Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki a szombat napot megtartja,...

Aki a szombat napot megtartja, az megtartja a szombat évet is? És hogyan?

Figyelt kérdés
Idén lesz szombat éve. Ezért gondolom, hogy aktuális.
2012. febr. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mi ez, még sose hallottam ilyesmiről! :D de más biztosan, érdeklne engem is
2012. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Van róla szó az adott szent könyvbe? Hát akkor meg minek?
2012. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Én megtartom a szombatnapot, de a szombatévet nem.


Üdv. Péter

2012. febr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 munyamunya ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!


Azt gondolom, hogy Isten törvényéből nem lehet válogatni, az egészében véve tökéletes, így a szombatévek is részei az Ő akaratának.


A mi naptárunk szerint március 22-vel kezdődik majd a Krisztus utáni 40. jubileum 35. éve, ami valóban szombatév lesz, vagyis az évek hétéves ciklusában a hetedik. Március 22. felel meg a tavaszi Niszán (vagy Abib) hónap elsejének, ez az év kezdete a Mindenható beszéde alapján (II.Móz.12:1-2).


A szombatév során nem vetnek és nem aratnak, pihentetik a földet, annak is sabbath-ja/nyugalma van. (III.Móz.25:4) Továbbá elengedés esztendeje is ez, amikor a tartozásokat elengedik egymásnak az atyafiak, és a szolgának beállt testvéreket is szabadon kell bocsátani (V.Móz.15:1-15). Valamint fontos, hogy a szombatév sátorok ünnepén fel kell olvasni a törvényt a gyülekezet előtt (V.Móz.31:10-13).


Mi a testvéreimmel igyekszünk igazodni ehhez, és amire lehetőségünk van, azt megtesszük ezek alapján (nyilván a földet pihentetni sajnos nem tudjuk, lévén városi népek).

2012. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk ez államigazgatási törvény, nyilván az egész társadalomnak Istenhez kellene igazodnia, hogy ezt be lehessen tartani. Persze, akinek földje van és műveli, miért ne tudná pihentetni is?
2012. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor munyamunya te megtartod, de nem tartod meg, igaz?

Én úgy gondolnám, hogy 49 év áll rendelkezésre, hogy felhalmozzon az ember, hogy az 50. jubileumi évben ne vessen semmit, se ne arasson, még a szőlőjét se metsze le. Ezt csak úgy lehet, ha van egy évre való tartalék. Mivel ezt nem tartod kivitelezhetőnek, így természetesen nem tartod meg. Akkor mit tartasz meg belőle, ha nem tarthatod meg?


Biztos nem vagyok érthető, nem kötekedni szeretnék, hanem úgy tűnik, hogy a törvények egyszeri felolvasásán kívül nem kivitelezhetőnek titulálod ezt a törvényt. Viszont a nyugalom éve nem egyszeri felolvasásból áll.


Mi az, amiben másképp cselekszel ebben az évben, mint máskor?

Van tartozása valakinek feléd? Mert nekem úgy gondolom, hogy nincs, akinek el kellene engednem. Ha van is, azt nem tartom számon. Sem tavaly, sem idén, sem jövőre. Csak én tartozhatok bárkinek is, nekem senki nem tartozik semmivel sem.


Van valami, ami más a nyugalom évében neked, mint máskor?

2012. febr. 24. 21:03
 7/7 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az Isten törvénye nem pontról pontra való paragrafus-betartást követel meg, hanem szív szerinti engedelmességet.


Ha nekem nincs termőföldem, amit pihentethetnék a szombatév során, akkor nem fogok csak azért telket vásárolni, hogy ezt a rendelést betarthassam, mert amire nincsen módom, azt nem kéri számon az én Uram, jól tudja, mim van és mim nincs, hiszen Tőle van mindenem.


Elkezdtél beszélni a jubileumi évről, nem tudom, hogy csak idekeveredett, vagy véletlenül elírtad. Mindenesetre a Jubileum éve során nem egy évre, hanem háromra való tartalékot ad meg Isten az Ő népének, mivel a 49., a jubileumi előtti év egy szombatév, tehát akkor sem takarítanak be semmit. Aki kizárólag a föld műveléséből él, és megtartja ezeket a rendeléseket, azon hatalmasan bemutatja Isten az Ő hatalmát.


És igen, énfelém van tartozása némelyeknek, amit én nem fogok valami rosszul értelmezett vallásoskodás nevében figyelmenkívül hagyni, hiszen nem adományként, segélyként adtam, hanem kölcsönt kért tőlem az illető, és valamennyit vissza is adott már belőle. Ami még hátravan, azt engedem el az Isten által, és ez egyáltalán nem a pénzről szól, hanem hogy megláthassák mindenek az Örökkévaló kegyelmességét és rendjének szépségét, amit ha mindenki megtartana, békesség volna (ahogyan lesz is a Milleneum alatt).


A hetedik év Izrael számára ezt a három dolgot jelentette: föld pihentetése, adósság elengedése, törvény felolvasása - egyéb vonatkozásban nem volt "más" nekik sem. Nekem sem az. Számomra talán annyi még a jelentőssége, hogy egy-egy mérföldkő mindegyik az Isten tervének lezajlásában, ezáltal is látom, hogy haladnak előre az idők, és egyre közeledik a mi Urunk visszatérése, hála érte az Istennek.

2012. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!