Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan miben hisz, aki...

Pontosan miben hisz, aki katolikus?

Figyelt kérdés

Nem találtam pontosan ilyen kérdést, ezért felteszem:

Olvastam már itt is, hogy vannak, akik a katolikus vallást ténylegesen, életformaként élik meg. Tőlük szeretném tudni, hogy ez pontosan mint jelent? Mi az, amiben hisznek, mitől inkább katolikusok, mint például reformátusok?

Tehát, a vallásuk lényeget szeretném megtudni, hogy "mitől jobb" mint bármelyik keresztény vallás?


2012. máj. 18. 10:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én becsszó nem provokációnak szánom, de ...:

Egyrészt nem esett kicsit messze a fájától/kősziklájától az egyház? Nekem - bár kívülről nézve - sokban inkább földi királysághoz hasonlít, mind történelmileg (sokszor definiálta újra önmagát), mind külsőségekben... plusz önmagán belül is elég nagy a sokféleség (pl. keleti katolikusok, szerzetesrendek különbözősége, szentek példái, vatikáni gazdagság vs. szegénység, politika... stb.). Másrészt a többi (akár pont a katolikus egyház kritikájából, a bibliához való visszatérítési kísérletekből, esetenként nem is elszakadási céllal alakult) keresztény egyház is csak remélhetőleg többségében Krisztust követni akaró emberekből áll...

Miképp magyarázzátok meg önmagatoknak így az elsőbbséget vagy lehet-e egyáltalán elsőbbség?

2012. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Elsősorban, nincs olyan, hogy elsőbbség az egyházban...A pápa tudtommal rendelkezik valami tévedhetetlenséggel és elsőbbséggel...de CSAK dogmák és vallási dolgokban. nem társadalmi vagy még kevésbé gazdasági dolgokban... Amúgy ha ránézel a kis öregre, olyan mint egy bárány s messze áll egy királytól.

Tudom,hogy sok hülye pap kiskirálynak tartja magát, de az Egyház nem belőlük áll. Az egyház nem a pápa, nem a papok...hanem mi vagyunk...az emberek. Amilyenek vagunk mi, olyan az Egyház is.

Gyurcsány Magyarországot képviselte a többi ország előtt, mégis a magyar nemzet teljesen mást nézetekkel rendelkezett...de attól még kívül mit láttak? Mindenki tudja.... ennyi.

Ilyen a világ, ilyenek vagyunk mi emberek...s ilyen sokszor az Egyház is, aki belőlünk, emberekből áll...de ez nem befolyásolhatja azt, hogy Isten akarja ezt a közösséget. A jó Isten tudja jól, szerintem, kikre bízta ezt az Egyházat. hibákkal telii Emberekre...s ebben minden benne van, te is tudod...

Tehát a katolikus egyház nem jobb, nem igazi Egyház,,,hanem AZ Egyház azért mert más.

S ezt a másságot nem lehet bebizonyítani a neten...tapasztalni kell...ennyi.

Nekem ha szövegeltek volna az Egyházról, biztos nem szeretném a Katolikus Egyházat...hülyeség a sok szöveg...jó bornak nem kell cégér...tapasztalni kell.

Ennyi.

2012. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11/12-nek!

Egy mondatot muszáj kiragadnom: azt mondod, hogy történelmileg az Egyház sokszor definiálta újra önmagát. Erre milyen példát tudsz felhozni?

Ha csak szerkezetét tekintjük, az Egyház fennállása óta szinte ugyanazzal az intézményes formával működik. Kisebb módosítások voltak csak, amiket az adott kor okozta problémák hoztak magukkal.

2012. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!