Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik írták a Bibliát?

Kik írták a Bibliát?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 16:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Különböző életfelfogású emberek.
2012. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%
több részből áll, különböző szerzők vannak, itt leírtak párat. Ami még kimaradt, hogy ők nem a Bibliát írták. Hanem írtak különböző dolgokat, amiket aztán többszáz év múlva egy kötetbe gyűjtöttek, és ez a Biblia. Vannak olyan iratok, amikről szintén felmerült, hogy be kéne tenni a Bibliába (pl ugyanazon szerzők többi irata), de végül kihagyták, és ezáltal nem igaznak minősítették. Ezeket apokrif iratoknak nevezzük. Például az Énekek énekét egy időben kivették a Bibliából, tehát apokrif volt, aztán visszatették. De van egy apokrif evangélium, a Tamás evangéliuma is.
2012. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok!


Nagyon fontos tisztázni, hogy miként kerültek bele az egyes könyvek a Szentírásba. A Bibliát kánonnak is szokták nevezni. A kanonizáció kifejezés az egyes iratok kanonikus voltának, a kánonhoz tartozásának a fel- illetve elismerését jelenti az egyház részéről. Ha például a kanonizáció folyamatáról beszélünk az ó- és újszövetségi egyházban, akkor arról van szó, hogy mikor, miként ismerték fel, ismerték el az egyes iratok kanonikus voltát és csatolták véglegesen a kánonhoz.


Fontos, hogy a kanonikus és kanonizált fogalmak különbségét tisztán lássuk: egy irat nem azért kanonikus, mert az ó- vagy az újszövetségi egyház annak ismerte el. Tekintélyét önmagában hordozza. Azért kanonikus, mert Istentől ihletett kinyilatkoztatás, mert Isten Igéje, nem pusztán emberi beszéd. Egy kanonikus irat akkor kanonizált, ha az egyház felismerte, illetve elismerte kanonikusságát és a kánon gyűjteményébe sorolta.


A szent iratok kanonikus voltát a belőlük áradó igazságtartalom és lelki hatalom olyannyira bizonyította, hogy a mégannyira gyarló egyház sem véthette el a kanonikus jegyzék megállapítását. Nem tudták nem elfogadni az Istentől ihletett prófétai beszédet, noha az gyakran és súlyosan megítélte mind az ó-, mind pedig az újszövetségi gyülekezeteket. A szent iratok dicsőségesen bizonyították isteni eredetüket, és kárhoztattak minden "polyvát". A kánon sérthetetlenségét tehát mindenekelőtt a bibliai iratok egyedülálló belső, lelki szintje és ereje, valamint az egymással való egysége biztosította.


Azt a meggyőződést tehát, hogy a Biblia 66 irata az írott, minden korra és emberre érvényes isteni kinyilatkoztatást teljességében és kizárólagosan tartalmazza, senki sem építheti pusztán az ó- és újszövetségi egyház állásfoglalására. A kanonizáció - a szent iratok és az egész gyűjtemény hitelességének felismerése - végső fokon minden hívő ember személyes feladata is. Ellenőriznünk és hitelesítenünk kell a magunk számára az egyház bizonyságtételét. Csak egy minden oldalról megalapozott, a Szentlélektől nyert személyes meggyőződés alapján fogadhatjuk el a Bibliát az isteni kinyilatkoztatás mértékének.


Üdv. Péter

2012. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Péter!


Annyit megkérdezhetek, hogy miből meríted ezeket a válaszokat az ilyen jellegű kérdésekre??


Üdv: Baba

2012. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze. A Sola Scriptura teológián végeztem, ott volt tananyag a Bevezetéstudomány, és ott tanultunk erről.


Forrás: Reisinger János: Bevezetés a Biblia tanulmányozásába.


Üdv. Péter

2012. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok egyébként! Nagyon sok hasznos információt adsz meg és sokat lehet belőle meríteni!! :-)

Üdv: Baba

2012. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Igaz hogy egyszerű emberek irták, de Isten ihlette a őket.(Timóteusz 3:16,17)
2012. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%

"Igaz hogy egyszerű emberek irták, de Isten ihlette a őket.(Timóteusz 3:16,17)"

Tehát a bizonyíték arra,hogy a bibliát isten ihlette maga a biblia.Ugye ez nem komoly?A keresztények a bibliában leírtakat mindig egy másik fejezet vagy rész hangoztatásával akarják igazolni!Miért nem valami elfogulatlanabb,hitelesebb külső forrásból?Mert az nincs!

2012. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, ha nem hiszed, kérdezd meg a legilletékesebb személyt az ügyben, vagyis az Urat! Imádkozz hozzá a saját szavaiddal, és kérdezd meg tőle mindazt, amiben kételkedsz. De aztán legyél is hajlandó megérteni a választ. ;)
2012. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsónak és Péternek gratulálok.

Mindazoknak akik saját hebehurgya gondolatukat,mint végső igazságot közölték,azzal mégjobban megtévesztve a tévelygőket,mondeom: Szégyeljék magukat.

Próféviák - a majdani történések kinyilatkoztatása,előrejelzése,nem csak a régmúlt időkben voltak - napjainkra is vonatkoznak:" ifjaitok látomásokat l á t n a k.ö r e g j e i t e k n e k pedig álomlátomásai lesznek." Joel 3.1-5

Ez többnek is van,csak nem beszélnek róla.mert félnek a gúnytól,kinevetéstől. Az utóbbi nekem is volt. Ha érdekel,írd a keresőbe a nevem után: Áldás.

2012. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!