Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombat nap megtartása...

A szombat nap megtartása üdvösségkérdés?

Figyelt kérdés

Elvben mi Krisztusban való hit által nyerhetünk üdvösséget, akkor minek kellene megtartani?

Aki megtartja, ő miért tartja meg, ha esetleg úgy gondolja, hogy nem üdvösségkérdés? Ha megtartom, attól még üdvözülhetek, ha nem tartom meg, akkor is üdvözülhetek.


Az apostoloknak Krisztust, vagy a törvényeket kellett hirdetniük?


2012. jún. 2. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"Az apostoloknak Krisztust, vagy a törvényeket kellett hirdetniük?"


János apostol ezt írja az első levelében:


"És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk. A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. A ki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;" (1Ján 2,3-5)

2012. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jn 6,40 "Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon."
2012. jún. 2. 23:14
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem üdvösség kérdése.

Ha mulasztás történik miatta, akkor még bűn is.

Egyébként mindenkinek joga van azt tenni, amit akar, ha ezzel senkinek nem árt. Ettől kevesebbb biztos nem lesz senki.

2012. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

MIlyen parancsolatokról is beszél itt János, amit idéztél?


"A ki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;"


Krisztus beszédeiről. Mondta, hogy tartsuk meg a szombatot? Gyűljünk össze, és ne végezzünk semmit sem?

Szerintem ilyet nem mondott.

2012. jún. 2. 23:16
 5/20 A kérdező kommentje:

"Egyébként mindenkinek joga van azt tenni, amit akar, ha ezzel senkinek nem árt."


Nem, Krisztus ilyet sem mondott.


Mt 5,28 Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.


Ezzel sem ártott senkinek sem, mégis azt mondja, hogy nagyon ne...

2012. jún. 2. 23:18
 6/20 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy Krisztus nem mondta, de akkor majd most én mondom neked:)


Ha megfordul a fejedben, arról nem tehetsz.

Ha szándékodban áll valami "rosszat" megtenni és tervezgetsz (engedsz a kísértésnek), na az a meg nem tett gondolt bűn.


Most el lehet filozofálni azon, hogy önkielégíteni bűn-e.

Szerintem nem az.

És ha nem ártol vele senkinek, akkor miért bűn?

Tulajdonképpen te ezzel azt mondod, hogy ezek a dolgok is ártanak. Tehát igaz a mondat, hogy bármit tehetsz, ami nem árt senkinek.


Én akkor is tartom, hogy az élvezet nem bűn. Csak a mértéktelenség, a mulasztás a rossz.

Nem hiszem, hogy ha valaki ha önkielégít, akkor eltorzul a lelke.


Isten nem azért adta a világot, hogy ne használjuk.

Ha pedig így van, akkor nem ajándék.

2012. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Most ez hogy jött ide? Fussál végig megint a kérdésemen, és ne offold tele, köszönöm.


Az, hogy mi neked a véleményed Isten parancsairól, ha nem haragszol, nem nagyon érdekel. Ha Krisztus azt mondta, hogy ne gondoljunk más nőre, aki a másé, az azt jelenti, hogy ne gondoljunk más nőre, aki a másé. Ez igen, vagy nem. Ami ezen felül van, az a sátántól van.


Ez a véleményem a leírt dolgokról, amit leírtál, ráadásul nem válaszoltál érdemben a kérdésre ezzel.

Egy szóval sem említetted a szombat napot.


Szia

2012. jún. 2. 23:39
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


A (Jn 6,40) önmagában nem jogosít fel arra, hogy semlegessé tegyük a törvényt. Kétségtelen, hogy fontos a Krisztusba vetett hit, de önmagában elegendő? Jakab apostol ezt írja: "Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?" (Jak 2,19-20) Jézus még életében ugyanerről beszélt: "Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát." (Mt 7,21)


A hitnek tehát az Isten akaratának cselekedete nélkül, amiket a törvényben fogalmazott meg nincs értelme. És a Szombat megszentelése is az Isten rendelése: "Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt."(2Móz 20,8) Moszkva pátriárkája nem olyan rég egy felhívást intézett a Keresztény világhoz, ahol hangsúlyozta a Szombat megszentelésének a fontosságát, és egyet is értek vele:


[link]


Önmagában a törvény egyik részét sem tudjuk betölteni, de ha Krisztus segítségét kérjük, akkor meg fog minket segíteni. Ő maga pedig ezt mondta:


"Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok." (Jn 14,15)

2012. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Köszönöm a válaszod. Tehát te azt állítod, hogy aki nem tartja meg a szombat napot, az nem üdvözül?


A Jak 2,19-20 Istenben való hitről beszél, nem Krisztusban való hitről. Márpedig az utolsó időben Krisztus hite által nyerhetünk üdvösséget. Tehát úgy gondolom, hogy ez az idézet most nem helytálló.


A Mt 7,21 esetében az a kérdés, hogy milyen cselekedetekről beszél. A nyugalom nap megtartásáról, vagy a szeretet parancsának cselekedeteiről. Árvák segítése, nyomorultak segítése, stb...

Erről beszél szerintem Jézus is a Máté 25: 31-46-ban is. Olvasd el. Nem arról beszél, hogy aki megtartotta a szombatot, hanem arról, hogy aki enni, inni és ruhát adott...

Erről a cselekedetről beszél, nem egy nap megtartásáról.


Félre értés ne essék, magam is próbálom megtartani, mert az Isten parancsa. De azért tartom meg, mert szükségem van nekem is egy napra, hogy ne dolgozzak, és ne a világi dolgokkal foglalkozzak. De nem szívlelem azt az állítást, hogy üdvösségkérdés. Ha mégis az, annak egyértelműnek kell, hogy legyen a Biblia szerint. De szerintem nem az.

2012. jún. 3. 00:11
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Gyakorlatban is a Krisztusban való hit által nyerhetünk üdvösséget. Logikusan tehát nem ezért kell megtartani.


Aki megtartja azért tartja meg, mert felismerte, hogy mit jelent ez a nap. Ez a nap nem más mint a Teremtés emlékünnepe.


Az apostolok Krisztust hirdették, sőt abban is megállapodtak, hogy "nem vetnek más terhet" a frissen megtérő pogányok nyakába (Apcsel. 15:28). Itt azonban még egy érdekes félmondatot olvashatunk, amikor ezt a döntést meghozták: "Mert Mózesnek régi nemzedékek óta városonként megvannak a hirdetői, mivelhogy a zsinagógákban minden szombaton olvassák." Mit érthetünk meg ebből. A frissen megtért pogányok eljártak a zsinagógákba szombatonként hallgatni az Isten igéjét, és megtanulni a törvényeket. Érdekes ugye?


Az sem igaz, hogy Jézus nem hivatkozott a szombatra. Éppen a nagy apokaliptikus beszédében olvashatjuk, hogy "Imádkozzatok pedig, hogy a ti futástok ne télen legyen, se szombat napon" (Mt. 24:20). Vajon, ha nem lett volna fontos a szombat nap megtartása, akkor miért is kellett volna azért imádkozni? Ráadásul a "nagy nyomorúság" idején (21. vers)?


MA a szombat nap megtartása még nem üdvösségkérdés azok számára, akik nem ismerték fel ennek a napnak a jelentőségét és áldásait. De eljöhet az az idő, amikor nyilvánvalóvá válik ennek a napnak a jelentősége minden ember számára, ugyanis ez a nap végigvonul a teljes Szentíráson a Teremtéstől az újjáteremtésig: "Mert mint az új egek és az új föld, amelyeket én teremtek, megállnak én előttem, szól az Úr, azonképen megáll a ti magvatok és nevetek, és lesz, hogy hónapról-hónapra és szombatról-szombatra eljő minden test engem imádni, szól az Úr." (Ézs 66:22-23).


Üdv. Péter

2012. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!