Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hisznek a baptisták...

Miért nem hisznek a baptisták a purgatóriumban?

Figyelt kérdés
Miért nem hisznek a baptisták a purgatóriumban???
2010. dec. 4. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
amiért a többi protestánsok sem
2010. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert nincs szó róla a Bibliában.
2010. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
szerintük
2010. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert szerinted van? Konkrétan hol?
2010. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Itt:

* [link]

* [link]


A purgatórium a megtisztulás egy ideiglenes állapotát jelöli azoknak, akik kegyelmi állapotban haltak meg, de még szükségük van arra, hogy az elhalogatott tökéletlenségeiktől, hibáiktól (bocsánatos bűnök, földi ragaszkodás, elégtétel meg nem adása) megszabaduljanak, mielőtt belépnének a mennybe.

Tehát a purgatóriumnak semmi köze sincs a megigazuláshoz, vagy az üdvösséghez, hiszen a purgatóriumba csak megigazultak léphetnek, illetve ők már végső soron üdvözültek. A purgatóriumnak az ember tökéletes szentségéhez, megszentelődéséhez van köze, ami során elég, megsemmisül fennmaradt önszeretete.

Az igaz, hogy maga a „purgatórium” szó nincs benne a Szentírásban, ugyanúgy, ahogy nincs benne pl. a „Szentháromság”, a „megtestesülés” vagy akár a „Biblia” szó se. De nem is a szó a fontos, hanem a szóhoz kapcsolt tanítás. És az a tanítás, ami szerint a választottak végigmennek egy végső megtisztuláson – ami se nem a menny, se nem a kárhozat állapota –, világosan benne van mind az Ószövetségben, mind az Újszövetségben.


Szám 20,12 – Mózesnek és Áronnak bár megbocsátott Isten, mégis megbüntette őket.

2Sám 12,13-14 – Dávidnak is bár megbocsátott, mégis megbüntette őt.

Lev 26,43 – „le kell vezekelniük bűneiket, amelyekkel megszegték parancsaimat és megvetették törvényeimet.”

2Makk 12,42-45 – Imádkoznak a halottakért, hogy azok megszabaduljanak bűneik alól.

Bár ezt a könyvet a protestánsok nem tartják sugalmazottnak, és nincs is benne a protestáns Bibliákban, azonban magát a történelmi tényt, illetve az erről szóló szavak realitását nem hagyhatják figyelmen kívül.


1Jn 5,16-17 – Van olyan bűn is, ami nem halálos.

Jak 3,2 – „Mert sokban vétünk mindnyájan.”

Jel 21,27 – Tisztátalanok nem léphetnek a mennybe.

Mt 12,36 – „Minden hiábavaló szóról, amelyet kimondanak az emberek, számot fognak adni az ítélet napján.”

Lk 12,41-48 – A halál utáni büntetésnek különböző fokozatai vannak.

Mt 5,48 – „Ti tehát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti mennyei Atyátok tökéletes.”

Zsid 12,14 – Megszentelődés nélkül senki sem látja meg az Urat.

2Kor 7,1 – „őrizkedjünk a test és lélek minden szennyétől, így teljessé tesszük megszentelődésünket Isten félelmében.”

Zsid 12,23 – A mennyben mindenki tökéletes.

Mal 3,2-3 – „De ki fogja tudni elviselni jövetele napját? és ki maradhat állva, amikor megjelenik? Mert olyan, mint az olvasztók tüze és a ványolók lúgja. Leül, mint az ezüstolvasztó és -tisztító mester. Megtisztítja Lévi fiait, megfinomítja őket, mint az aranyat és az ezüstöt, hogy méltóképpen mutassák be az áldozatot az Úrnak.”


Mt 5,25-26 – Amíg meg nem fizetjük az utolsó fillért is, addig nem jutunk ki a börtönből (utána igen).

Mt 18,23-35; Lk 12,58 – A börtönből addig nem jutnak a mennyek országába, amíg ki nem fizetik tartozásukat.

Mt 12,32 – „ha valaki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsátanak meg sem ezen a világon, >>sem az eljövendőben<<.”

Mik 7,9 – „Az Úr haragját el kell viselnem - hisz vétkeztem ellene - mindaddig, míg ítéletet nem hoz ügyemben, és igazságot nem szolgáltat nekem. Elvezet a világosságra és megláthatom igaz tetteit.”


1Kor 3,11-15 – Tűz fogja kipróbálni mindenki munkáját. Üdvözülni fognak, de csak mintegy tűz által.

Zsid 12,29 – „Mert a mi Istenünk emésztő tűz.”

Iz 4,4 – „majd az Úr lemossa Sion leányáról a szennyet, és megtisztítja Jeruzsálemet a vér bűnétől az ítélet lelkével és a tűz lelkével” (vö. Iz 6,5-7; 33,11-14)

2010. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

"Szám 20,12 – Mózesnek és Áronnak bár megbocsátott Isten, mégis megbüntette őket.

2Sám 12,13-14 – Dávidnak is bár megbocsátott, mégis megbüntette őt."


Igen, még az életükben megbüntette őket, nem a haláluk után.

Igen, bűnös ember nem léphet a mennybe, ezért halt meg Jézus akiben a bűneink ELTÖRÖLTETTEK.

Ne haragudj, de az ilyen kiragadott félmondatokból nem tudsz bizonyítani semmit, ez egy kicsit Jehova tanúi módszer. Ezt én is megtehetném: "Elég neked az én kegyelmem. Mert az én erőm a te erőtlenséged által végeztetik el." Ezt Jézus mondta Pálnak.

Egyébként az újszövetségi levelekben oldalanként kettesével-hármasával találsz olyan kijelentéseket, amelynek az a lényege, hogy Krisztusban van a kegyelem, és másra nincs szükség.


És még egy dolog. A katolikusok szeretnek azzal érvelni, hogy a sola scriptura kifejezés nincs benne a Bibliában, ergo az csak egy kitaláció. Nos, a purgatórium sincs benne, ergo....

2010. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia.


Én a katolikusokon kívül nem nagyon ismerek másik vallást amely hinne benne, persze mindegyiket nem ismerhetem.

De ha rajtuk kívül /szinte/senki nem hisz benne akkor meg is fordíthatnánk a kérdést.

Miért hisznek a katolikusok a purgatóriumban?

Persze tudom ennek nincs értelme, mert úgy is csak következtetéseket kapnánk erre válaszul.

2010. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyik protestáns felekezet sem hisz a Purgatóriumban, mert nincs Bibliai alapja.

És igen, minden bűnért meg kell fizetni, ezt tette Jézus helyettünk. És nem azért lépünk a Mennybe, mert bűntelenek vagyunk (akkor nem kellene Jézus).

Krisztus által és Krisztusban léphet valaki a Mennybe, mert így a bűnei és a büntetése is eltöröltetett, és a bűntelen, tökéletes életnek is eleget tett, mivel Krisztus "leélte" azt helyettünk. Ez a váltság.

Elveszi a bűneinket, és ő fizet meg helyette, és nekünk adja tökéletes életét.

Mindezt kegyelem által, mert Ő kegyelmes és hatalmas.


Remélem segítettem


Ui.: Jó lenne már befejezni a katolikus-protestáns háborút.

Sok a nézeteltérés közöttünk (én protestáns vagyok), kisebbek és nagyobbak, egész nagy teológiai különbségek vannak, de a lényeg ugyanaz: Krisztus vére által üdvözülhetünk és nincs más mód. Minden keresztény/keresztyén ezt vallja, és ezért testvérek vagyunk, úgy is kellene bánnunk egymással.

2012. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!