Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten? Miért?

Szerintetek létezik Isten? Miért?

Figyelt kérdés
Hülye válaszoktól és veszekedésektől kíméljetek.

2012. jún. 18. 10:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Csatlakozom azokhoz akik, Isten létezését vallják hiszik.többen emlitették a teremtés müvet, ami a "keze" munkája. nyilván valóan semmi nem jön létre magátol. figyeljük meg a teremtés rendezettségét, harmoniáját. a törvényeit amelyek az életet müködtetik, mint pl: garvitáció. s ahol törvény van ott van törvényhozó is. a 10.emeletes ház sem jön létre magátol, mert kell hozzá egy valaki aki megtervezi és kellenek akik felépitik rendezetten. a fürdöszoba ide, a konyha oda kerül. nem véletlenül alakul ki a lépcsöház, inteligencia áll mögötte. a teremtés mögött is . köszönöm
2012. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp létezik, mondjuk én inkább Teremtőt mondanék. Persze az már más kérdés, hogy mennyire olyan, mint amilyennek az emberek hiszik. Én például nem személyként képzelem el...
2012. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

Egy hittantanárom azt mondta, hogy gondoljuk el a teremtést. Tudósok szerint magától volt minden...

Én nem tudom elhinni,hogy ha leteszek egy követ az asztalra, annak pár tízezer év alatt lába nő és élni fog. Szerintem ez hihetetlenebb mint a biblia szerinti teremtéstörténet:)

2012. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Tom Benko ***** válasza:
@Berta Wooster: Ha nem vizsgálható természettudományos eszközökkel, akkor nincs hatása ránk, tehát érdektelen a létezése.
2012. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Tom Benko ***** válasza:
@12: A természettudományos törvények leíró jellegűek, azaz leírják, mi történik. Nem kellett ahhoz senki és semmi, hogy így működjön.
2012. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Hoffman József ***** válasza:
0%

Ó, ti folyton kétkedők! Névtelenségbe vagy álnevek mögé rejtőző Tom Benko-k és társaik! Csak a világnak élő önhitt szkeptikusok!

Isten, aki formált titeket anyátok méhétől fogva, nem létezik? Aki által a szívetek a következő másodpercben is dobban, akinek levegőjét most is beszívjátok, ne létezne?


Azt hiszitek, ti vagytok az egész nép, és veletek kihal a bölcsesség? Nekem is van annyi eszem, mint nektek, és nem vagyok alábbvaló, mint ti. Ki ne tudna ilyesféléket?


Nevetséges lettem barátaim előtt, pedig aki Istenhez kiált, azt ő meghallgatja.


Mégis nevetséges az igaz és feddhetetlen. A szerencsétlen ember megvetni való - gondolja, aki biztonságban él -, föl kell taszítani a tántorgókat! Nyugtuk van a pusztítóknak sátrukban, biztonságban élnek, akik ingerlik Istent, és akik kezükben akarják tartani az Istent.


Kérdezd csak meg az állatokat, azok is tanítanak, és az égi madarakat, azok is tudósítanak. Vagy elmélkedj a földről, az is tanít, a tenger halai is beszélnek neked.


Ki ne tudná mindezekről, hogy az Úr keze alkotta őket? Az ő kezében van minden élőnek a léte és a minden emberi testnek adott lélek.


A fül különbözteti meg a szavakat, és az íny ízleli az ételt. Az öreg emberek bölcsek, a hosszú életűek megfontoltak.


De tőle van a bölcsesség és hatalom, övé a tanács és az értelem. Ha ő ront le valamit, nem építik fel, ha bezár valakit, nem engedik ki. Ha elzárja a vizeket, kiszárad minden, ha nekiereszti, felforgatják a földet.


Tőle van az erő és a siker, hatalmában van a tévelygő és a tévelygésbe vivő.


Tanácsadókat tesz bolonddá, és bírákból űz gúnyt. Királyok bilincseit nyitja ki, és övet köt derekukra. Papokat tesz bolonddá, hatalmasokat ügyefogyottá. Megbízhatóktól vonja meg a szót, vének ítélőképességét veszi el. Előkelőkre zúdít megvetést, hatalmasok övét lazítja meg.


Mély, sötét titkokat leplez le, napvilágra hozza a homályos dolgokat. Népeket tesz naggyá, majd elpusztítja őket, népek határát terjeszti ki, azután elűzi őket. Elveszi az ország népe vezetőinek eszét, és hagyja, hogy bolyongjanak az úttalan pusztában. Sötétben tapogatóznak világosság nélkül, hagyja, hogy bolyongjanak, mint a részegek.

(Jób 12.2-25)


Nem létezne Isten, ki mindezeket cselekszi? „Azt gondolja magában a bolond, hogy nincs Isten! Romlottak és utálatosak tetteik”. „Az ostoba ember nem ismeri fel, az esztelen nem érti meg. Ha úgy nőnek is a bűnösök, mint a fű, és kivirul minden gonosztevő, végül mégis el kell pusztulniuk.” (Zsolt. 53.2, 92.6-8)


Nem hiszed, hogy Isten létezik? De mennyire létezik!

Egyszer neked is meg kell állnod előtte, és számot kell adnod neki tetteidről! Azt hiszed, ha tagadod Istent, megmenekülhetsz az elszámolás alól? Száműzni akarod Istent, hogy szabadon élhess vágyaidnak?


Elveted Istent, mert nem állhatod a vallásokat? Azt hiszed, hogy Istennek bármi köze van a valláshoz? Isten nem akarja, hogy az emberek egy vallási rendszer tagjai, sőt mi több, rabjai legyenek! Isten szándéka az, hogy az emberek megismerve dicsőítsék Őt szabadításáért.

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (Jn. 3.16)

Hitre van tehát szükség, nem vallásra!


„Mondjátok meg, adjátok elő, tanácskozzatok csak egymással! Hirdetett-e valaki valaha, jelentett-e ki ilyent az ősidők óta? Csak én, az Úr! Nincs más isten rajtam kívül, igaz és szabadító isten nincsen rajtam kívül. Rám figyeljetek a föld legvégéről is, és megszabadultok, mert én vagyok az Isten, nincs más!

Magamra esküdtem, igazság jött ki számon, szavam megmásíthatatlan: Előttem hajol meg minden térd, rám esküszik minden nyelv, és ezt mondják rólam: Csak az Úrnál van igazság és erő! Megszégyenülve mennek hozzá mind, akik gyűlölték őt.” (Ézs. 45.21-24)


Te hogyan fogsz majd Isten elé járulni? Megszégyenülve, mint aki gyűlölte Alkotóját, vagy dicsőítve, mint szabadítóját?

2012. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 lsandor ***** válasza:
Igen szerintem létezik. Miért? Ha megfigyelem a természetes, az életet, akkor ez egyértelművé válik számomra. A tervezettség feltételezi a tervezőt
2012. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Tom Benko ***** válasza:

Jé, híres lettem! :)

Cicabogár, mi alapján állítod, hogy álnév a nevem?

2012. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

@ Tom Benko:


Ez butaság. Mindenféle jelenség (=hatás) vizsgálható természettudományos eszközökkel. Csakhogy a tudomány alapon nem foglalkozik Isten létével, a lététől függetlenül próbál magyarázatokat keresni. De ettől még az egyének szempontjából nem lesz érdektelen a létezése.

2012. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!