Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a zsidókkal?

Mi a baj a zsidókkal?

Figyelt kérdés
Az emberek össze-vissza zsidóznak, de fogalmam sincs, hogy a zsidó vallású emberek milyenek, miért rosszak, miért kell őket "lenézni". Valaki felvilágosítana engem ?:)

2012. jún. 23. 17:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%

"mondjuk egy gyerek nem tehet róla, hogy hova született. ha zsidó családba születik"


Nem azzal van gond, hogy hová születik, hanem azzal, ahogyan más származású emberekhez viszonyul.

2012. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
23%

"19:06"


Szerintem maradjunk a bíróság által hitelesnek minősített, Luzsénszky Alfonz féle (gyűlöletkeltő a gojokkal szemben) talmud fordításnál, mert a kurucra rögtön azt mondják, hogy nem hiteles, antiszemiták....ami a bíróságról nem mondható el.

2012. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 18.58 elolvastál te egy rohadt szót is abból, amit írtam az utolsó bekezdésen kívül? Vagy legalább felfogtad? Úgy tűnik nem.


Konkrét tényeket közöltem, amik így történtek, a vallásháborúk meg nem tegnap voltak, hanem a rómaiak kezdték, ahogyan mondod, kb. 2000 éve, tehát valóban, az antiszemitizmus nem a 2. világháborúban kezdődött és nem is zárult le vele, de maga a nyílt zsidózás ennek a hagyatéka.


Valamint veled ellentétben tisztában vagyok a vallások alapjaival, de a történelemben otthonosabban mozgok, mint te és a hozzád hasonló elvakultak. S minthogy tudom, amit tudok, ezért mondhatom, hogy mind a vallási fanatizmus, mind mások megítélése etnikuma és vallása alapján nem csak hogy ostobaság, de mint azt láttuk, veszélyes is.


Kedves 18.55, kérdezd meg német barátaidat arról, hogy ha a holokausztot csak kitalálták, hova tűnt 6 millió zsidó ember, köztük gyermekek, öregek???

A németek is rühellik az idegeneket, mert elveszik a sz.r munkákat, amiket ők nem végeznének el. Éltem ott kinn, pontosan tudom, hogy a "cseléd munkát" megvetik, de háborognak, ha a külföldi munkás elvállalja olcsón. [Persze abban igazuk van, hogy ők dolgoztak meg érte, hogy ennyi legyen a minimálbér!] És a németek között se általánosítsunk! Nem mindenki gondolja ezt. Vannak, akik igen, vannak, akik nem! Pl. Hamburgban a legutóbbi neonáci tüntetésen is volt ellentüntetés!


Tehát senki félre ne értsen, nem védem én a zsidóságot, védik ők magukat épp eléggé! (És mint mondtam, minden vallást hülyeségnek tartok, én másban hiszek, nem a mindenható, ősz és öreg, szakállas mukiban.) De a barbárságot és embertelenséget nem tűröm csendben, se izraelita vallásútól, se ateistától, se kereszténytől.

2012. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

"mondjuk egy gyerek nem tehet róla, hogy hova született. ha zsidó családba születik"

Igaz nem tehet róla, de a zsidóság nem csk egy vallás, amit meg lehet tanulni, vagy át lehet térni, hanem egy nemzet. és mindegyik nemzetnek megvannak a maga tulajdonságai, külsőleg és belsőleg is. A zsidók ugyanúgy nem tudják levetkőzni a zsidóságukat, minthogy téged sem kényszeríthet senki, hogy levesd a bőrszíned, te így születtél, ez egy örökség. Igen, valóban semmi alap nincs utálkozni a zsidók felett, minden a keresztény üldöztetés, Hitler fasizmusa miatt van, ők csak valamiért rosszkor voltak rossz helyen. Ugyan már, aki váltig védi a zsidókat, az nem gondol bele, hogy ezeknek a dolgoknak mindig van némi igazságalapja? Jólvan, nem kell tüzes ostorral kergetni őket, mert nem vagyunk vadállatok, de azért ne állítsuk már be őket a történelem legnagyobb mártírjának, akik soha nem szolgáltak rá semmilyen retorzióra sem. Igazságtalanságok mindig is voltak és lesznek, de lássuk be, ezek soha nem véletlenül következtek be.

2012. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%

Semmi.

Szerintem nézz szét a világban és rájössz, hogy kikkel élsz együtt. Ekkor már nem az lesz a kérdésed, hogy mi a baj xyz -vel.

2012. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%

Mi a baj? Röviden: a kiválasztottsági (tév)eszméből fakadó arrogáns gőg; a nem zsidók cinikus megvetése; a többségi társadalmak "rasszizmusának" folytonos, álságos felemlegetése akkor, amikor a zsidó néphez tartozást szigorú leszármazási (genetikai) normák szabályozzák, amelyek alól a vallásba való betérés sem ad valódi feloldozást; "párhuzamos társadalmak" kiépítése a befogadó országok mindegyikében; gazdasági/politikai/szellemi monopolhelyzetre való törekvés, amelynek keretében a pozíciót szerzett zsidó ember a nem zsidót első lehető alkalommal kiszorítja a "havér" javára; summa summárum: "etnikai maffiaként" történő működés a többségi társadalmak szerkezetén belül - és az így létrejött párhuzamos társadalmak közötti, nemzetek feletti, etnikaiérdek-alapú összekapcsolódás.


Ebben természetesen nem minden zsidó származású ember vesz részt. Vannak, akiknek asszimilációja őszinte és teljes: ők mindennapi emberek..óvónők, gyógyszerészek, gázszerelők - zsidó származású magyarok, akik nem érzik tragédiának, ha a gyermekeik vegyes házasságot kötnek, és saját erejükből kívánnak boldogulni. Röviden ennyi.

2012. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Máté 3

9

És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.


Nem kell általánosítani.

2012. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
3%

"veled ellentétben tisztában vagyok a vallások alapjaival, de a történelemben otthonosabban mozgok, mint te és a hozzád hasonló elvakultak"


A talmudról mégsem tudsz egy betűt sem. Te önjelölt teológus.

2012. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
36%

21:45


ezzel most, mit is akarsz mondani?

én nem jöttem rá.

2012. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Ozmium42 ***** válasza:
38%
Azt hiszem a zsidók szándékosan törekednek önmaguk megutáltatására, valami furcsa ösztönből. Ezután sajnáltatják magukat, hogy mindenki utálja őket. Az elmúlt pár nap/hét eseményei ezt jól kirajzolják.
2012. jún. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!