Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért takaródzik ezzel?...

Miért takaródzik ezzel? 19L/20F baptisták

Figyelt kérdés

A barátommal mindketten hivök vagyunk. Röviden leirom a lényeget: törött gyürüvel jegyzett el, nem foglalkozik velem, hazudik, lelkileg szadiz, önzö. Egy éve (11hónap) tart a kapcsolatunk és 5x akartam már szakitani. nem voltam belé szerelmes csak mondom hátha.. elöször öngyilkosságal fenyegetett..(!!!) most meg azzal, ( egymással orditva rákiabáltam h mennyen a vezetökhöz.. ) h ö Istennel fog változni. ez rendben is lenne.. de eddig miért nem tette? vagy most miért takarodzik? másik találtam az emailjai közt egy levelet amit egy lánynak irt eléggé nyájasan irt ( puszi , rendben hazaértél... ~tölem nem kérdi meg föleg mikor este egyedül hagy...).. meg h én nem látom Istennel h változik. igen csak már 3 hónapja folyamatosan veszekszek vele és a viselkedése miatt vele.. (pl a fejét a falba veri telefont neki veri a földnek..lejárat mindenhol.. ) hazudik h direktbe lekésette velem a vonatot de ö nem megy ifibe .. mire hazaértem ( 2orára rá ) röhögve hiv az ifiböl...

szakitani akarok.. de ö azt mondja h Isten rakott össsze ( kapott rá igét is de az is benne volt h becsüld meg..) és hiába is keresném az igazit nem fogom megtalálni..


2011. márc. 27. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8:6 Tégy engem mintegy pecsétet a te szívedre,; mintegy pecsétet a te karodra;; mert erős a szeretet, mint a halál,; kemény, mint a sír a buzgó szerelem;; lángjai tűznek lángjai, az Úrnak lángjai.

Én 8:7 Sok vizek el nem olthatnák e szeretetet:; a folyóvizek sem boríthatnák azt el:; ha az ember minden házabeli marháját adná is e szeretetért,; [mégis] megvetnék azt.


Ilyen az Istentől való szerelem,és persze nincs benne kényszer,manipulálás,varázslás,leuralás!


1Kor 13:4 A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

1Kor 13:5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra


1Ján 3:18 Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.


Isten nem akarja tönkretenni az életed!Hogy kapott rá igét,nem fogod megtalálni az igazit????!Nem baptista vagyok,de a mi gyülekezetünkben ezekkel a kijelentésekkel azonnal azt mondaná bármelyik pásztor,hogy azonnal szakíts vele!

Legyél józan,a világi emberek nagy részének lenne annyi józansága,hogy ezután otthaggya!Isten a legjobbat szánja neked,de nem fog kényszeríteni,hogy szabadon válassz!

Legalább egy időre ne találkozz vele,imádkozz,beszélj pásztorral,idősebb testvérekkel ,akikben van bizalmad,és ami a legfontosabb:

Kol 3:15 És az Istennek békessége uralkodjék(döntőbíráskodjék) a ti szívetekben...


Tehát ha nincs benne békességed,akkor nem Istentől van,akármennyi igét "kapott"!Isten neked is elmondja,ha ő lenne az igazi,nem csak neki!Kövesd a békességet a szívedben,hagyj időt magadnak,hogy egyedül légy az Úrral,ne hagyd magad siettetni!!

2011. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

kedves válaszoló:)


nagyon köszönöm válaszod:)


Isten áldjon!:)

2011. márc. 27. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs békéd benne, ne tartsd fenn a kapcsolatot. Amúgy meg keresztény ember nem csinál olyat, mint amit leírtál. Isten pedig nem hiszem, hogy próféciában kijelentene ilyen dolgokat egy hitetlennek, kiváltképp, ha az az ember semmilyen tekintetben nem az ő utain jár. Mert ez alapján amit mondtál, róla ez elmondható. Szerintem ebben is csak hazudik. De még ha igaz is lenne, az nem azt jelenti, hogy amíg hülye, nem keresztényi, addig is vele kell lenned, és bele kell rokkannod.
2011. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Imádkozz érte,egyrészről változzon meg,másrészről kérd a Szent Szellem vezetését,hogy mit tegyél ;)
2011. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hivatást és házastársat sosem lehet megprófétálni konkrétan, bárki bármit mond. Egyszerűen nem szabad. Az az érintett illető legbelsőbb ügye Istennel. Szóval nem prófétálhatja azt senki, hogy "ő és kizárólag ő lesz a férjed", mert Isten szabadságot ad nekünk, nem ilyen sarkítós. Neki egyetlen dolog a lényeg: hogy üdvözüljünk, hogy Vele legyünk együtt örömben. Hogy kivel éljük végig az életünket, Neki mondhatni mindegy, nem fog senkit a nyakadba varrni.


Mindig azt figyeld, mi visz közelebb Istenhez. Ha a barátod távolítja a lelkedet Tőle tartósan a hülyeségeivel, ne félj a fenyegetőzéseitől, hagyd ott. A hülye kijelentései nem Istentől vannak. Ha mégis zavarnak, kérj az Úrtól védelmet, hogy rejtsen el, takarjon be, óvjon, mint a szeme fényét, mert Őt szereted, és nem akarsz a gonosz karmaiba kerülni senki miatt vagy által.


Isten áldjon!

2011. márc. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bár sokmindent leírtál ennyi információ alapján nehéz állást foglalni. Tény, hogy a 20 éves fiúk általában éretlenebbek a 19 éves lányoknál, szerintem ebben az esetben is erről lehet szó. Én pihentetném ezt a kapcsolatot, mert lehet rá esély, hogy a barátod megkomolyodik, és bőven van időtök még. Koncentrálj a tanulásra, foglald el magad hasznos dolgokkal, sportolj, láss világot, és ami a legfontosabb erősítsd meg a kapcsolatodat Istennel, tanulmányozd sokat a Bibliát, sokat imádkozz, és Isten vezetni fogja az életedet.


Emlékszem engem például nagyon komoly szolgálatokra hívott el az Isten ilyenkor, rendszeresen jártam időseket látogatni Öregotthonba, és csodálatos tapasztalatokat szereztem! Kérj te is szolgálatot Istentől, és Ő utat mutat az életed minden területén.


Üdv. Péter

2011. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ekeke ***** válasza:
0%
Ez egy szar, és agy naivát birtokol. Megérdemlitek egymást. Ha vége is lesz, majd egy hasonló jön. Vagy szerzel egy semmilyet, akivel vak fog világtalant vezetni.
2011. ápr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Imho, tegyél egy helyesírási szótárat magad elé, és nyissad ki aztat izibe. Majd nyitogassad még sűrűn, és olvassad annak világosságát te agyadba befelé, mindaddig, amíg hiba nélküli mondatokat írogatálsz az internetnek belejibe.


És lőn majd akkor nagy öröm a mennyeknek országában. Vagy nem, de legalább itt nem fogsz felidegesíteni senkit.


Különben meg rúgd ki, és/vagy kend be a tökét erőspaprikával.

2011. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na mi történt? szakítottál vele?

amúgy jól tennéd, mert nagyon nem kóser a lány!!! :(((

nem szeret, csak szivat.

2011. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!