Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten? Miért?

Szerintetek létezik Isten? Miért?

Figyelt kérdés
Hülye válaszoktól és veszekedésektől kíméljetek.

2012. jún. 18. 10:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ha szavazásra gondoltál, akkor strigulázni kell, többség dönt. Vagy kétharmados. Satöbbi.

E fórumon legalább százféle formában volt ez vita tárgya. Amire nincs se tudományos igazolás, se tudományos cáfolat, arra a tudományos gondolkodás legfeljebb sejtéseket adhat. Azt viszont nem szívesen. A vallásos gondolkodás válaszát pedig tudjuk, az nyilvánvaló. Gondoljunk csak bele: egy istenhívő azt mondaná, hogy nincs isten. Akkor miben is hisz?

Tehát minden vallásos ember válasza igen lesz.

A tudományos gondolkodású ember - ha igazán az - megtagadja a választ, mint megválaszolhatatlant, vagy rávágja, hogy nincs, mert úgy véli, ez illik a tudományos gondolkodáshoz.

Ezért itt legfeljebb a gondolkodásmódról kaphatsz statisztikát, másról nem.

2012. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Tom Benko ***** válasza:
@Berta Wooster: Ez teljesen igaz - ami mérhető, azzal foglalkozik a természettudomány. De nem tudok olyan megfigyelésről, amihez fel kell tételezni bármilyen istenséget. Sőt, egyre több mindenről derül ki, hogy ahhoz sincs köze. Erre vonatkozik a "God of the Gaps" kifejezés is (kb. Rések Istene).
2012. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

@ Tom Benko válasza:


Tudom, ismerem. :D

És azt is tudom, hogy ti azt várjátok, amikor már majd mindent meg tud magyarázni a tudomány. Pedig az még mindig nem zárja ki Isten létezésének lehetőségét.

Tudod, elég sokat olvasok itt, a GYK-n, plusz néha ateista honlapokat is. ;)


Kicsit off, de már úgy is mindegy: Amikor legutóbb egy ateista blogon jártam, öröm volt nézni, hogy oltották le az egyik kommentelőt a többiek bizonyos témákban kifejtett álláspontja, továbbá a bunkó stílusa miatt. :P

Szóval úgy értem, normális emberek nem csípik az ilyesmit, függetlenül attól, hogy hívők-e vagy sem.

Ja, és szereztem onnan egy jó kis keresztény dalt is, amit addig nem is ismertem. :D

2012. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem létezik. A Valami egy proton felrobbanása folytán jött létre. Vagy ha mindig is volt Valami, akkor nem kellett, hogy valaki megteremtse.
2012. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 lsandor ***** válasza:
0%
Hát Isten az mindig is létezett. De maga az élet az biztosan nem a véletlen folytán jött létre, az evolúció tanítása hibás hiányos.
2012. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Tom Benko ***** válasza:
@lsandor: Nézz utána az evolúciónak, nagyon nagy hülyeséget sikerült írnod...
2012. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 lsandor ***** válasza:
Miért is Berta? Ja és ismerem az evolúció tanítását
2012. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

@ lsandor:


Mit miért is???


Egy szót nem szóltam hozzád. Nincs neked egy kicsit üldözési mániád? :P

2012. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Tom Benko ***** válasza:
@lsandor: A jelek szerint nem.
2012. júl. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!