Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptisták élhetnek nemi...

A baptisták élhetnek nemi életet házasság előtt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Mint ahogy egyetlen hívő keresztyén ember sem egyházától függetlenül. Miért érdekel?
2011. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A barátnőm nagyon jóban van egy baptista fiúval, aki udvarol neki. A lány ezt a részt nem igazán meri megkérdezni. Kíváncsi, mivel ő él aktív nemi életet, és 23 évesen nem akarja azt abba hagyni. Férjhez menni még nem szeretne.

Köszönöm a választ. :)

2011. márc. 9. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem élünk, de azt nem a vmi baptista szabály kéri, hanem a Biblia - amire alapozunk

23 éves baptista lány

2011. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
mindent szabad nekem, de nem minden hasznos írja a biblia. vajon Isten barátja, dávid, nem követett el paráznaságot betsabéval? vajon noé nem a saját lányaival közösült? vajon Isten nem változik, mint az árnyék? miért súlyt büntetés akkor, amikor nincs is törvény?
2011. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

"mindent szabad nekem, de nem minden hasznos írja a biblia. "


Ezt Pál Krisztus követőire értette és arra, ne kössék meg magukat a törvénnyel. Krisztust nem tudod szigorú törvénytartással követni, csak szívből.


"vajon Isten barátja, dávid, nem követett el paráznaságot betsabéval? vajon noé nem a saját lányaival közösült?"


És Isten meg is büntette érte, és utálatos volt a szemében, amit Noé tett, bár őt a lányok leitatták.


" vajon Isten nem változik, mint az árnyék? miért súlyt büntetés akkor, amikor nincs is törvény?"


Isten tegnap, ma és mindörökre ugyanaz. Van törvény, csak az derült ki, hogy önmagában a törvény megtartása, ha nem Isten és ember szeretete motivál, nem elég. A bűnbocsánat meg nem azért van, mert nincs törvény, hanem mert bűnbocsánat nélkül mindannyian elvesznénk. Ne feledd, mit mondott Jézus a házasságtörő nőnek. "Én sem vádollak téged. Eredj el, és TÖBBÉ NE VÉTKEZZÉL.


Freya

2011. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mancika_88 válasza:
Szerintetek be is tartjak ezt????? Mert szerintem nem!!!
2011. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Levente '96 ***** válasza:
Az aki Krisztusnak adja életét betartja!
2012. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!