Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e egy kereszténynek...

Lehet-e egy kereszténynek teljes bizonyossága afelől, hogy üdvözülni fog, vagy pedig majd minden "a végén fog kiderülni"?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vallásos barátnőm szerint semmi sem biztos, de ha nagyon iparkodik, hogy úgy éljen, ahogy elvárja az isten, akkor biztos, hogy üdvözül.
2012. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, ha Isten kijelenti. Például Pál a kései leveleiben már biztos volt afelől, hogy megkapja a koronát, és hamarosan meg kell halnia:


Tim II. 4.6. Mert én immár megáldoztatom, és az én elköltözésem ideje beállott. 7. Ama nemes harczot megharczoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam: 8. Végezetre eltétetett nékem az igazság koronája, melyet megád nékem az Úr ama napon, az igaz Bíró; nemcsak nékem pedig, hanem mindazoknak is, a kik vágyva várják az ő megjelenését."

2012. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet. Én meg vagyok győződve erről.


Csak három ige, amiből ezt tudhatom:


2Kor 1,22 - Ő pecsétjével el is jegyzett minket, és a Lélek zálogát adta szívünkbe.


Az eredetiben "foglaló" szerepel.


Róm 8,16 - Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk.


Róm 8,30 - Akikről pedig ezt eleve elrendelte, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.

2012. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előzőnek!


A foglaló nem azt jelenti, mint amikor egy házat vásárolsz és leteszel bizonyos összeget, ami kisebb garancia a leendő vételi szándékra? mert ha bármelyik fél eláll az üzlettől, akkor elveszti a foglalót.


Ez számomra csak annyit jelent, hogy Isten már letette a foglalót annak, akinek Szellemet adott ami megerősíti a szándékot, de és ezen még hűnek kell maradni aki kapta, mert ha nem akkor ugyanúgy bukta.


Különben miért is mondaná Krisztus azt, hogy aki MINDVÉGIG állhatatos marad, üdvözül? (Mt 24:13)

2012. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:)


Természetesen igazad van, és hasznos kiegészítés.


De azért az is igaz, amit a római levél mond, hogy ha egyszer már elhívott erre az útra, a kegyelem majd végig is vezet. A kegyelembe ez is beletartozik. Ki állna el a vásárlástól? Ki választhatna el minket Isten szeretetétől? (Róma 8)


Bár nem jelenthető ki, hogy már üdvözültünk, de azt tudjuk, hogy a versenypályán futunk. Ha pedig futunk, elérjük a célt is. Bár még nem értük el. Mégis, minden bizonnyal el fogjuk érni! Igaz? Hiszen győzelemre futunk. Nem úgy, mint aki előtt bizonytalan a cél! :)

2012. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, a futó példája a legjobb. Aki fut, még a pályán van, nem mondhatja, hogy beért a célba, de igyekszik be is érni, és reménysége van arra, hogy aki elkezdte benne a jó munkát, véghez is viszi a Krisztus napjára. Szerintem ez a helyes gondolkodásmód.
2012. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, az előttem írók kifejtették, hogy miért.
2012. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert a teljes bizonyosság az szerintem az átélést, megtapasztalást jelenti.

A keleti vallások 99%-ában az egyik legfontosabb dolognak tartják önmagunk megismerését. Önvaló, megvilágosodás.

2012. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Zsid 10:35-38 Az állhatatosságot említi.

Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. Mert állhatatosságra van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedjétek, és így beteljesüljön rajtatok az ígéret. Mert még „egy igen-igen kevés idő, és aki eljövendő, eljön, és nem késik. 38. «Az én igaz emberem pedig hitből fog élni», és «ha meghátrál, nem gyönyörködik benne a lelkem».”

Ez is arra utal, hogy "versenypályán" vagyunk, és a verseny a mi és mások lelkéért folyik. De azon kívül, hogy ne adjuk fel, arra is int, hogy ne veszítsük el egyhamar a bizalmunkat. Isten gazdag a kegyelemben és az elesés után is megadja a lehetőséget, hogy felálljunk és tovább fussunk.

2012. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 -a- ***** válasza:

Üdv!

Péter apostol tudhatta,mert Jézus mejövendőlte neki, hogy Isten akartát teljesítve hal meg:

Jn 21,18 " ...mikor pedig megöregszel, kinyújtod a te kezedet és más övez fel téged, és oda visz, a hová nem akarod. 19Ezt pedig azért mondá, hogy jelentse, milyen halállal dicsõíti majd meg az Istent. "


Általában bizonyossága lehet a kereszténynek afelől , hogy halála után Istenhez kerül , HA megmarad az engedelmességben, engedi hogy az Úr munkálkodjon benne, nem szakad el Krisztustól, és nem esik ki a kegyelemből végleg.

Ez a kérdés összekapcsolódik azzal, hogy egy keresztény elbukhat-e Istentől végleg?


Kol 1,21"...Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben [gyönyörködõ] értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett. 22Az Õ emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Õ maga elé: 23Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erõsen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétõl, a melyet hallottatok.."


Zsid 12,15 "Vigyázván arra, hogy az Isten kegyelmétõl senki el ne szakadjon; nehogy a keserûségnek bármely gyökere, fölnevekedvén, megzavarjon, és ez által sokan

megfertõztettessenek. "


Jak 5,19 "Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti õt valaki, 20Tudja meg, hogy a ki bûnöst térít meg az õ tévelygõ útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bûnt elfedez."


Zsid 6,4 "Mert lehetetlen dolog, hogy a kik egyszer megvilágosíttattak, megízlelvén a mennyei ajándékot, és részeseivé lettek a Szent Léleknek, 5És megízlelték az Istennek jó beszédét és a jövendõ világnak erõit, 6És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint a kik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák õt."


De azt már nem mondják ezek az igék, hogy aki keresztény lesz (nem csak látszólag), az mindenképpen mindentől függetlenül Istenhez kerül, és hogy többé már nincs lehetősége Isten ellen dönteni, a hitet megtagadni.


1 Tim 6,11 " ...kövessed az igazságot, az istenfélelmet, a hitet, a szeretetet, a békességes tûrést, a szelídséget. 12Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság elõtt. "

2012. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!