Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten? Miért?

Szerintetek létezik Isten? Miért?

Figyelt kérdés
Hülye válaszoktól és veszekedésektől kíméljetek.

2012. jún. 18. 10:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%

Miért létezne?

Mi indokolná hogy létezzen a te vágyaidon kivül?

2012. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én tudom a választ, de nem mondom meg :)
2012. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz róla, akkor már létezik. A metafizikus dolgok feltalálása nem különbözik a tárgyak feltalálásától. A kereket is feltalálták, meg Istent is kitalálták. Innentől mindkettő létezik, mert része sok ember mindennapjainak. Az már más kérdés, hogy sokan azért nem hisznek Istenben, mert nem látták megnyilvánulni. Holott az egész megvalósult világ maga a szemmel látható Isten, nem egy absztrakt antropomorf döntéshozó-ítélkező kényúr, ahogy a hétköznapi keresztények képzelik.
2012. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Tom Benko ***** válasza:
40%

@3: Akkor létezik a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú és a Repülő Spagettiszörny is?

@Kérdező: Lényegtelen, hogy létezik-e. Két lehetőségünk van:

a; Létezik. Ekkor, mivel semmilyen hatását nem észleljük, nincs befolyása a világunkra, tehát érdektelen a létezése.

b; Nem létezik. Ekkor megint érdektelen a létezése.

2012. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy "miért" hogy miből/miért gondoljátok azt hogy létezik vagy hogy miért nem.
2012. jún. 18. 12:09
 6/29 anonim ***** válasza:
Megérzi azt az ember!
2012. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem létezik.


Több dologból gondolom:

1. a teremtett világ utal rá. Lehet mesélni evolúcióról, de egyáltalán a Valami létrejöttét nem magyarázza meg.

2. az ember lelke utal rá. Ha csak test lennénk, akkor nem éreznénk semmit. Nem volna gondolatunk és akaratunk sem.

3. Személyesen megtapasztaltam. Az újjászületésen keresztül Isten maga nyilatkoztatta ki nekem önmagát. Ezt bárki megtapasztalhatja. Nem én vagyok az egyetlen, akinek az életébe belépett Isten. Az már csak hab a tortán, hogy csodákat is láttam.

2012. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Hogy miért nem, nem tudom. Csak azért mert sokan azt mondják még nem fogok hinni. Az állítólagos bizonyítékok, mint a bejött Biblia jóslatok, személyes tapasztalatok, mert "én úgy hiszem" nem jön be bocs. A feltételezések se túl meggyőzőek, miszerint a világ túl komplex, valaki kell,hogy teremtse, meg ehhez hasonló elmélet.
2012. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Sághegyi Csaba ***** válasza:
0%
Én, ha csak a józan eszemet veszem, azt gondolom, hogy a múlandó látható az örök, számunkra láthatatlanból állt elő. Miért? A semmiből mindig csak a semmi marad. Ha pedig tegyük fel, mindig volt az anyag, akkor önmagát nem rendszerezi. Tehát az, amit látunk, utal valamire, valakire, vagy valakikre, ami az "Isten" kategória.
2012. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem igen. A miérteket már sorolták előttem.


@ Tom Benko:


Nem gondolom azt, amit a 3. sz. alatti válaszoló; tehát szerintem nem attól létezik valami, mert hisznek benne, és ennek szerepe van az életükben. Legalábbis a hittől még a valóságban nem létezik semmi, a hit nem tudja valóságosan létrehozni Istent.


Viszont ha valóban van Isten, akkor nem csak az általad említett két lehetőség van; én írnék egy továbbit:

c., Létezik. Érzékeljük a hatását, van befolyása a világunkra. Tehát NEM érdektelen a létezése.

Tudományosan vagy objektív eszközökkel nem lehet bizonyítani, de nem zárható ki teljességgel. Akkor viszont érdemes elgondolkodni...


Üdv. :)

2012. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!