Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nép a Zsidó nép?

Milyen nép a Zsidó nép?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 18:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

@ 10:


Gondolom, erre az állításodra van valami megdönthetetlen bizonyítékod is; nem csak annyi, amit a kuruczon olvastál, vagy az Echo tévében láttál esti mese helyett...

Mutatnál néhány hiteles forrást? Előre is köszönöm. :)


Cserébe itt van egy kis olvasnivaló, böngéssz kedvedre:


[link]


Üdv. :)

2012. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek. Még mindig nem jutok előrébb. Részemről az van bennem akinek pénze van és okossággal jutott valamire azt zsidónak hívják. Csak nem tudom igaz-e ez. Köszi a válaszokat mindenkinek. Tényleg a kérdésemre válaszoltatok. Ha katolikus vagyok zsidó lánnyal össze tudok jönni?
2012. jún. 26. 21:24
 13/25 Hazardteam ***** válasza:
100%

"Részemről az van bennem akinek pénze van és okossággal jutott valamire azt zsidónak hívják"


Úgy látszik, akkor nem sűrűn találkozhatsz svábokkal:DD


Tudod a legtöbb kívülállo épp AZT nem látja a zsidókból, ami az egyik legnagyobb erényük és (szerintem) az anyagi javaik hátterében is áll: Az ÖSSZETARTÁST. Anno, ha egy zsidó ember mondjuk éttermet akart nyitni, összeállt +2 másikkal, olyanokkal, akiknek már (hozzá hasonlóan) volt már egy vállalkozása, ami profitot termelt. Úgyhogy mindhárman a költségek, kockázatok 1/3-adát vállalták és persze a profig 1/3-át is vehették max ki az étteremből (hogy a példánál maradjak) Így, ha nem jött össze, ha leégett, mittomén államosították, jött egy új zsidóüldözés, vagy akármi más miatt bukták az egészet, akkor csak a rájuk eső 1/3-adot bukták. Viszont a nyereség egésze és az irányítás sem lehetett hármuk közül egy valakié teljes egészében. Ráadásul legtöbb esetben barátok, közeli rokonok, vagy hittestvérek stb voltak.

Ebben egyébként, mármint az összetartozásban/összetartásban, anyagi gyarapodásban nagyon hasonló elveket/gyakorlatot követnek a svábok is például. De mondhatnám a kínaiakat is, akik képesek bezsúfolódni egy tökidegen országban, 50nm-es panelbe 20-an bezsúfolódva élni, összetartani és beadni a közösbe másfél évekig, míg aztán saját üzletet/vállalkozást nem nyitnak, önállósodnak stb.


Most, ha a fönti hozzáállást összehasonlítod azoknak a népeknek a hozzáállásával, mint amilyen a magyar, vagy szlovák stb. hogy "dögőjjönmeg a szomszíd tehene" (meg amit látsz itthon is az utcán, családokban, munkahelyeken a széthúzást, egymás alá tevést, hogy ideig óráig előnyre tegyen szert az egyes ember, akkor szerintem azt is megérted egyik miért működik, míg másik egyáltalán nem, vagy csak korlátozottan..


Ha a magyarok (vagy akármelyik nép) ilyen stabil bizalommal, egymást segítő akarattal és nem csak szavakkal, hanem tevőlegesen is összetartana legalább fele ennyire, mint a zsidók, svábok, vagy a kínaiak, akkor hidd el nem itt tartana az országunk és az emberek is bővölködnének, ráadásul boldogabb, mosolygósabb, jókedélyűbb embereket látnál az utcákon, mert nem csak az anyagi dolgokban nyilvánulna meg, hanem egészen pici apróságokban, egymáshoz való kedvességben, jóindulatban és hozzáállásban is.


Kívülről csak a "végeredményt" láthatod, ha nem vagy zsidó, mert nem kerülsz a lényeg közelébe, ők meg nem reklámozzák.


A kérdésed második felére meg azt mondom, hogy közöttük is vannak mindenféle emberek, így eltérő hozzáállású, felfogású nők is. Van, amelyik elvakultan CSAK zsidó pasival tudja elképzelni az életét és ha megtetszik is egy nemzsidó pasas, a gondolatától is hideglelést kap, ha a arra gondol, hogy be kellene mutatnia a szüleinek. Van, amelyik teljesen kikerüli a vallást és full hedonista. Van, amelyiket egyszerűen AZ érdekli, hogy TE milyen ember vagy, magasról letojja a származásodat, vallásodat, ha te is megteszed ugyanezt vele kapcsolatban és nem korlátozod. És még rengeteg "fajta" (hozzáállású) zsidó férfi és nő van, egyáltalán nem lehet általánosítani. De ez minden népre igaz. Én pl. bevallom, nem vagyok oda "a franciákért". Hogy miért, az most mellékes és hosszú lenne felsorolni. Ugyanakkor, pl. a napokban láttam egy francia filmet, ami olyannyira "emberi" és annyira szívet melengető és megható emberségről (ráadásul megtörtént esetből táplálkozó!) volt, hogy elszégyelltem magam.. Remélem érted a példáim/hasonlataim: az számít TE ki vagy, és az, akivel éppen beszélsz, kapcsolatba kerülsz. Ráadásul a "zsidók" annyiból speciális helyzetben vannak, hogy majdnem minden országba "szétszórattak" miután a rómaiak deportálták őket és halálbüntetés terhe mellett nem léphettek a saját, valaha volt földjükre, országuk területére közel 2000 évig ( -az a 300 év, amit "kivágtak" a történelemből, úgy, hogy most kb. reálisan 1700 valahányban lehetünk:XD) ennél fogva magukra szedték az adott országok kultúráját, szokásait, viselkedését és mindent, mindamellett, hogy a sajátjukat sem tették félre.

Úgyhogy rendkívül "vegyes társaság" minden téren. Ebben a leghasonlóbbak talán mi magyarok vagyunk, meg még néhány nép, pl. a törökök. USA, az angolszász országok, Kína és a többi ilyen más tészta. Ők inkább a hódátásaikkal, gyarmatosításaikkal olvasztottak magukba egyéb kultúrákat, népcsoportokat. De ilyen jellegű keveredés, mint a zsidóknálé és a magyaroknál tapasztalható, nagyon ritka, elég, ha csak európán belül szétnézel. Remélem érthető volt a csacsogásom és így közelebb kerültél a megértéshez:)

2012. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Most ma kaptam egy írásnak a fordítását. Az előszó azt mondja 1974-ben fordították magyarra Londonban és a zsidók tervét tartalmazza, hogyan akarják a világot uralni megszerezni. Amit idáig írtak az beteljesült vagy megvalósították. Van ez vagy 30 A/4-es lap apró betűkkel. Tudsz erről valamit?


Kíváncsi vagyok mit írnak benne.


Igazából innét is indult a legelső kérdésem csak nem akarok senkit sem elítélni addig amíg a dolgokat nem ismerem meg kellő -képen.

2012. jún. 28. 21:17
 15/25 Hazardteam ***** válasza:
100%
Ha 30 nyomtatott lap azt írja, meg azt is hogy 1974-es a forás akoor tuti úgy van.. Holnap én is gépelek párat, ráírom 1976-os betiltott NSA-s dossziékből van, amit pár "becsületes" ügynök csempészett ki anno mikrofilmen, mert nem bírtak a lelkiismeretükkel és csak neked, csak most feltárom az igazságot, de vigyázz, előre szólok minden illetékes tagadni fog, hát persze hogy fog (és én előre megmondtam, tehát minden szó igaz!)
2012. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hazardteam, nagyon köszi a részletes történetet, számomra nagyon hasznos olvasmány volt.
2012. júl. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem is lenne : mikor és miért kezdték a nevüket lecserélni nemzsidóra ?
2012. júl. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Hazardteam ***** válasza:
100%

Nincs mit, örülök, ha hasznos volt. A kérdésedet nem biztos, hogy tökéletesen értem: "mikor és miért kezdték a nevüket lecserélni nemzsidóra?" de ha jól sejtem (??) arra utal a kérdésed, hogy mikor kezdték "magyarosíttatni" pl. Rosenberg - Róna, meg ilyenek? Mert ha ez a kérdésed, akkor amennyire én tudom (itt magyarországon) a "németes(ebb)" nevek valamikor az 1800-as évek közepe-vége felé jöttek be, amikor sok magyar is "németesíttette" a nevét, főleg azok, akik külkapcsolatokkal rendelkeztek, vagy sokat utaztak, írtak, publikáltak stb. (Már csak azért is, mert 1900-ban még pl. Bp. lakosságának a FELE németajkú volt) Az olyasmi nevek, amelyek olyan "táj jellehűek" vagy hogy is fogalmazzak.. Pl. amik hasonlítanak a helységnevekre, de ugyanakkor nem köthetők konkrét helységekhez, mint amilyen a "tiszai" "szőlősi" "lápi" meg ehhez hasonlók (ezeket most csak hasraütés szerűen írtam, de nagyon hasonló az elv) azok meg ha jól tudom a második világháboró közben és azt követően. De őszintén szólva én NEM vagyok szakértő ezekben, csak anno érdekelt a téma és valamennyi rám ragadt. Általánosítani ezek alapján lehet, de abszolute nem érdemes, annál is inkább, mert magyarországon NAGYON sok náció van, de tényleg nagyon sok és a többi kisebbség is hasonló módon járt el (pl. a jászoknál is) Némelyek viszont egyáltalán nem, pl. a szerbhorvátok, vagy a svábok.


Ha nem ez volt és félreértettem, akkor légyszi pontosítsd a kérdésedet.

2012. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, picit beleszólok. :)


A zsidókat 1787-ben II. József egy rendelettel kényszerítette a névváltoztatásra. Akkoriban lett sok szegény zsidó "színes", pl. Weis, Gelb, Blau, Grün, Schwarz, Rot; a gazdagabbak pedig "előkelőbb" neveket tudtak felvenni, mint pl. Goldberg, Goldstein, Rosenberg stb.


Az alábbi linkeken lehet olvasgatni egy kicsit: az elsőn részletesen tárgyalják a neveket, a másodikon pedig maga a rendelet olvasható német és magyar nyelven:


[link]


[link]


Üdv. :)

2012. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Hazardteam ***** válasza:
Na 3z jó!
2012. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!