Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát a Sátánnak?

Isten megbocsát a Sátánnak?

Figyelt kérdés
Ugye a történet alapján egy bukott arkangyalról van szó,aki Isten egyik legfőbb kegyeltje volt a lázadás elött. Teszem azt, ha a Sátán mint egykori fényhozó angyal megbánná bűneit, Isten visszafogadná a mennyekbe?
2012. máj. 24. 16:15
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:

úgy történtek meg, hogy nem történtek meg, csak a sok csőszemű beszívott "pap" leírta, te meg el is hiszed, hogy megtörtént.

ja amúgy meg nem hiszel az ősrobbanásban , evolúcióban stb...de abban igen h Jézus embereket élesztett újra, sárból galambot, vízből bort csinált stb...hát gratula akkor a logikus gondolkodáshoz pál atya, de másoknak nem kell beszólni.

amúgy is a nagy kereszténység hittérítésről és a pénzről szól, beszéltek itt a szeretetről, meg hogy Isten mindenkinek megbocsájt. Aztán meg a keresztes háborúk idején lemészárolták akinek nem tetszett :D

ja és persze aki buddhista, mohamedán, vagy akármilyen más vallású a milliónól, az már selejt, megy a pokolra. nem vetted még észre, hogy a kereszténység is csak egy vallás a sok közül?!

2012. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:

Feketeee te gyorsan mutasd meg magad egy pszichológusnak xD

Tedd le a bibliát a kezedből és kezdj élni!

Amugymeg senkinek nem assza a szemét csak nekem hogy " a Sátán" , elvileg egy személyről van szó és a neve Sátán ugyhogy mi a ráké kell az a ? -___-"

2012. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
Ne akadj már fenn egy a-n, inkább szívj egy kis friss levegöt...
2012. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:

"Isten megbocsájt. Én,nem!"


Terence Hill filmből való.

2012. máj. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 yossarian44 ***** válasza:

Ugyan mi valósult meg a Jelenségek könyvéből?


Kiszáradt tán az Eufrátesz, hogy átkeljenek rajta a keleti király seregei?


Hol van a "Whore of Babylon"?


A harag kelyhei ihatatlanná tették a Földnek vizeit?


Megjelent már a Földön a Sárkány?


Megjelölte már Isten az övéit kereszttel, és a Sátán is megpecsételte már az övéit?


Az Antikrisztus egyesítette már a Föld népeit a vezetése alatt?


Ha az utolsó időkben már mindenki számára ismeretes kéne hogy legyen a Biblia, hogy lehet még vagy milliárdnyi ember a Földön, aki nem is hallott róla?

2012. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

FIGYELJETEK !


A nagymamám magas rangú apáca volt és kiskoromban sokat tanított engem hittanra, még akkor is hallgatnom kellett amikor a kedvenc műsorom volt a tv-ben, amit nem adtak le mégegyszer és egész évben arra vártam (sportesemény), de végig hallgattam, mert rokon volt és nem nehezteltem miatta rá. Több vallástanban tudós emberrel is találkoztam, így elég jól ismerem a katolikus egyház álláspontját a dolgogban.


Isten, saját szuverén joga eldönteni hogy megbocsájt-e vagy sem. Az egyház feladata feloldozást adni, mert Jézus így mondta, de ettől még Isten autómatikus megbocsájtása nem következik ! Senki nem tudhatja csak Isten, hogy megbocsájtott-e vagy meg fog e bocsájtani bárkinek bármiért. Ez így elég korrekt :). Nem elég az a vétkesnek, hogy sok év után élete végén, nagy kegyesen bocsánatot kérjen az úrtól és minden el van boronálva. az Úr saját döntése ez minden esetben.


Sátánnal kapcsolatban ez az eset nem játszik, tudjátok hogy miért ? Nos, elég fúrcsának tűnik és nekem is első hallásra hihetetlennek tűnt, de jól utánakérdeztem, és így behatóan elmagyarázták !


Sátán valójában nem létezik az egyház szerint ! Sőt jól elmagyarázták hogy miért nem és végülis a teológia elég jól közelít a realitáshoz. Az egyház szerint a rossz és a gonosz, amit a Sátánnal azonosítanak, az valójában az emberi lelkekben van ! Az emberek életük során éri őket bánat, csalódás, veszteség, bosszúság és szerencsétlenség, ezen halmozott tragédiák a lélekben nyomot hagynak és deformációhoz vezetnek és ettőllesz az eredetileg jó lelkű ember gonosz szándékú sátáni lény, de sohasem egy asztrális gonosz lény. Az egyház szerint, az emberek ősi hitetlensége és bálványimádata okozta az ősbűnt és sátánként jelenlevő emberi gonosz manifesztumot.


A bibliát egy olyan elmesélő műnek tartja az egyház melynek minden kinyilatkoztatása és mondani valója igaz ! Annak ellenére a benne szereplő személyek, tőrténések, NEM ! Pap azt mondja a gyerekeknek hittanórán, hogy a Biblia egy mese, de komolyan kell venni.


Tudom, hogy most azt mondjátok, hogy akkor mi az a sok bibliai gonosz szellem és miért végeznek hivatalos ördögűzést ha nincsen sátán.


Nos, a bibliai gonosz szellem, nem sátán, hanem bukott angyalok, egykori Isten mellett szereplő mára hitetlen lények lennének ezek a szellemek, amiknek semmilyen hatalmuk nincsen Isten felett, semmilyen túlvilági misztikus sátáni szerű hatalma nincsen sem természet sem ember felett, csupán a gyenge lelki entitások felett és azok felett akik nem hiszik istent. Továbbá olyan gonosz lelkek, akik haláluk után visszatértek a pokolból az embereknek ártani és akiknek Isten nem bocsájtott meg.


Az ördögűzés egyrészt, azért van hogy az Istenben hívű elmebeteg embereket, azaz ez egy elmebetegség, megtisztítsa a hitükben, másrészt hogy megtisztítsa védtelen lelküket a rossz szellemektől, de sohasem a sátántól.


Tudom, hogy most azt mondjátok, hogy ; made a halál után ? Akkor a sátánhoz kerülnek a bűnösök ugye ? Hát nem ! A halál után az ember lelke égő vágyat érez Isten színe elé kerülni, Istent akarja látni és érezni, hatalmas vágy van benne Istenhez menni ! Sajnos azonban akiknek nem bocsájt meg még Isten, azok vagy a tisztítótűzbe kerülnek, ami lehet egy későbbi újjászületés is vagy pedig a pokolra, de a pokol annyi lenne, hogy sok gonosz lélekkel együtt vesztegelnek, büntetésük, hogy nem láthatják meg Istent, addig amíg Isten vagy új esélyt nem ad nekik vagy sohasem.


Ez az egyház tanítása.

2012. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"A harag kelyhei ihatatlanná tették a Földnek vizeit"


Nekem eről a sorról az atombomba jut eszembe. Ugye egyfajta kehely alakja van, és tényleg sugározni fog tőle víz. Persze vonatkozhat másra is.


Csak ugye eddig ez se történt meg. És szerintem nem valószinű, hogy megtörténik az, ami a kubai rakétaválság idején igencsak közel volt.


Van egy rakás ember, aki várja a világvégét, mert nekik személy szerint szar az életük, így jó magyar módjára azt gondolják, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is". Szar már nektek világvégevárók!

2012. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!