen Biblia szerint nincs tüzes pokol ahol az emberek szenvednek.Az igaz, hogy a hitre nagy szükség van, ahhoz hogy Isten kedvében járjunk és elnyerjük az áldásait.

(Héberek 11:6)"Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt."

2012. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Az ostoba "pokolban végzed" szövegeket nyugodtan engedd el a füled mellett :)
2012. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Mi oka lenne bárkinek is, legyen bár a Világok Teremtője, hogy ideológiai alapon küldjön egyes embereket Mennyországba, másokat meg Pokolba? Semmi értelme. Miért foglalkozna ezzel? Isten nem egy ÁVH-s tiszt, hogy le meg fölküldözget embereket pofára, akik nagy taplnyalók voltak, térden énekeltek, azok sunyi pofával mennek a jutalomért... fuj! Nem így képzeljük! Úgy képzeljük, hogy a jó emberek jó lelkiismerettel halnak meg, a rosszak meg rossz lelkiismerettel. De attól, hogy zsoltárokat zeng valaki, vagy pénzt ad a kunyeráló templomszolgának még nem lesz senki jó ember.
2012. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek.

Nem sok hozzá fűzni valóm van mert az előttem szólók, nagyon hatásosan kifejtették a biblia nézetét, ami a teremtő nézetével egyezik.

Csak a pokol szó jelentését szeretném még leírni, hogy lásd hova fogsz kerülni, de jelenleg minden ember ha jó ha nem oda kerül.

Pokol szó, a görög Hádész, és a héber seol szóból képződött, minek a jelentése:

SÍRGÖDÖR. Ahova az embert a halála után eltemetik.

Mire kellene a feltámadás, ha mindenki kerülne valahova?

Mert ugye akkor ha valahova kerülünk akkor igazából meg sem haltunk?


Nos a jelenlegi életed határozza meg a jövődet, hogyan döntesz?

Szeretnél élni, (ha esetleg ne adja az isten még véletlenül meghalsz,)isten új rendszerében, vagy nem és akkor sem történik semmi, mert nem létezel sehol.

köszönöm.

2012. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 eric_one ***** válasza:

Az Isten az embert az életre teremtette. De az ember nem önálló életet kapott, hanem függő életet kapott. Éppen ebből származik az ember személyiségének a lényege, hogy az emberi élet mivel függő, ezért elveszíthető. Mert ami függ az csak addig marad meg, amíg abban a függőségben bent marad. Ha nem tartja meg a közösséget azzal a forrással, akkor ez az élet elvész. Az élet forrása pedig az Isten. Abban a pillanatban ha ez a kapcsolat megtörik, a halál fogja felváltani az életet, ezért mondta Isten Ádámnak hogy: -"Amely napon eszel annak a fának a gyümölcséből, bizonnyal meghalsz." Vagyis az életet felcseréled a halállal, és nem az Istennel lesz közösséged utána, hanem a halállal, a bűnnel a sátánnal.

Tehát így került az ember az Isten ellenségének a hatalma alá, és itt nem csak fizikai halálról volt szó hanem szellemi halálról, ami meghatározta az életének tartósságát, állandóságát, vagyis csak ideig-óráig fog tartani. Az Istennel való szövetségen kívül nincs élet, mivel az élet Istenből származik.


Ezért az hogy az ember elkárhozik azt jelenti, hogy Istentől és így az örök élettől véglegesen kizárt állapotba kerül. Mivel itt a földön csak átutazók vagyunk 70-80-90 évig, ez idő alatt van lehetőségünk csak hogy újra Istennel való közösségbe kerüljünk. Én gondolom hogy keresztény barátaid nem csak a pokolba kerüléssel fenyegetnek hanem elmondták már neked a jó hírt, hogy van lehetőség arra hogy megbékülj a Teremtőddel.

2012. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még csak magát a kérdést olvastam el, de már akkor tudtam a válaszomat: nem lehet így előre megmondani, hogy hol leszel. Legalább is a katolikus vallás szerint senkiről sem lehet kijelenteni, hogy biztosan elkárhozott. Te meg még meg se haltál, tehát még sok minden előtted van.
2012. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 nora taylor ***** válasza:
Szerintem gondoljunk abba bele, hogy mit is jelent az üdvözülés, vagyis Mennyország és a kárhozat, vagyis a pokol. Üdvözülni azt jelenti, Istennel élni az örök életben, elkárhozni pedig, hogy Istent elutasítva, őnélküle élni az örök életben. Szóval ezek szerint igen, a pokolba jutsz, ha az életed legeslegutolsó pillanatában is elutasítod Istent, és valószínű, hogy a barátnőd ezt bánja, mert Ő tudja, hogy a boldogságot utasítod el. Ha valóban vallásos valószínű imádkozik is érted titokban, hogy értsd ezt meg.
2012. júl. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pokol igenis van, és a Biblia is beszél róla.

A Bibliában van a tízparancsolat. Ezeket egy átlag embernek szinte lehetetlen betartani. Gondoljunk csak bele! Hiszen melyik az az ember, aki sosem szídta embertársait, vagy sosem kívánta meg pl egy barátjának értékeit. Ezeket a parancsolatokat akkor tudja betartani az ember, ha Istennel jár, ha hisz őbenne. Isten iránti szeretet ugyanis segít betartani ezeket, nem kell azon görcsölni, hogy ne sértsd meg a parancsolatokat, hanem azért nem követsz el bűnt, mert szereted Istent.

Mivel létezik menny és pokol, nyilván az elsőbe a "jók" az utóbbiba a "rossz" emberek kerülnek. Nem mondom, hogy Te rossz vagy. Lehet, hogy jó dolgokat teszel. De Isten nem a cselekedetek alapján ítél meg minket. Elvégre senki sem tökéletes! Akik a mennybe kerülnek, azok is követtek el bűnt, csak ők bűnvallást tettek, (NEM gyónást!!!) mert szívükből megbánták. És Isten megbocsáltott nekik.

A Bibliában meg van írva, hogy az a világ bűne, hogy nem hisznek Istenben.

Én azt mondom, mostani állapotodban pokolra kerülnél, mert nem hiszel Istenben, és nem követed őt. (bár én nem ítélkezek fölötted, ezeket a dolgokat Isten dönti el). De van esélyed, lehetőséged, hogy a mennybe kerülj! Ha megtérsz teljes szívedből, és hinni kezdesz Istenben, a cselekedeteid is megfognak változni! Ez pedig egy nem akadálymentes, de egyenes út a menny felé :)

2012. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt ne ma za lényeg van pokol vagy nincs .

HA a te lelkismereted tiszta jó ember vagy ! Jó sorsod lessz halálod után is erről ennyit .

2012. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!