Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan miben hisz, aki...

Pontosan miben hisz, aki katolikus?

Figyelt kérdés

Nem találtam pontosan ilyen kérdést, ezért felteszem:

Olvastam már itt is, hogy vannak, akik a katolikus vallást ténylegesen, életformaként élik meg. Tőlük szeretném tudni, hogy ez pontosan mint jelent? Mi az, amiben hisznek, mitől inkább katolikusok, mint például reformátusok?

Tehát, a vallásuk lényeget szeretném megtudni, hogy "mitől jobb" mint bármelyik keresztény vallás?


2012. máj. 18. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Tisztelet a kivételnek, de a legtöbben szerintem nem tudják, hogy pontosan miben hisznek, mit vallanak, és ez vallástól független.

A vallás manapság nagyon háttérbe szorult, legalábbis itt Európában. Akik pedig vallásosnak tartják magukat, azok közül a legtöbben mégsem tudnak válaszolni a kérdésedre, mert valójában csak a vallás külsőségeit gyakorolják, és nem gondolják át a miérteket. Elmennek rendszeresen misére vagy istentiszteletre, egyéb szertartásokra, de a lényeget nem értik. Minden eseményen részt vesznek, ezért azt mondják, hogy ez életforma. Közben úgy élik meg, mintha beülnének moziba, vagy valamilyen előadásra...

Például elmegy a két nagy vallásos szomszédom misére, ott bájolognak egymásra, majd hazamennek és másnap leüvölti egyik a másik fejét, amiért az zajt csapott azzal, hogy a huzat bevágta az ajtaját és ettől a szomszéd gyereke felébredt és hangos bömbölésbe kezdett. Elvileg a vallások többsége a jóra és békességre nevel, nem csak az Isten vagy bálványok imádására. Na akkor e két szomszéd tényleg annyira vallásos életformában él? Szerintük igen, de számomra mégsem úgy tűnik...


A kérdésedre, hogy melyik vallás jobb, sajnos én sem tudok válaszolni, pedig még hittanórákra is jártam. Azt vettem észre, hogy nem tanítják, hogy melyik vallásnak mi a lényege. Sőt olyat is hallottam már több paptól, hogy erősen elítélt más vallásúakat, gyakorlatilag uszította egymás ellen a különböző vallásúakat. Ezt nem tartom jónak. Akkor előtte legalább világosítsa fel a híveket arról, hogy mi a saját vallásának a lényege, és mi a többié! Vallások jellemzése, vallástörténeti előadások és prédikációk nem ártanának a tisztán látásért. Így nem csoda, hogy nincs békesség, és még ma is vallásháborúk vannak.

2012. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Mindenek előtt keresztény vagyok. Vagyis, hiszem, hogy egy Isten van, aki a világot teremtette, majd elküldte fiát Jézust, aki halálával megváltott.


És katolikus vagyok. Emiatt hiszem, hogy azok, akik a mennybe jutottak, és ott vannak Isten közelében (szentek), Isten szívesen hallja szavukat, és ezért az ő imájuk értékesebb lehet az enyémnél. Hiszem, hogy már itt a földön elnyerhetem Isten bocsánatát bűneimért a gyónásban. Hiszem, hogy Jézus, valóságosan jelen van saját testében a szentáldozás ostyájában.

Mint a katolikus közösség tagja, vállalom, hogy hetente 1 órát legalább rászánok az életemből, hogy Isten szavát meghallgassam, és hogy Jézus áldozatában részt vegyek. Vállalom, hogy naponta többször keresem Isten közelségét (kötelező imák)


Mindez inkább csak szemelvény a katolikus életből, de mindez nem jelenti, hogy jobb vallás lenne, mint a többi.

2012. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és még a 2. kissé kioktató linket is. :)
2012. máj. 18. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

"Hallják meg hívők és hitetlenek

Élet-halálra szóló eskümet!

A szív bősége zúg fel ajkamon,

Az kényszerít a Krisztus vallanom.

Hallják meg rokkant, vén aposztaták

S a vétekben vajúdó új-világ,

A forradalom, a vak Leviáthán,

És hallja meg a settenkedő Sátán:

Isten nevében vallomást teszek:

Hiszek.


Hiszek, és hitem súlyos és kemény.

Nem tünde tan, nem pille vélemény.

Nincs benne így-úgy, bárcsak és talán:

Igen és nem, kereken, magyarán.

Semmi csűrés és semmi csavarás,

Ínyeskedés és köntörfalazás:

Hiszem és vallom, szeretem és élem,

Amit az Egyház hinni ád elébem.

Ebben a hitben élek és halok:

Katolikus vagyok.


Hiszek egy Istent, ki három személy,

Az élő Istent, aki bennem él,

S akiben élek, mozgok és vagyok,

Kinek tenyerén megsimulhatok.

Akinek rám is éber gondja van,

És cselekszik bennem és általam.

Aki mozdítja minden mozdulásom,

S én jóban-rosszban boldogan imádom

Intéző édes mély akaratát.

Hiszek Istenben, hiszem az Atyát.


Égnek és földnek testté vált frigyét:

Hiszem a Krisztust, hiszem az Igét.

Akit az Atya örök óta szül,

És akiben szépséggé lesz a zűr.

Kinek emberré tetszett válnia,

Hogy Isten legyen az ember fia.

Ki hogy minden nap eljöhessen hozzánk,

Ízlelnünk adta a rejtelmes Ostyát.

Benne az élet és benne az út.

Hiszek Istenben, hiszem a Fiút.


Hiszem a Krisztus gyújtotta tüzet:

A Szellemet, aki a Szeretet.

Aki Szent Péter ajakán rivall,

Hegyeket bont, szíveket áthidal,

És hét csatornán csorgatja beléd

Az élesztő kegyelem kútfejét.

Ki tüzet gyújt az embergondolatnak,

Kiből fölébe nőhetsz tenmagadnak

És mosolyoghatsz, alkothatsz, ölelhetsz.

Hiszek Istenben, hiszem a Szentlelket.


Hiszek, és tudom, honnan a hitem.

Házamat én kőszirtre építem.

Négy élőlény az erős alapok:

ember, oroszlán, sas, tulok.

Hallottam a piacon szólni Pált,

Hallottam Ágostont és Ottokárt,

Látom a szirten Péter kulcsait,

S bennem a mélyben, hallom döbbenettel:

Kimondhatatlan gerjedezésekkel

A Szentlélek sóhajtozik.

Ó tudom kinek, ó tudom kinek:

Én az eleven Istennek hiszek.


Élő hitemmel vagyok én szabad.

Mankó helyett kötöttem szárnyakat.

Ami akad a földön emberi,

Gazdag szívem testvérnek ismeri.

És ami túl az emberkörökön,

A végtelenség: ígért örököm.

És mikor üt a boldogságos óra,

Hogy befogadjon koporsóm gubója:

Hitem gyertyája utolsót remeg,

És Istennek ajánlom lelkemet."

2012. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
34%

Kiváló a fenti vers! Egy sort ragadnék ki belőle, azt megválaszolandó, hogy hitünk szerint miért jobb a katolikus egyház, mint akármelyik másik.


"Házamat én kőszirtre építem."


Tudniillik Jézus csak egy egyházat alapított, ezt pedig Péter apostolra bízta, aki az első pápa, illetve ő lenne a kőszikla. Tehát a katolikus egyház az egyedül isteni alapítású, és így pl. a bibliai ígéretek az egyházról neki szólnak, pl. hogy a pokol kapui nem vesznek erőt rajta.

2012. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Az Egyház az látható közösség (ma intézmény) amelyet az Úr Jézus alapított még annak idején, hogy megmentse ezt a nyomorult emberiséget. Miben hisz ez a közösség? Hát Jézusban és abban amit ő tanított. Mit tanított ő: "Szeresd az Isten...s szeresd a tesódat úgy ahogy magad..." s ennyi. Ez az alapja az egésznek...

Egy más kérdés az, hogy mi hülye emberek, ezt a első közösséget, emberi kicsinységből, irigységből...széttéptük...s lett belőle...református..evangélikus...ortodox...stb.

Az igazi vallás...hülye megfogalmazás, de a katolikus, s nem azért mert így nevezik...vagy mert többek között van egy kiegyensúlyozottan felépített rendszere...hanem azért mert az én vallásom, amelybe születtem, s én ehhez hűséges maradok a koporsóig. Tudom, hogy a javamat akarja. Legyenek hülye papok, még hülyébb hívek...én Istenért vagyok az Egyházban, nem az emberekért...

ennyi.

remélem, valaki választ kapott...

2012. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Rom.kat.egyhaz a legveszelyesebb szektak egyike! Barki megbizonyosodhat rola ha az ember nemcsak a felszinet nezi hanem a belsejet is persze ha valakit erdekel is az igazsag mert a kat.tobbsege ugyis a homokba dugja a fejet es nem akarja latni azt a gyalazatot ami a hatterben folyik!a biblia nem irja hogy peter papa lett volna!meg a legkevesbe hogy a papa Krisztus foldi helytartolya lenne!ja es persze ebbol adodoan nem lehet Krisztus egyhaza sem!hanem csak emberi hagyomanyok dogmatikus betartasarol van szo es igy semmi köze Istenhez!na ez az igazsag!
2012. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a verset nem én írtam, a dicséret és a lepontozások is Sík Sándort illetik.
2012. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kedves Szekta-drukker, ha nem ismersz valamit belülről, akkor hallgass. Ha abból ítélsz, hogy milyenek egyes papok, akkor hülye vagy, mert ők is emberek. Ott az inkvizíció! Kik végezték...? a papok...

Ott a pedofília...kik tették? a papok...

EZ MIND IGAZ, DE.

Ha beláthatnál annak a sok embernek a lelkébe, akik egy barát nélkül kötélen lennének...vagy annak a sok szétszakadt családnak az egyik tagja lennél, akiken egy pap józan esze segített....vagy ott van az a Csaba, ferences atya, aki összeszedte a gyerekeket innen onnan, s neveli.

Nézz utána,,,,de sose papok szerint ítélj...

Ha Isten számodra létezik, sose szidd az Egyházat s a gyarló papjait, mert Istent szidod ezzel s megbánod.

csá

2012. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!