Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anyám a Jehovisták tanácsára...

Anyám a Jehovisták tanácsára "cuccokat" dobál ki. Azt hiszi, a jóskártyából jönnek a démonok. (? )

Figyelt kérdés

Szoktunk Bibliát tanulmányozni Jehova tanúival, akik nagyon szimpatikus emberek.Eddig nem is lenne baj, hisz én engedtem be őket.Csakhogy én tárgyilagosan tekintek a témára.Hiszek Istenben, érdekelnek a Bibliai történetek és sok Bibliai jó tanácsnak hasznát vettem már, amiért hálás vagyok.De nem vagyok fanatikus és nem is akarok az lenni semmilyen irányban.Tapasztalatokat, ismereteket gyűjtök és hasznosítok-a józan ész keretein belül.

Anyámnál(70 éves)ez kicsit másképp van.Ő nem akar tanú lenni és prédikálni,a tanulmányozásból is sokszor elege van,ennek ellenére furcsa mód teljesen elhomályosította az agyát a tanúk azon magyarázata, miszerint,a spirituális tárgyak démonokat vonzanak.Ettől megijedt és kidobott 3 csomag cigány kártyát és nem tudom, hány könyvet, ami szerinte "veszélyes" tartalmú volt....

Azt nem fogja fel, hogy a démonok nem a kártyából meg a könyvből jönnek, hiába dobja ki,, attól még érheti rossz szellemi befolyás.

Ajj!Most mit csináljak vele?Ha ebben ennyire meggondolatlan és befolyásolható, akkor másban is az lehet.De rám nem hallgat, mert szerinte én hülye vagyok, de ha akárki más mond neki valamit, akkor azt kritika nélkül követi.Én tartanám a tanúkkal a kapcsolatot, de anyám miatt azt hiszem meggondolandó, nem szeretném, ha valami nagyobb butaságba is beleugrana...Mit gondoltok erről az egészről?


2012. máj. 16. 16:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem szeretem, hogy akármilyen bibliai kérdés merül fel, azonnal előveszik valamelyik kiadványukat. Nem is gondolkodnak saját kútfőből. Amikor is megkérdeztem, hogy olvassák el, és mondják el szerintük mi vagyon leírva, intettek, hogy mindegy mit gondolnak, ott az egyik kiadványuk, mindjárt elmondják, hogy mit jelent valójában az adott biblia-idézet.


A kiközösítettekkel is minősíthetetlenül bánnak. Az egyik kiadványuk azt írja:

Idézet az Őrtorony 2012. április 15-i számának 12. oldaláról:

"Mi a helyzet akkor, ha az egyik rokonunkat vagy közeli barátunkat kiközösítették? Ebben az esetben próbára van téve a lojalitásunk, mégpedig az Isten iránti, és nem a személy iránti lojalitásunk. Jehova figyel, hogy vajon hűek vagyunk-e ahhoz a parancsához, hogy kerüljük a kapcsolatot mindenkivel, aki ki van közösítve.

Most nézzünk egy példát arra, hogy milyen áldásokkal járhat, ha egy család lojálisan tartja magát Jehova azon utasításához, hogy ne ápoljon kapcsolatot a kiközösített rokonaival. Egy fiatalember több mint tíz évig ki volt közösítve, és ezalatt az édesapja, az édesanyja és négy testvére "[nem keveredett] egy társaságba" vele. Bár idővel megpróbált részt venni a családi tevékenységekben, dícséretes módon a család összes tagja megingathatatlan volt abban, hogy kerülje a vele való kapcsolatot. Miután visszafogadták, azt mondta, hogy mindig is hiányzott neki a családjával való együttlét, főleg esténként, amikor egyedül volt. De elismerte, hogy ha a családja csak egy kicsit is tartja vele a kapcsolatot, az már csillapította volna a hiányérzetét. Mivel a családtagok még a legcsekélyebb mértékben sem kommunikáltak vele, egyebek közt az égető vágy, hogy velük lehessen, indította arra, hogy helyreállítsa a kapcsolatát Jehovával. Ez jusson eszünkbe, amikor kísértést érzünk arra, hogy megszegjük Istennek azt a parancsát, hogy ne ápoljunk kapcsolatot a kiközösített rokonainkkal."


A vicc az, hogy az Őrtorony folyóiratból van egy terjesztői példány, és egy, amit maguk között terjesztenek. Ez abban volt, amit maguk között terjesztenek. Nem merték volna ezt a nagynyílvánosság előtt kitárgyalni.

Másrészt évre pontosan meghatározzák, hogy mi mikor volt, a tudományos bizonyítékokat elsöpörve. Ilyen a 607-es évszám, vagy Kr. e. 2500 körülre teszik az özönvizet. (Pontos dátumot adtak meg, de most nem tudom melyik - saját maguk között terjesztett - folyóiratban.

2012. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A Sátán azokat támadja, akik hűek az Istenhez... Ezt egyszer magam is hallottam egy paptól, az osztályba jött beszélgetni (én magam nem vagyok vallásos). Megkérdeztem tőle,hogy akkor most ki féljen jobban: a hívő vagy a hitetlen? Azon beszélgetés egyetlen kérdésével büszkélkedhetem, amire nem tudott rendesen válaszolni, vagy legalább kitérni... :-)) Annyit mondott, hogy megfogtam. :-)
2012. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Dobd ki a jós kártyád, mert úgy se lesz rá szükséged. Jehova tanúinál úgysem tud jósolni jobban senki!

Lásd a világvége csak a több közül 1975!!

Dobd ki az összes világi könyvedet.

Töltsd fel a könyvtárad a hittető szellemek irodalmával.

Ugy hogy csöbörből, vödörbe.

2012. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom, hogy ez a vízér dolog honnan jött? Javaslom üsd föl a 9.-es földrajztankönyvet a "Felszín alatti vizek" fejezetnél. Nem mindenhol vannak föld alatti patakok, és semmi féle káros sugárzást nem bocsátanak ki. A felszín alatti vizekből nyerjük az ivóvizet, mégsem sugárzunk mag hasonlók. Ez az ingás dolog, okkultista üzletemberek pénz lehúzása. Abban igaza van anyudnak, hogy ezeket kerülni kell, ha valakinek úgy könnyebb dobja ki ezeket a cuccokat.
2012. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

1) Ha a Te könyveid, szólj neki, hogy van magántulajdon is, és ez lopás, ha kidobta a Te könyveid. Függetlenül, hogy mi a tartalmuk.

Nem tette őt senki sem inkvizítorrá.

2) Ha az övé, mivel a jóslás abszolút nem Istennek tetsző dolog, megértem, ha kidobta a jóskártyát. Az álomfejtésről szólhatnak korrekt pszichológiai könyvek, de lehetnek ezoterikus, Isten-ellenes katyvaszok is.


38/ref.

2012. máj. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
egy 70 éves idős valaki agyát már nem csak istenke tudja megzavarni...
2012. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az összejövetelek nyilvánosak, mindenkit meghívunk ezekre. Semmi titkos nincs ebben, főleg nem hangzik el semmi olyan, amit bárki ne hallhatna. A kétféle folyóirat azért van, mert a nyilvánosságnak szánt cikkek jobban érthetők egy olyan embernek, aki mélyebben nem foglalkozik a Biblia tanításaival. A tanulmányozásra szánt példány azoknak szól, akik minden nap elmélyülten tanulmányozzák a Szentírást; mélyebben tárják fel a Biblia igazságát.

Az efézusi gyülekezetben, Pál idejében, bizony elégették azokat a könyveket amelyek mágiával foglalkoztak. Ezek abban az időben ötvenezer ezüstöt értek (több millió forintnak felel meg). A Cselekedetek könyvében a 19. fejezetben olvashatsz erről.

Mindaz, amit ott olvashatsz nem realisztikus, nem a józan ész határain belül van? Bután cselekedtek az első keresztények? Nem Jehova tanúi kívánják azt, hogy semmisítse meg valaki azokat a "cuccokat", amiknek a gonosz szellemekhez lehet közük, hanem Isten tekint ezekre utálattal. Ha Ő így érez, nekem miért jelentsenek ezek szórakozást?


(5Mózes 18:10-13):


"Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön, sem olyat, aki jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló, vagy aki másokat megigéz, aki szellemidézőtől vagy jövendőmondótól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez. Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának; és az ilyen utálatosságok miatt űzi el őket Jehova, a te Istened előled. Légy feddhetetlen Jehova, a te Istened előtt."


(1Korintusz 10:21,22):


"Nem ihatjátok Jehova poharát is, és a démonok poharát is; nem lehettek részesei „Jehova asztalának” is, és a démonok asztalának is. Vagy „féltékenységre ingereljük Jehovát”? Csak nem vagyunk erősebbek nála?"


Gusev

2012. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bocs akkor miért kutatjátok az írásokat? Keresitek a jeleket vajon mikor jön el a világvége, hányszor jósoltátok meg Armageddont, csak nem jött be.

Azt sem értem, ha KÖZVETETT kapcsolatban vagytok az Istennel, amikor imádkoztok jehovához, ő hogy hallgat meg benneteket? Tehát ha közvetett, az írásból veszitek ki a tanitásotokat, a jóslásokat. Akkor kihez imádkoztok? Vagy talán nem is létezik? GUSEVNEK.

2012. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt a 'közvetett' kérdést, de nem is a tárgyhoz tartozik.

Viszont, ha már eltértünk a kérdéstől, válaszolok: nem kutatjuk a világvége jeleit, mert erről világosan beszélt Jézus, nem kell kutatni. Egy jelentős dátumról beszélünk, ami kiszámítható a Bibliából, 1914-ről, ami a földnek folyamatos háborúkat, járványos betegségeket, éhínséget, erkölcsi leépülést hozott, és ezekkel egy időben egyre nagyobb károkat okoznak a természeti katasztrófák. Az ég viszont megtisztult akkor, mert levetették a nagy sárkányt(Sátánt) az angyalaival együtt. Ezt a dátumot tudták előre a 19. század végén is, de nem tudták, milyen eseményt jelet majd pontosan, csak a jelentőségével voltak tisztában. Nem olyan nagy baj, hogy egy ideig azt gondolták, hogy ennek a világrendszernek lesz vége akkor. Az utolsó időbe léptünk, amikor az égben Jézus Királyként uralkodik, és hamarosan az ég után a földet is megtisztítja. (Legyen meg a te akaratod, mint az égben, úgy a földön is...) Nem jelentették ki magukat tévedhetetlennek az akkori Bibliakutatók. Az összes többi dátum nem tőlünk származik a világvégére vonatkozóan, még ha ránk is akarják ezt húzni.

Gusev

2012. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Álomvilágban élsz?
2012. máj. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!