Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden pap azzal jön, hogy...

Minden pap azzal jön, hogy "ISTEN SZABAD AKARATOT ADOTT AZ EMBEREKNEK". hát milyen lenne már ha nem lenne szabad akaratunk, mi? ;Ð

Figyelt kérdés
Most komolyan, ez a legnagyobb marhaság amit hallottam, "nem szabad akarat" nem létezik, ilyen nincs!

#vicc #érti valaki
2012. jún. 13. 17:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem létezik szabad akarat.

"

A tudomány manapság jutott el arra a szintre, amikor megkísérelhet természettudományos magyarázatot adni a kérdésre, vajon cselekedeteink előre determináltak-e vagy sem.

Tekintettel rá hogy természettudományos alapon állva – racionális, szabadgondolkodó és ateista kutatók szerint – az „éntudat” az, amit azonosíthatunk a lélekkel, s az éntudat lényegében egy olyan modell agyunkban, melyben szerepel önmagunk képe is, emiatt levonható a következtetés, miszerint „szabad akaratunk” tulajdonképpen csak egyfajta illúzió! Ezen illúzió abból a tényből fakadhat, hogy egyetlen organizmus idegrendszere sem képes lemodellezni önmaga 100%-ig tökéletes mását, hiszen semmibe sem reprezentálhatja teljes egészében önmaga modelljét. Emiatt a modellel végzett gondolatkísérletek soha nem lesznek teljesen tökéletesek. Sőt, ha elfogadjuk, hogy az agyunk egy nemlineáris, komplex rendszer, akkor a káoszelmélet szerint pedig egy kicsit hibás közelítés kaotikus rendszerekben akármekkora hibát jelenthet a jóslásban. Ebből pedig következik, hogy nincs olyan élőlény, mely képes lenne tökéletesen előrejelezni saját viselkedését egy későbbi időpontban. Vagyis, még ha cselekedeteinket tökéletesen determinálja is a környezet, valamint saját korábbi emlékeink, e determináltságot képtelenek lennénk felhasználni a tudatos előrejelzésre, s ebből fakadhat a „szabad akarat” illúziója, az tehát hogy azt hisszük, az adott pillanatban, amikor döntési helyzetben vagyunk, valamiféle „pillanatnyi szándék”, „hirtelen elhatározás” alapján döntünk. Tulajdonképpen tehát, amit a „szabad akarat" fogalma alatt értünk, a mögött valójában egy autodeterminizmus, és egy modellezési bizonytalanság húzódhat meg. Helyesebb volna tehát „szabad akarat" helyett ezekkel a pontosabb fogalmakkal jellemezni az emberi viselkedést: „önálló egyéniség" azaz autodeterminizmus, és komplex, nemlineáris viselkedés.

"

2012. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lenne, ha nem lenne szabad akaratunk??

Elég rossz lenne, szerintem. Gépek lennénk és minden úgy lenne jól ahogy van, mert úgy sem rajtunk múlik. Eleve egy idóta állítás, hogy nincs szabad akaratunk. Azt meg nem hiszem el, hogy csak bemesélték, hogy van. Akkor az élet is szar.

Egyébként nem azért mondogatják, mert azt feltételezik, hogy vannak akik az ellenkezőjét állítják (tehát, hogy nincs szabad akarat). Hanem azért hangsúlyozzák ezt, hogy van választási lehetőséged jó és rossz között.

Tehát a tetteidnek következményeik vannak. Hatsz. Lehetőséged van eldönteni, hogy a jót választod vagy a rosszat. Természetesen koráltok vannak. Mert nem tudsz megtenni mindent, amit akarsz.

2012. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Addig én nem fogadok el ilyen állításokat, hogy nincs szabad akarat, amíg nem mondják meg, hogy mi van helyette értelmesen, bizonyítottan.


Egyébként meg az, hogy nincs szaabd akaratunk azt az elméletet is erősítheti, hogy mi ebben a világban leélünk valamit, ami már valaminek a következménye.

Persze kijelenthetjük, hogy minden csak véletlen, véletlen. De szerintem elég gáz az ilyen világ.

2012. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Ozmium42 ***** válasza:
Első, nem tudom kitől idéztél, de én éppen arról tanulok, hogy van szabad akarat, és az érvelés nagyon hasonló. De nem kell ennyire mélyre menni. A szabad akarat abban nyilvánul meg, hogy ha eléd tesznek valamit, nem mindig ugyanúgy reagálsz rá. Egyébként elvileg a rovarok sem. Csak náluk azért feltűnőbb ez a jelenség, mert az esetek túlnyomó többségében ők egyfajta ingerre mindig ugyanazt a választ adják. Kivéve amikor nem.
2012. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Első!

Ezt a szöveget nincs túl sok értelme idemásolni (bár ez a logikus magyarázat). Az átlagember nem érti meg. Ezt leszűrheted a válaszokból. :D

2012. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
Hát igazság szerint én nem tudom, a keresztények hogyan értelmezik a szabad akaratot, de nekem nem tűnik túlságosan szabad akaratnak az, hogy fogadd el a Tíz Parancsolatot, élj Istennek megfelelő életet, a bűneid gyónd meg egytől egyig, vagy Pokolra kerülsz. De ha valamiben nincs igazam, kérlek szóljon rám valaki, de nekem akkor sem ez az elképzelésem a szabad akaratról...
2012. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem létezne szabad akarat, akkor nem vethetnéd alá szabadon az akaratodat Isten akarata alá.
2012. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Ozmium42 ***** válasza:
Mivel kérted, hogy szóljak, megteszem: a szabad akarat abban nyilvánul meg, hogy az isteni parancsolatokat meg tudod tagadni. Tehát: képes vagy rá, ha akarod.
2012. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

#6

A gyónásnak, a világban elterjedt idióta pokol képnek és egyéb szánalmas szabályoknak nem sok köze van a kereszténységhez.

A parancsolatokat, akik betartják, hogy ne ölj, ne lopj, azért teszik, mert szeretik ember társaikat és nem pedig rettegnek Istentől, ahogy ezt sokan gondolják.

Szabad akaratod van. Bárkit megölhetsz, megalázhatsz, tönkre tehetsz, ha ez neked jó. A kereszténység csak azt mondja, hogy ez helytelen és elválaszt Istentől.

2012. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

"A gyónásnak, a világban elterjedt idióta pokol képnek és egyéb szánalmas szabályoknak nem sok köze van a kereszténységhez.

A parancsolatokat, akik betartják, hogy ne ölj, ne lopj, azért teszik, mert szeretik ember társaikat és nem pedig rettegnek Istentől, ahogy ezt sokan gondolják.

Szabad akaratod van. Bárkit megölhetsz, megalázhatsz, tönkre tehetsz, ha ez neked jó. A kereszténység csak azt mondja, hogy ez helytelen és elválaszt Istentől."


Nem igazán értem, ha a pokol képnek nincs sok köze a kereszténységhez, akkor mégis mi értelme van alapból parancsolatnak hívni a parancsolatokat? Tényleg nem értem itt mire gondolsz, talán a világon lévő keresztény felekezetek nem hisznek a pokolban??? Én tudnék valamit rosszul? :D


A tízparancsolathoz meg csak ennyit fűznék hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=wILoTcgQURw

2012. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!