Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anyám a Jehovisták tanácsára...

Anyám a Jehovisták tanácsára "cuccokat" dobál ki. Azt hiszi, a jóskártyából jönnek a démonok. (? )

Figyelt kérdés

Szoktunk Bibliát tanulmányozni Jehova tanúival, akik nagyon szimpatikus emberek.Eddig nem is lenne baj, hisz én engedtem be őket.Csakhogy én tárgyilagosan tekintek a témára.Hiszek Istenben, érdekelnek a Bibliai történetek és sok Bibliai jó tanácsnak hasznát vettem már, amiért hálás vagyok.De nem vagyok fanatikus és nem is akarok az lenni semmilyen irányban.Tapasztalatokat, ismereteket gyűjtök és hasznosítok-a józan ész keretein belül.

Anyámnál(70 éves)ez kicsit másképp van.Ő nem akar tanú lenni és prédikálni,a tanulmányozásból is sokszor elege van,ennek ellenére furcsa mód teljesen elhomályosította az agyát a tanúk azon magyarázata, miszerint,a spirituális tárgyak démonokat vonzanak.Ettől megijedt és kidobott 3 csomag cigány kártyát és nem tudom, hány könyvet, ami szerinte "veszélyes" tartalmú volt....

Azt nem fogja fel, hogy a démonok nem a kártyából meg a könyvből jönnek, hiába dobja ki,, attól még érheti rossz szellemi befolyás.

Ajj!Most mit csináljak vele?Ha ebben ennyire meggondolatlan és befolyásolható, akkor másban is az lehet.De rám nem hallgat, mert szerinte én hülye vagyok, de ha akárki más mond neki valamit, akkor azt kritika nélkül követi.Én tartanám a tanúkkal a kapcsolatot, de anyám miatt azt hiszem meggondolandó, nem szeretném, ha valami nagyobb butaságba is beleugrana...Mit gondoltok erről az egészről?


2012. máj. 16. 16:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Szerintem egyébként ezt a spiritualitás-dolgot nagyon eltúlozzák.Például azt mondják, az álomfejtés is utálatos Isten szemében.Miért is??Nos, például az álmoskönyveket én is hülyeségnek tartom, ami max. szórakozásnak megteszi,de másra nem jó.Viszont, ha pszichológiai szempontból, az álom szimbolikát is figyelembe véve fejtegetjük az álmokat, az segíthet az önmegismerésben, segíthet megelőzni rossz döntéseket és még sok más haszna lehet és nincs benne szerintem semmi rossz.Vagy van a radiesztézia, ahol inga segítségéve keresik meg a káros sugárzású helyeket, hogy ne aludjon felette az ember.Ez miért lenne rossz?Jobb lenne, ha a szerencsétlen vízér felett aludna és 2 év múlva meghalna rákban?Na ez az, amivel én nem igazán értek egyet...
2012. máj. 16. 16:24
 2/20 anonim ***** válasza:
Amiket utoljára írtál, szerintem azért vetik el a keresztény tanok, mert a régi, pogány vallásokra emlékeztetnek.
2012. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Dugj el minden ilyesmit. Én kölcsön adtam pár mangámat egy Tanú lánynak. A Tanú szülők azt hitték, hogy ő vette magának, és széttépték, és kidobták a szemétbe.

Előbb pedig ismerd meg a vallást, ne hagyd magad csak azért beszervezni, mert aki jön tanulmányozni, az szimpi.

2012. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne dőljetek be a porszívóügynök dumának! Azok is barátságosak, aztán azt veszed észre, hogy már a harmadik porszívót veszed meg.
2012. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

én nem vagyok jehovista, rengeteg tanukkal nem értek egyet. (pl ők azt mondják, hogy pokol nem létezik, stb), viszont abban 100%-ig igazuk van, hogy ezek a spirituális könyvek, jósos izék rossz szellemi befolyásolás alá vetik a birtoklóikat. Ezek a tárgyak valóban hozzásegítik az embert a démonizáláshoz.

Az okkultizmusnak a jelentése, a természetfölöttinek a kutatása, Istent megkerülve. Isten a természetfölöttit nem véletlenül rejtette el előlünk, nem akarja hogy bizonyos dolgokat megismerjünk. És nem azért nem akarja mert rosszat akar, hanem éppen ellenkezőleg, mert jót akar. Vannak dolgok, amiket az embereknek nincs szükségük, sőt kifejezetten káros hogy tudjanak. Egy érthető példán keresztül, ez kb olyan, mint amikor egy 3 éves kisgyereknek elmondani, hogy hogyan készül a baba. Az ő számára ez kifejezetten káros információ. És az okkultizmus is, a természetfölötti kutatása is az emberek esetében olyan szellemi lényekkel való érinkezés során történik, aminek nincs túl sok jó következménye. Például halottidézés során az ember nem az elhunyt rokon/ismerős szellemével találkozik, hanem a benne korábban élő démonokkal, akik felveszik az ő fomáját, stb stb

az okkultizmus nagyon bonyolult egy téma, rengeteg fomája van.

De nem érdemes belemenni!

A természetfölöttivel való kapcsolat egyetlen "legális", hasznos, célravezető formája az imádkozás, Isten igéjének folyamatos tanulmányozása.

Az okkultizmus sötét dolog. Szóval igenis fontos, hogy minden formájától szabadulj meg. Ide tartozik a jóslás, álomfejtés, horoszkóp, mindenféle szellemidézés, stb.

2012. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem, én annál rafkósabb vagyok...

Tisztelem, amit csinálnak, de én csak tanulmányozni szeretnék, mert érdekel.De mint mondtam, nem szélsőséges keretek között.


Na, azt nem tudtam, hogy a manga is az ördögtől való.

Van viszont pár Harry Potter könyvünk, arra már céloztak, hogy ki kéne dobni.Na nem!Nem 2 Ft-ért vettem, ráadásul lányom nagy kedvence és én is szeretem.Mesélték, hogy 1 gyereknek teljesen megváltozott rossz irányba a személyisége, miután elolvasta.Nos, több százezer meg teljesen normális maradt az után is, hogy elolvasta..

2012. máj. 16. 16:39
 7/20 anonim ***** válasza:

Ahol a mangáim odavesztek, ott a HP könyvsorozat is a kukában landolt.

És igazad van. Attól hogy egyvalakire rossz hatással van, még nem azt jelenti, hogy a többi 1000-re is az lesz. Ez a baj a Tanúkkal. Előbb még csak elfogadod a folyóiratokat, azután tanulmányozni kezdesz, utána már meghatározzák hogy mit olvashatsz, mint hallgathatsz és nézhetsz. Ezt komolyan mondom. Ami szerintük bármiféleképpen is megkérdőjelezhető olvasmány, az tiltott, kerülendő, és addig addig mondják, mire te is elhiszed, és már semmit nem fogsz engedni se magadnak, se a gyerekeidnek, mert azt mondják, hogy káros. A ráhatás persze megvan, "ne engedd, hogy ezt olvassa a gyereked, mert meg fog halni, nem támad fel az Új Világra", stb.

2012. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A démonvonzásról jut eszembe:

Alvásparalízisre azt mondta az egyik Tanú, hogy ő biztos fontos valaki volt épp a démonok szemében, és csak azért ültek rá a mellkasára, hogy eltávolítsák az istentől. Aztán még a busz lerobbanása is az ördög miatt volt. Mert a Sátán főleg azokat támadja, akik hűek az Istenhez.

Nekem mindenféle kifogásolható tárgyam van, és démonok még nem jártak a házamban. Erről ennyit.

2012. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Mert a Sátán főleg azokat támadja, akik hűek az Istenhez." Igen, ezt nekem is mondták.Akkor nem mindegy, hogy azért támad a sátán, mert jóskártyám van, vagy azért, mert jehovista vagyok?Logika...Magyarul, Jehovistának lenni sem veszélytelen?


Az alvásparalizist, testen kívüli élményt említettem nekik, csupán kíváncsiságból, mert volt részem a dologban és érdekelt, az ő nézőpontjuk is.Nos, meg is magyrázták, hogy démoni hatás, vagy csak agyszülemény félálomban. bla-bla-bla..Nem lettem okosabb, de hát nem is számítottam tőlük másabb magyarázatra.Na félre ne értsetek, nem kibeszélni akarom őket, De nem hiszem, hogy jó az, ha ennyire betű szerint magyarázzák a Bibliát és ha valami kicsit is eltér, azt már az ördög művének tekintik.

2012. máj. 16. 17:04
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem szoktunk összejövetelekre elmenni.Mivel anyám lusta, én meg most álláskeresőként nem akarok buszra költeni, gyalog meg messze van.Lényeg, hogy szerintük azért nem megyünk, mert sátán visszatart,de ez így természetes, majd felülkerekedünk rajta...Hát, most mit mondjak...
2012. máj. 16. 17:07
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!