Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Két hatalom létezik a Földön....

Két hatalom létezik a Földön. Teremtő Isten hatalma és a Sátán (gonosz) hatalma. Te melyik utat választod?

Figyelt kérdés

Mát.7,12-17


A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.



2012. júl. 8. 11:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező! Ha nincs pasim, akkor leszbi vagyok? Ezt ugye te sem gondolod komolyan!!! Van egy vallásod, mely beszűkült tudatállapotot mutat. Engedd meg, hogy más ne így lássa az életet.
2012. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem vezet egyik sem. A racionális gondolkodás híve vagyok. Hithű ateista!
2012. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
74%

"Miért háborít fel ez a kérdés?"


Nem háborít fel, csak nevetséges, hogy kijelented mindezt, miközben csak nagyfokúan hiszel benne.


" Ez az igazság!"


Na még egy szubjektív fogalom.


"...ha nem Istent követed, akkor a gonosz Sátánt."


Ez olyan Rákosi féle érv, ha nem minket követsz,akkor egy mocskos áruló vagy

2012. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%
Isten és Jézus Krisztus!!!
2012. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
80%
Én a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvúban hiszek. Aki nem így tesz, azt elviszi a Repülő Spagettiszörny.
2012. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a kérdező úgy gondolta, hogy ha nem a jót választjátok, akkor marad a rossz. Tudatosan megtagadhatod mindkettőt, de akkor üres leszel:)

Az már bonyolultabb kérdés, hogy az életben van jó is meg rossz is és relatív. Bár attól függ, hogy mihez mérjük.

Sőt, mindennek mértéke van.

De szerintem a halál utánra is vonatkozott picit a kérdés.

2012. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%

A világ nem jó és rossz. Nem fehér és fekete. Ez a bajom beszűkölt hívőkkel, ők csak a szélsőségeket ismerik. Ha nem hiszel Istenben, nyomban a Sátán szolgája vagy... Baromság. És ha azt mondom, hogy a Sátánban sem hiszek?


"Miért háborít fel ez a kérdés? Ez az igazság! ...ha nem Istent követed, akkor a gonosz Sátánt. Isten szabad akaratot "választást" adott minden embernek. Vagy tán szégyelled a választásodat?"


Ez volna az igazság? Ez csak a te igazságod. Miért lenne a te hited az egyetlen igaz hit, és mindenki másé csak hazugság? Miért lenne gonosz az, aki racionálisan gondolkodik és nem hisz ókori mesékben? Én már választottam, de ebben kereszténységnek, sem az általa kreált természetfeletti lényeknek nincs helye. Ha valaki a segítségemet kéri, segítek. Ha kell, tudok szeretni. És mégis szerinted a Sátán követe lennék, csak mert nem hiszek egy ókori mesében? Ez a beszűkölt gondolkodás netovábbja! Tudod, a hozzád hasonlóak miatt nem szeretjük a hívőket és a vallásosokat. Mert ti akarjátok nekünk megmondani, hogy rosszul élünk, pedig lehet, hogy a hiba az ön készülékében van.

Valóban két hatalom létezik. Azoké, akik hagyják, hogy az orruknál fogva vezessék őket, és azoké, akik felülkerekednek. Te az előbbi vagy, további szép napot!


ui: Vasárnap van, tudtommal ilyenkor nem szabad dolgozni. Ebbe a számítógépezés is beletartozik. Vagy te a szombatot tartod?

2012. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk szerintem azt sem lehet kimondani teljesen, hogy nincs jó és rossz dolog, mindenkinek joga van azt tenni, amit csak akar.

Most nem arra gondolok, hogy butságokat be kell tartani, amiket emberek találtak ki.

De pl. a gyilkosságra szerintem nem lehet azt mondnai, hogy jó. Csak megtörtént és akkor mi van? He?

Bár nyílván ennél bonyolultabban kell vizsgálni a helyzetet.

2012. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, hogy elterjedt ez a nézet egyes emberek fejében, hogy győzzön az erősebb. Erről szól az élet. De pont ezért szoktam kérdezni, hogy akkor minek kell a társadalom. Nép butítás az egész. Illuizó a szeretet is. Puszta önzés, a másik becsapása, kihasználása. Esetleg félelmből is szeretünk. Hisz csak én számítok, minden értem van. Vagy elnyomok mindenkit vagy elbújok sunyin és majd később.
2012. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
75%
:DD Nekem is Rákosiék jutottak eszembe, "aki nincs velünk, az ellenünk van". :) Maradok a saját utamnál.
2012. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!