Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért dobtak a nácik sósavas...

Miért dobtak a nácik sósavas "bombát" a baptisták imatermének udvarába?

Figyelt kérdés
Ma reggel hallottam a rádióban, hogy bedobták ezt a kis meglepit, a palackon pedig horogkereszt volt. A baptistákat miért utálják a nácik?? Nem zsidók s nem is cigók. Lassan már mindenkit utálnak, aki kisebbségben van.
2012. jún. 7. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egy beteg, magát nácinak valló személy volt. Ebből még nem következik, hogy minden náci helyesné ezt a tettet.
2012. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi kérdést miért dob bárki bárhova savas bombát. Miért ha a zsidókra dobná elnéznéd neki mert ezt mondja a hite?
2012. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem, természetesen az sem elfogadható. De még arra azt lehet mondani, oké, szerintük ez így jó, ez várható tőlük. Mégis mit várjunk olyanoktól akik zsidó és cigánygyűlölők. Az viszont már számomra is teljesen logikátlan, hogy mi közük ehhez a baptistáknak.
2012. jún. 7. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fogalmuk sincs, hogy kik a baptisták, és mi a baptizmus. Én buta kamasztréfának gondolom.
2012. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A baptisták igen széleskörben jelen vannak Magyarországon, több iskolát üzemeltetnek, sok helyen van templomuk. A hagyományos magyar felfogás igazából két nagy felekezetet ismer el, a katolikust és a reformátust, a többire gyanakvóan néz.

A legtöbb ember nehezen tudja elképzelni honnan szerzik az anyagi fedezetet a kisebb egyházak és itt jön be a zsidózás. Erre legjobb példa a Hit Gyülekezete esetében jön elő, akiknek a rendezvényén rendszeresen látni Izrael zászlaját így remek célpontot nyújt a gyűlöletre és az összeesküvéselméletekre. Az általános elképzelés az, hogy zsidók pénzelik őket, hogy megrontsák a magyar nemzetet. Ugyanez a felfogás a baptistákkal, Jehova Tanúival és még sok felekezettel kapcsolatban is.

Így kapcsolódhat a támadás a "nácikhoz". Természetesen egyetértek én is azzal, hogy ostobaság ilyen miatt általánosítani, izolált esetként kell minden támadást kezelni, és megkeresni az okát.

2012. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én erről nem is hallottam. Döbbenetes! Hogy dobhat bárki, bárhová sósavas bombát?! Elképesztő!
2012. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
ez egy újabb hazugság a zsidóktól...
2012. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy nácik voltak, csak már ráfogják mindenkire, hogy náci, aki bombát dob. A horogkereszt nem magyarázat, egy cigány is rárajzolhatta...

Ettől függetlenül sajnálom, ami történt.

2012. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy ennek se vallási,se politikai oka nem lehet.

A Baptisták a béke érdekében elhatárolódnak mindenféle kritikus vagy ellentmondásos politikai vagy vallási témáktól,ők csak is a Biblia tanítása alapján élnek.

Aki ezt tette annak nincs fogalma hogy kik a baptisták.

2012. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!